7 pytań, które pomogą Ci wybrać lepsze Zapasy

Home » Investing » 7 pytań, które pomogą Ci wybrać lepsze Zapasy

Skupiając się na co naprawdę ważne Can Make Znalezienie dobrych inwestycji Łatwiejszy

7 pytań, które pomogą Ci wybrać lepsze Zapasy

Kiedy łącząc portfel akcji dla swojej rodziny, istnieje siedem podstawowych pytań, które każdy inwestor powinien zadać. Odpowiedzi może pomóc odkryć konkurencyjne mocne i słabe strony, zapewniając lepsze zrozumienie ekonomii i pozycji rynkowej firmy.

1. Jakie są źródła przepływów pieniężnych Spółki?

John Burr Williams uczy nas, że wartość wszystkich aktywów jest wartość bieżąca netto jego zdyskontowanych przepływów pieniężnych.

Zanim inwestor może nawet zacząć cenić biznesu, musi wiedzieć, co generuje gotówkę. Ważne jest, aby być konkretne i uniknąć założenia.

Weźmy Coca-Cola, na przykład. Miliardy ludzi na całym świecie są zaznajomieni z produktami Coke. Kiedy widzisz go na półce w lokalnym sklepie spożywczym, można już stwierdzić, że to była firma Coca-Cola, że ​​sprzedawany towar butelkowane w sklepie spożywczym. W rzeczywistości, spojrzeć na ostatniej 10K ujawnia, że ​​choć firma nie sprzedaje kilka gotowych napojów, prawie wszystkie jego przychodów pochodzi ze sprzedaży „koncentraty napojów i syropów” do „rozlewania oraz operacje konserw, dystrybutorzy, hurtownicy fontanna a niektórzy sprzedawcy detaliczni wieczne „. innymi słowy, to sprzedaje koncentratu do rozlewni, z których największym jest Coca-Cola Enterprises (sprzedawane oddzielnie spółki publicznej). Te rozlewni stworzenie produktu gotowego, wysłania go do lokalnego sklepu.

To może wydawać się małym wyróżnieniem widząc, że ostateczny sukces Coke zależy od produktów sprzedawanych w sklepach i restauracjach; zbliżył się z innego punktu widzenia, jednak i inwestor może szybko domyślać, jak bardzo ważne relacje między coli i jej rozlewni jest dolna linia; to jest rozlewni, którzy są faktycznie sprzedających najwięcej colę dla publiczności.

Takie rozwiązanie stało z powodu historycznego dziwactwo, że dokonał dwóch mężczyzn i ich rodzin bardzo bogaty.

2. Ile gotówki generowany jest przez Business i kiedy, że przepływy pieniężne do skarbca?

Po zidentyfikowaniu źródła gotówki w przedsiębiorstwie, trzeba oszacować ilość i harmonogram tych przepływów. Firma, która generuje 1000 $ dzisiaj może być wart więcej niż jeden, który generuje $ 30000 w 50 lat ze względu na wartość pieniądza w czasie.

3. Czy przepływy pieniężne Zrównoważony?

Był czas, gdy producenci i koni karetki i firmy streetcar uznano niebieskie zapasów chip na Wall Street. Długa historia rentowności przemysłu doprowadziła wielu inwestorów i analityków, aby sądzić, że te firmy zawsze będzie twardy jak skała. Ci, którzy byli bystry sobie sprawę, że w przeszłości było żadnej wartości w projektowaniu przyszłych przepływów pieniężnych ze względu na zmiany w krajobrazie konkurencyjnej wynikającej z pojawieniem się samochodu.

Jednym ze sposobów, aby ocenić stabilność przepływów pieniężnych jest zbadanie barier wejścia na rynek lub rynki, na których działa firma. To będzie o wiele trudniejsze do konkurenta, aby wprowadzić firmę, która wymaga setek milionów dolarów kapitału startowego niż dla detalisty, które mogą być otwierane za maleńką ułamek kosztów (np, istnieje bardzo niewiele podmioty na świecie, które mogłoby rozpocząć producenta samolotu, aby go head-to-head z Airbus czy Boeing, ale ty i twoi znajomi mogli prawdopodobnie zgromadzić kapitał niezbędny do dzierżawy miejsca w lokalnym centrum handlowym i rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej).

4. Ile Capital Czy biznesowe wymagają obsługiwać?

Niektóre firmy wymagają większego kapitału do generowania jednego dolara zysku niż inne. Stal młyn wymaga ogromnych inwestycji w nieruchomości, maszyn i urządzeń, a następnie wytwarza produkt, który jest towarem. Firma reklamowa, z drugiej strony, wymaga bardzo mało w drodze wydatków kapitałowych do utrzymania działalności przedsiębiorstwa, generując mnóstwo gotówki dla właścicieli w stosunku do inwestycji. Im mniej kapitał firma wymaga do uruchomienia, tym bardziej atrakcyjny jest do właściciela, ponieważ więcej pieniędzy może on wyodrębnić w postaci dywidend cieszyć się życiem lub reinwestować w innych projektach.

5. Czy Zarząd Mają Akcjonariusz-friendly Dyspozycja?

Zarządzanie sposób traktuje udziałowców jest najbardziej jakościowa wyznacznikiem sukcesu. CEO, że jest gotów do pchania do wykupu akcji, gdy firma jest straciły zamiast nabyć inną firmę jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby tworzyć bogactwo, niż ten, który jest wygięty na rozszerzenie imperium.

6. Działania to zarządzanie jest zgodne z tym co Say one w swoich komunikatach dla inwestorów?

Jeśli zarząd stwierdził w trzech ostatnich sprawozdaniach rocznych, że redukcja zadłużenia jest najważniejszym priorytetem, jednak ich udział w wielu przejęć lub rozpoczęła kilka nowych firm, nie są szczerzy. Jako właściciel firmy, chcesz tylko być we współpracy z tymi, których działania zgodne z ich obietnic.

7. Czy Zdjęcie Atrakcyjna cena względna na wzrost skorygowanego zysku?

cena akcji jest absolutnym wyznacznikiem powrotu. Zdyscyplinowany inwestor znajdzie Firma ABC atrakcyjny na $ 10, ale nie na 12 $. Firma generuje 5 $ zysku rocznie jest doskonałym kupić na 20 $ za akcję; Wydajność zysk wynosi 25 procent. Dokładna sama firma sprzedała na 200 $ za akcję, jednak chwali tylko wydajnością zarobki na poziomie 2,5 procent – połowa stawki dostępne na obligacje wolnych od ryzyka Stany Zjednoczone skarbowych w czasie I pierwotnie zaktualizowanej ten artykuł w 2014 roku! Nawet jeśli były spodziewane wysokie tempo wzrostu, to jest obłęd do nabycia akcji w ostatnim cenie.

Czasami wygląda może być myląca. Z firmą, która rozwija się bardzo szybko zyski, a niższe zarobki wydajność dzisiaj może być lepiej pięć lub 10 lat od teraz, niż wyższą wydajnością zarobków, które rozwija się w wolniejszym tempie. Aby dostosować do tego, można spróbować użyć wskaźnika PEG dywidendy Skorygowany.

 

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.