5 snadné způsoby, jak vybudovat Emergency Fund

Home » Budgeting » 5 snadné způsoby, jak vybudovat Emergency Fund

 5 snadné způsoby, jak vybudovat Emergency Fund

Víš, měli byste mít nějaké peníze dát stranou pro případ nouze, ale nejste zcela jisti, jak se to stalo. Možná jste již působí na napjatém rozpočtu; Možná jste se pokusili dosáhnout úspor prioritu před a neuspěl.

Jak se vám daří platit měsíční účty a ještě zbylo dost dát stranou na horší časy? Zde je pět jednoduchých způsobů, jak vytvořit fond pro nouzové úspory, bez ohledu na aktuální příjmy.

1. S výjimkou Za prvé, ne až dodatečně

První trik k úsporám, je to počkat a uvidíme, jak moc jste „zbude“ na konci měsíce, ale spíše „ nejprve zaplatit sami .“ Na začátku měsíce (nebo pokaždé, když dostanete zaplaceno) odkládat určitou částku na svých mimořádných úspor , než budete dělat něco jiného.

Poté, co tyto peníze jsou bezpečně ve své spořicí účet, nebudete v pokušení utratit všechny ostatní věci, které mají tendenci se vyskytnout.

2. Nastavit a zapomenout

Brát věci o krok dále tím, že automatizuje své úspory pro snížení jakéhokoliv nebezpečí pro lidské chyby (nebo slabost). Nastavit automatický přenos z kontroly, aby se vaše spořicí účet na začátku každého měsíce (nebo pokaždé, když dostanete výplatní pásku), takže není šance, že zapomněl dát tyto peníze stranou nebo jej použít na jiné věci.

3. Stash vaše neočekávaných

Odolat nutkání utrácet žádné peníze navíc, které se otevře. Pokud se dostanete šek slevy, vrácení daně, nebo dokonce $ 20 v blahopřání k narozeninám od svého prateta Patricia okamžitě schovat ji do svého fondu na mimořádné události úspor.

Vzhledem k tomu, jste nebyli spoléhají na tyto peníze jako součást svého měsíčního rozpočtu, budete jen stěží si ho ujít, a každý malý výhra pomůže dostat vás blíže ke svému cíli úspor.

4. Slash Váš rozpočet

Uvolnit další peníze úspor tím, že červenou značku do svého rozpočtu a ořezávání tolik tuku, jak je to možné.

Myslíte si opravdu potřeba zaplatit za těch 700 kabelové kanály?

Myslíte si opravdu potřebujete, aby jíst 3krát týdně? Každý kousek můžete lomítko ze svého měsíčního rozpočtu, vám dává více peněz si můžete dát na váš nouzový fond. Použijte tyto Rozpočtování listy najít způsoby, jak ušetřit.

5. Nechte své peníze růst

Ujistěte se, že peníze šetříte pracuje pro vás uvedení do vysokým výnosem spořicí účet, z účtu peněžního trhu nebo CD, kde může růst a dá vám ještě více peněz dolů na silnici. Každý dolar navíc se počítá, takže se ujistěte, že jste stále na maximální návratnost investic.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.