6 Bad Money smýšlení budete muset ukončit

Home » Budgeting » 6 Bad Money smýšlení budete muset ukončit

 6 Bad Money smýšlení budete muset ukončit

Co je nejdůležitější klíč k úspěšné financí? Změnit způsob, jakým si myslíte o penězích.

Pokud je vaše peníze, myšlení je pryč, budete nikdy být schopen „dostat dopředu,“ ať už přinese $ 30,000 za rok nebo $ 300,000. Jakmile se dostanete váš pohled rovně, bude snadnější maximalizovat peníze, které se dovnitř.

Zde je šest časté špatné peníze smýšlení může být spadající do, a jak se vymanit z těchto duševních pastí.

1. Living (pouze) v Teď

Je to těžké, aby se vaše peníze protáhnout, když jste se zaměřil pouze na to, co je nejjednodušší a nejpřitažlivější právě teď. Jistě, je to rychlejší dát kávu na cestách, než aby se to doma, ale ty 5 dolarů LATTES mohl přidat až na příplatek studentské půjčky. Nejnovější smartphone lze volat své jméno, ale pokud jste ochotni žít s modelem minulý měsíc, mohl byste dát ty peníze k budování nouzové úspory.

Jaký to má smysl žít pod svým způsobem? Jedním slovem: volnosti. Až se příště vaše auto porouchá, nenajdete sami kódování pro fondy. Až se příště budete hit s neočekávaným lékařské zákona, nenajdete sami nedává spát v noci. Spíše než žít jen v současném okamžiku, zrušil navíc pro vaše budoucí já těšit.

2. Extrémní Střídmost

Smlouvat-lov je jedna věc; za levné je jiný. Nezaměřujeme se pouze na cenovce. Místo toho, myslet na kvalitu a celkovou hodnotu.

Vysolit extra $ 20 nebo $ 30 a můžete získat pár bot, která trvá několik let, spíše než ten, který rozplétá na konci sezóny. Pružina pro nákup suroviny z čerstvých domácích jídel, spíše než žít z nabídky dolaru na místní disk-thru a pozitivní vliv na vaše zdraví, může ušetřit tisíce v budoucnu účty za lékařskou péči.

Stejně tak neztrácejte drahocenný čas snaží se štípnout haléře. I když je dobré mít peněz při vědomí, nezapomeňte, že váš čas je vaším nejdůležitějším aktivem. Pokud honí obchod vyžaduje další hodinu nebo dvě nepříjemnosti, a to pouze vám ušetří více než $ 5, není to stojí za váš čas.

3.  žijící mimo svých prostředků

Dluhy z kreditních karet vám může udržet ve finančních pout po celá desetiletí. Přestat říkat sami jste „zaslouží“ věci, které si nemohou dovolit. Připomeňte si, že to, co  skutečně  zaslouží, je život, kde nemusíte pracovat, dokud jste 80, aby účty placené.

Nenakupují spotřební předměty na úvěr. Místo toho ušetřit peníze v předstihu, takže si můžete dopřát položky, které si můžete skutečně dovolit.

4. létání to

Nezáleží na tom, kolik peněz budete dělat, pokud nevíte, jak to uteče z vaší peněženky. Pokud nechcete mít rozpočet, přijít s jedním – stat. Totéž platí i pro vytvoření nouzového fondu a vytvoření plánu úspory na penzi. Pokud nechcete sledovat, kde se vaše peníze jdou, má tendenci se dostat pryč od vás rychle.

Nejlepší způsob, jak „platit své budoucí já“, je tím, že rozpočet. Ale to může mít různé formy. Mohli byste zkusit tradiční rozpočet řádkové položky. Mohli byste zkusit upravený rozpočet do pěti kategorií.

A je-li tradiční rozpočtu není obracím na vás, zkuste anti-rozpočet.

5. nenávidět to

„Budgeting“ nemusí být sprosté slovo. Není ani „úspory“ nebo „plánování pro odchod do důchodu.“ Existuje mnoho aplikací a nástrojů tam, že může trvat tvrdou práci z ramen a dokonce proměnit maximalizaci své peníze do hry (nebo alespoň, zábavná výzva). Najít nástroje, které se cítí nejvíce intuitivní pro vás a řízení peněz přijde mnohem jednodušší.

6. Ignorování Daně 

Je to lákavé přehlédnout daní. Zdá se, že nudné a komplikované. Ale to udělat velký rozdíl v množství peněz, které zůstává v kapse. Daňové plánování je velmi důležité, protože rozpočtu, investování a všechny ostatní formy finančního řízení.

Promluvte si s CPA o tom, jak snížit daňový výměr, a přemýšlet o daňových důsledcích rozhodnutí, které uděláte.

Pokud se rozhodnete přejít na jiné části nebo stavu, například, přemýšlet o tom, jak tento krok ovlivní váš daňový výměr – a v důsledku toho, jak to bude mít vliv na celkový rozpočet.

Závěrečné myšlenky

Peníze nemusí být stresující nebo nudné. Podívejte se na inteligentní řízení peněz jako dárek, který uvádíte své budoucí já. Zbavte se negativních postojů a pocitů vůči peněz. Zlepšení své peníze myšlení je prvním a nejdůležitějším krokem k vytvoření úspěšné finanční budoucnost.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.