6 Bad Money meelelaadi, mida pead murda

Home » Budgeting » 6 Bad Money meelelaadi, mida pead murda

 6 Bad Money meelelaadi, mida pead murda

Mis on kõige olulisem võti edukas rahanduse? Muutke kuidas sa arvad raha.

Kui oma raha mõtteviisi on välja lülitatud, saate kunagi suutma “saada edasi,” kas te tuua $ 30.000 aastas ehk $ 300,000. Kui sa saad oma vaatenurgast sirge, siis on lihtsam, et maksimeerida raha, mis on tulemas.

Siin on kuus ühist halb raha meelelaadi siis võib sattuda ja kuidas vabaneda neist võimulõksud.

1. Elu (Only) Now

On raske teha oma raha venitada kui sa ainult keskendunud sellele, mis on kõige lihtsam ja ahvatlev kohe. Muidugi, see on kiirem haarata kohvi liikvel kui teha seda kodus, kuid need $ 5 latte võiks lisada kuni ekstra õppelaenu makse. Viimane nutitelefoni helistavad oma nime, kuid kui te olete nõus elama viimase kuu mudel, võid panna, et raha suunas hoone erakorralise kokkuhoid.

Mis mõtet on elavad allpool oma vahenditega? Ühesõnaga: vabadust. Järgmine kord, kui teie auto laguneb, siis ei leia ise skrambleerimise vahenditest. Järgmine kord olete tabanud ootamatu arsti arve, siis ei leia ise kaotada magada öösel. Selle asemel elavad ainult parajasti tühistada ekstra oma tulevikku ise nautida.

2. Extreme Kokkuhoidlikkus

Soodustooted-jahi on üks asi; odavus on teine. Ärge keskenduge ainult hinnasildil. Selle asemel, mõtle kvaliteeti ja üldist väärtust.

Laduma ekstra $ 20 või $ 30 ja võid saada paari kingi, mis kestab aastaid, mitte üks, mis unravels lõpus hooaja. Spring osta koostisosade värske omatehtud sööki mitte elavad off dollari menüü oma kohaliku drive-thru ja positiivset mõju teie tervisele võib säästa tuhandeid tulevikus meditsiini arveid.

Samuti ei raiska oma väärtuslikku aega üritab näputäis penni. Kuigi see on hea, et olla raha teadvusel, ärge unustage, et teie aeg on teie kõige olulisem vara. Kui death palju vaja veel üks tund või kaks ebamugavust, ja see ainult säästab $ 5, see ei ole väärt oma aega.

3.  elavad väljaspool oma vahenditega

Krediitkaardi võlg saab hoida teid rahalist ahelad aastakümneid. Stopp ütleb ise sa “väärivad” asju, mida ei saa endale lubada. Meenutage ise, et mida sa  tõesti  väärivad on elu, kus sa ei pea töötama, kuni olete 80 hoida arveid maksta.

Ära osta tarbekaupade krediiti. Selle asemel, säästa raha ette, nii et saate hellitada ennast üksust, mida saab tõeliselt endale lubada.

4. Winging See

See ei ole oluline, kui palju raha sa teha, kui te ei tea, kuidas see põgeneb oma rahakoti. Kui sul ei ole eelarve, tulla üks – stat. Sama kehtib ka hoone hädaolukordade fond ja luua pensionisäästude plaan. Kui te ei saa jälgida, kus teie raha läheb, siis on kalduvus saada eemale kiiresti.

Parim viis “maksma oma tulevikku ise” on tehes eelarve. Aga see võib võtta erinevaid vorme. Sa võiksid proovida traditsioonilist line-item eelarvest. Sa võiksid proovida modifitseeritud viie kategooria eelarvest.

Ja kui traditsioonilise eelarve ei meeldi teile, proovige anti-eelarve.

5. vihkab See

“Eelarve” ei pea olema määrdunud sõna. Samuti ei “kokkuhoid” või “pensionile planeerimine.” Seal on nii palju rakendusi ja tööriistu seal, mis võib võtta raske töö ära oma õlgadele ja isegi omakorda maksimeerib oma raha mängu (või vähemalt lõbus väljakutse). Leia tööriistu, mis tunnevad kõige intuitiivne teile ja raha haldamise tulevad palju lihtsam.

6. ignoreerimine Maksud 

See on ahvatlev unustada maksud. Nad tunduda igav ja keeruline. Aga need teha suur erinevus rahasumma, mis jääb taskus. Maksuplaneerimisvõimalused on väga oluline, sest eelarve, investeerimine ja kõik muud finantsjuhtimine.

Rääkige CPA kuidas vähendada oma maksusumma ja mõelda maksutagajärgi otsuseid, mis te teete.

Kui te otsustate minna teise naabruses või riigi, näiteks mõelda, kuidas see samm mõjutab teie maksusumma – ja järelikult kuidas see mõjutab teie üldist eelarvet.

Final Thoughts

Raha ei pea olema stressirohke või igav. Vaata valuraha haldamise kingitus, et sa annad oma tulevikku ise. Vabastage end negatiivsete hoiakute ja tunded raha. Parandada oma raha mõtteviisi on esimene ja kõige olulisem samm luua edukas rahalist tulevikus.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.