50/30/20 rusikareegel eelarvestamine

Home » Budgeting » 50/30/20 rusikareegel eelarvestamine

Elizabeth Warren 50-30-20 reegel aitab välja oma eelarve

50/30/20 rusikareegel eelarvestamine

Palju õnne, olete loonud eelarve. Sa oled teadlik, kui palju raha sa kulutada oma kodus, oma auto ja oma pensionifond. Aga kuidas teie rahaeraldis võrrelda summa, mida ideaalis peaks kulutama ja säästa?

Harvardi pankroti ekspert Elizabeth Warren – nimeks Time Magazine on üks 100 kõige mõjukama inimese hulka maailmas – ja tema tütar, Amelia Warren Tyagi , mõtles 50/30/20 rusikareegel raamatus nad kaasautor koos, ” Kõik Teie Worth: The Ultimate Eluaegne Raha kava. “

50/30/20 kava esitatud neli järgmist sammu:

Step One: Arvutage trenni maksutulu

Teie pärast makse tulu on summa, mida koguda pärast makse võetakse välja oma Palk, nagu riiklik maks, kohalik maks ja Medicare ja sotsiaalmaksu.

Kui olete töötaja pidev Palk, oma pärast makse tulu on lihtne aru saada. Kui tervishoiu, pensioni sissemaksete või muu mahaarvamisi võetakse välja oma Palk, lihtsalt lisada neid tagasi.

Kui olete füüsilisest isikust ettevõtja, oma pärast makse tulu võrdub oma brutotulu, millest on maha arvatud oma äri kulud (nt kulud sülearvuti või lennupiletite konverentsid), millest on maha arvatud summa, mida kõrvale maksud.

Teine etapp: Piirake teie vajadustele 50 protsenti

Vaadake oma eelarvest. Märkus kui palju sa kulutada “vajadused”, nagu toidukaubad, eluase, kommunaalteenused, tervisekindlustus ja autokindlustus. Summa, mida kulutada need “vajadused” ei tohiks olla rohkem kui 50 protsenti kogu Teie pärast makse tasu vastavalt 50/30/20 rusikareegel.

Mis on vaja ja mida on tahad? See on miljoni dollari küsimus. Iga makse, mida saab loobuda ainult väiksemaid ebamugavusi, nagu oma kaabel arve või teie back-to-kooli riided, on taha. Iga makse, mis oleks tõsiselt mõjutada teie elukvaliteeti, nagu elekter ja retseptiravimeid, on vaja.

Kui te ei saa loobuda makse, nagu miinimumpalga tagasimaksed krediitkaardi, see peetakse ka “vajadust” vastavalt Warren ja Tyagi. Miks? Kuna teie krediidiskoor negatiivselt mõjutanud, kui te ei maksa minimaalne.

Kolmas samm: piirata tahab 30 protsenti

Pinnale, Kolmas samm kõlab hästi. Kolmkümmend protsenti oma raha saab panna suunas mu soovidele? Tere, ilus kingad, reisi Bali, salong allahindlusi ja Itaalia restorani.

Oodake! Mitte nii kiiresti. Pea meeles, kui ranged olime mõiste “vajadus”? Teie “tahab” ka oma piiramatu tekstisõnumit kava, oma kodu kaabel arve ja kosmeetika (mittemehhaanilistele) remonti oma auto.

Mõnikord saate osta “vajadust”, mis parandab oma “soovi.” Leib on vaja; Oreo küpsised on ostukuulutus. Jah, nad mõlemad on liigitatud “toidukaubad”, kuid üks on selgelt äranägemisel.

Sa võid kulutada rohkem “tahab” kui sa arvad. Kulunud vähemalt soojad riided on vaja. Midagi kaugemale – näiteks ostetavad riided kaubanduskeskuses mitte soodushinnaga väljund – kvalifitseerub taha.

Samm neli: kulutada vähemalt 20 protsenti Säästud ja Võlgade tasumine

Kuluta vähemalt 20 protsenti oma pärast makse tulu võlgade tagasimaksmisele ja säästa raha oma hädaolukordade fond ja oma pensionile kontosid.

Kui kannad krediitkaardi tasakaalu minimaalne makse on “vajadus”, mis loeb suunas 50 protsenti. Midagi üle, et on täiendav võlgade tagasimaksmise, mis kvalifitseerub selles suunas 20 protsenti. Kui kannad hüpoteek või auto laenu minimaalne makse on “vajadus” ja kõik lisatasud lähe oma “säästu ja võlgade tagasimaksmise.”

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.