7 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť svoje čisté imanie

Home » Budgeting » 7 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť svoje čisté imanie

 7 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť svoje čisté imanie

Keď ide o naše financie, existuje veľa rôznych čísel, ktoré sme všetci znepokojení. Sme často pri pohľade na čísla v našom bežnom účte, sporiaceho účtu, rôzne dôchodkové účty a investičné a obchodné účty. Všetky tieto čísla sú kriticky dôležité, ale je tu ešte jedna rada najmä to, že sa dá určiť, ako úspešní ste sa stavbou svojho majetku do budúcnosti: vaše čisté imanie.

Čo je Net Worth?

Čistá hodnota je rozdiel medzi hodnotou toho, čo z vlastného svojho domu, penzijné fondy, investičné účty, bilancia bežného účtu, atď-mínus takých záväzkov, ako sú hypotéky, dlhy z kreditných kariet a tak ďalej. Čisté imanie je významný počet, aby to nevadí, pretože vám pomôže určiť, koľko váš dlh môže mať vplyv na vaše budúce bohatstvo, rovnako ako upozorniť na oblasti, ktoré by sa zameriavajú na pred odchodom do dôchodku.

Výpočet vašej čisté imanie je rovnako jednoduché ako jeho definíciu. Pozrite sa na všetko, čo vlastní, vrátane prostriedkov, ktoré budú súčasťou vášho dôchodkového plánu, ako je 401 (k), akcie a podiely. Urobte osobitný zoznam vašich zostatky a dlh a odpočítať túto sumu od súčtu všetkého, čo vlastníte, a to, čo zostáva, je vaša čisté imanie.

Sadnúť a trvať niekoľko minút pre výpočet počtu. Ste príjemne prekvapení množstvom alebo ste čakal, že vaše čisté imanie byť vyššia?

Ak tomu tak je, nebojte sa! Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre zvýšenie vášho čistého imania, začína dnes.

1. Skontrolujte svoje záväzky

Potom sa podrobne pozrieť na vaše záväzky. To by malo byť jednoduché číslo prísť na to, ako je to len koľko dlh dlhujete každý mesiac a v akej forme, ako je napríklad hypotéky, kreditné karty dlhu a zaplatenie úveru.

Existujú záväzky, ktoré môžete odstrániť alebo znížiť? Zníženie váš dlh je veľkým krokom v pomôcť váš čistý počet oplatí zvýšiť!

2. Skontrolujte svoj majetok

Nesmiete presne vedieť, koľko všetkých svojich aktív stojí, alebo ako sa táto hodnota zmení, ale môžete získať okolo okrúhleho o postavu. Snažte sa nenechať žiadny majetok von. Nezabudnite, že tu sú vaše hlavné triedy aktív:

  • Primárne bydlisko: čím viac equity máte vo vašej domácnosti, tým väčšia je vaša čisté imanie.
  • Prázdninový a prenájom nehnuteľností: zvyčajne zaplatil v hotovosti, tak je to určite výhoda, že budete chcieť počítať!
  • Investície: akcie, dlhopisy, podielové fondy a penzijné plány, daňové-odložená. Len nezabudnite pridať dane z týchto aktív so svojimi záväzkami.
  • Zberateľské predmety: Umenie a starožitnosti-trh pre tieto položky bude kolísať, ale vždy môžete mať odhadca príde vám pomôže.

3. Ozdobné Náklady

Tým menej peňazí miniete, tým viac ste sa usadzujú v čisté imanie. Pozrite sa na svoje bežné výdavky a zistiť, či tam sú miesta, ktoré si môžete znížiť späť. Nezabudnite, že aj pár dolárov sem a tam možno pridať až veľa peňazí priebehu jedného roka a dlhšie!

4. zníženie dlhu

Zníženie dlhu je najlepší spôsob, ako zvýšiť svoje budúce bohatstvo.

Po prvé, budete chcieť na identifikáciu vysoké úroky dlhu. Ďalej sa pozrime konsolidáciu platieb alebo jednoducho zvýšenie mesačnej platby, z ktorých oba sú osvedčené metódy na zníženie dlhu.

5. splatiť hypotéku

Zoberme si spláca hypotéku a získať najväčší jednorazovú sumu z vašich kníh. Vlastniacu svoj domov sa stane vaším najväčším prínosom.

6. Review ročné náklady

Aký ročné náklady prinášajú svoj čistý číslo v hodnote dole, a tie, ktoré nie sú, čo potrebujete? Pozrite sa na veci, ako je vaše poistenie a zdravotnej starostlivosti poistné každý rok. Porovnávať úrokové sadzby a zistiť, či niektorý z týchto ročných nákladov môže byť skrátená.

Investície 7. Výnosy

investovanie príjmov je skvelý spôsob, ako zvýšiť svoje čisté imanie ak sa dobre. . “Vedro System” prístup, ktorý som používal s klientmi po mnoho rokov s názvom Hlavným bodom tohto prístupu je, že budete deliť svoje likvidné investície do štyroch vedier: cash vedro, vedierko príjmov, rast vedierko, a alternatíva vedro príjem.

Zverejnenie:  InvestoGuru neposkytuje daň, investície alebo finančné služby poradenstvo. Informácia je prezentovaná bez zohľadnenia investičných cieľov, toleranciu rizík alebo finančnou situáciou akéhokoľvek konkrétneho investora a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Minulá výkonnosť nie je indikátorom budúcich výsledkov. Investícia zahŕňa riziko, vrátane prípadnej straty istiny. 

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.