50/30/20 noteikums īkšķis, lai budžeta līdzekļu

Home » Budgeting » 50/30/20 noteikums īkšķis, lai budžeta līdzekļu

Elizabetes Warren 50-30-20 noteikums var palīdzētu izvēlēties budžetu

50/30/20 noteikums īkšķis, lai budžeta līdzekļu

Apsveicam, jūs esat izveidojis budžetu. Jūs esat informēts par to, cik daudz naudas jūs tērējat jūsu mājās, jūsu auto un savu pensijas fondu. Bet kā tas jūsu finanšu piešķīrums salīdzināt ar summu, jums ir ideāli vajadzētu tērēt un ietaupīt?

Harvard bankrotu eksperts Elizabeth Warren – nosaukts pēc TIME Magazine kā vienu no 100 ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē – un viņas meitu, Amelia Warren Tyagi , izdomāts 50/30/20 īkšķis grāmatā viņi līdzautors kopā ” Viss Jūsu Worth: The Ultimate Mūža Money plāns “.

50/30/20 plānā izklāstītas šādas četras darbības:

Step One: Aprēķināt Jūsu ienākumi pēc nodokļu nomaksas

Jūsu ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir summa, ko savākt pēc nodokļi tiek izņemts no jūsu paycheck, piemēram, valsts nodokļu, vietējo nodokļu un Medicare un sociālās drošības nodokli.

Ja jūs esat darbinieks ar stabilu paycheck, jūsu ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir viegli izrēķināt. Ja veselības aprūpe, pensijas iemaksas vai citus atskaitījumi tiek veikti no jūsu paycheck, vienkārši pievienojiet to atpakaļ.

Ja jūs esat pašnodarbināta persona, jūsu ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir vienāda ar jūsu bruto ienākumi, atskaitot jūsu uzņēmuma izdevumus (piemēram, maksa par jūsu klēpjdatoru vai aviobiļetes uz konferencēm), atskaitot summu, jums atcelt nodokļiem.

Otrais solis: ierobežot jūsu vajadzībām līdz 50 procentiem

Pārskatiet savu budžetu. Ņemiet vērā, cik daudz jūs tērējat “vajadzībām”, piemēram, pārtikas preces, mājokļu, komunālo pakalpojumu, veselības apdrošināšanas un auto apdrošināšanu. Summa, kas jums tērēt par šīm “vajadzībām”, vajadzētu būt ne vairāk kā 50 procentus no sava kopējā pēcnodokļu atalgojumu, saskaņā ar 50/30/20 noteikums īkšķis.

Kas ir nepieciešams, un to, kas ir pirkšanas? Tas ir miljons dolāru jautājums. Visi maksājumi, kas var atteikties tikai nelielas neērtības, piemēram, jūsu kabeļa rēķinu vai jūsu back-to-skolas apģērbu, ir pirkšanas. Visi maksājumi, kas varētu nopietni ietekmēt jūsu dzīves kvalitāti, piemēram, elektrības un recepšu zāles, kas ir nepieciešams.

Ja jūs nevarat atteikties maksājumu, piemēram, minimālo atmaksas par kredītkarti, tas tiek uzskatīts par “nepieciešamību”, saskaņā ar Warren un Tyagi. Kāpēc? Tāpēc, ka jūsu kredīta rezultāts tiks negatīvi ietekmētas, ja jums nav jāmaksā minimumu.

Step Three: Ierobežot Jūsu grib 30 procentiem

Uz virsmas, Step Three izklausās lieliski. Trīsdesmit procenti no manas naudas, var likt uz manu grib? Sveiki, skaistas kurpes, ceļojums uz Bali, salons matu griezumi un itāļu restorānu.

Pagaidiet! Ne tik ātri. Atcerieties, cik stingri mēs bijām ar definīciju “vajadzības”? Jūsu “grib” ietver jūsu neierobežots īsziņas plānu, jūsu mājas kabeļtelevīzijas rēķinu, un kosmētikas (bez mehāniskas) remonts jūsu auto.

Dažreiz jūs iegādāties “vajadzību”, kas uzlabo uz “gribu”. Maize ir nepieciešams; Oreo cepumi ir pirkšanas. Jā, viņi abi klasificēti kā “pārtikas preces”, bet viens ir skaidrs rīcības brīvību.

Jūs varat tērēt vairāk par “vēlas”, nekā jūs domājat. Ģērbts vismaz silta apģērba ir nepieciešams. Jebkas, kas pārsniedz to – piemēram, iepirkšanās drēbes pie Mall nevis atlaižu kontaktligzdai – kvalificēts kā vēlas.

Step Four: pavadīt vismaz 20 procentiem par noguldījumiem un parāda atmaksu

Tērēt vismaz 20 procenti no jūsu ienākumi pēc nodokļu nomaksas parādu atmaksai, un ietaupīt naudu savā ārkārtas fonds un jūsu pensijas kontiem.

Ja jūs veikt kredītkartes atlikumu, minimālais maksājums ir “nepieciešams”, kas skaita uz 50 procentiem. Jebkas, kas pārsniedz to ir papildu parādu atmaksas, kas var pretendēt uz šo 20 procentiem. Ja jūs veikt hipotēku vai automašīnu aizdevumu, minimālais maksājums ir “nepieciešams”, un jebkādi papildu maksājumi, pieskaitīti “uzkrājumus un parādu atmaksu.”

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.