50/30/20 Pravidlem pro rozpočtování

Home » Budgeting » 50/30/20 Pravidlem pro rozpočtování

Elizabeth Warren 50-30-20 pravidlo Vám pomůže orientovat svůj rozpočet

50/30/20 Pravidlem pro rozpočtování

Gratulujeme, jste vytvořili rozpočet. Jste si vědom toho, kolik peněz budete trávit na váš domov, vaše auto a váš penzijního fondu. Ale jak se vaše finanční alokace v porovnání s částkou, kterou v ideálním případě by měl strávit a zachránit?

Harvard bankrot expert Elizabeth Warren – jmenován časopisem Time jako jeden z 100 nejvlivnějších lidí na světě – a její dcery, Amelia Warren Tyagi , razil 50/30/20 pravidlo v knize, že spoluautorem společně ” All Your Worth: The Ultimate Lifetime Money Plan „.

50/30/20 Plán nastiňuje následující čtyři kroky:

Krok číslo jedna: Spočítejte si po zdanění příjmů

Váš po-daň z příjmu je částka, kterou sbírají po daně jsou převzaty z vaší výplatní pásku, jako je státní daně, místní daně a Medicare a sociálního zabezpečení daně.

Pokud jste zaměstnanec s ustálenou výplatní pásku, Vaše po-daň z příjmu je snadné zjistit. V případě zdravotní péče, příspěvky na důchodové připojištění nebo jakékoliv jiné srážky jsou převzaty z vaší výplatní pásku, potom přidejte je zpět.

Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, vaše po-daň z příjmu se rovná váš hrubý příjem po odečtení své obchodní náklady (například náklady na vašeho notebooku nebo letenku do konference), minus částka, kterou zrušil daní.

Druhý krok: Omezte vaše potřeby až 50 procent

Zkontrolujte svůj rozpočet. Všimněte si, kolik utratíte na „potřeby“, jako jsou potraviny, bydlení, pomůcky, zdravotní pojištění a pojištění vozidel. Částka, kterou stráví na těchto „potřeby“ by neměla být větší než 50 procent svého platu celkem po zdanění podle 50/30/20 pravidlo.

Co je potřeba a co je umístit? To je ten milion dolarů otázka. Každá platba, kterou mohou vzdát se jen menší nepříjemnosti, jako je kabelový účtu nebo back-to-školní oblečení, je umístit. Veškeré platby, které by vážně ovlivnit kvalitu vašeho života, jako jsou léky s elektřinou a na předpis, je potřeba.

Pokud se nemůžete vzdát platbu, jako je minimální splátky na kreditní karty, je také považován za „potřebu“, v souladu s Warrenem a Tyagi. Proč? Vzhledem k tomu, vaše kreditní skóre bude negativně ovlivněn, pokud nechcete platit minimální.

Krok třetí: Omezte chce 30 procent

Na povrchu Krok třetí zní skvěle. Třicet procent svých peněz lze umístit na svých tužeb? Dobrý den, krásné boty, zájezd na Bali, salon střihy a italské restaurace.

Počkejte! Ne tak rychle. Pamatuji se, jak přísné jsme byli s definicí „potřebu“? Vaše „chce“ uvést své neomezený textových zpráv plán vašeho domova kabel účet, a kosmetické výrobky (non-mechanické) opravy vašeho vozu.

Někdy budete kupovat „potřebu“, která rozšiřuje na „chtít“. Chléb je potřeba; Oreo cookies poptávku. Ano, oba jsou klasifikovány jako „potraviny“, ale jedna je jednoznačně uvážení.

Můžete utratit více na „chce“, než si myslíte. Ošumělý minimálně teplé oblečení je nutné. Cokoliv mimo to – jako je nakupování oblečení v obchoďáku, spíše než diskontní zásuvky – kvalifikuje jako nouze.

Čtvrtý krok: Strávit alespoň 20 procent z úspor a splátek dluhu

Strávit alespoň 20 procent svého po-daňových příjmů splácení dluhů a šetří peníze ve svém fondu na mimořádné události a vaše penzijní účty.

Pokud nosíte rovnováhu kreditní karty, je minimální splátka je „potřeba“, která se započítává do 50 procent. Cokoliv nad rámec, který je další dluh splátky, který se kvalifikuje k tomuto 20 procent. Pokud nosíte hypotéku nebo auto úvěr, je minimální splátka je „potřeba“ a počítat veškeré příplatky ke své „úspory a splácení dluhů.“

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.