9 dôvodov dlhu je pre vás zlé;

Home » Uncategorized » 9 dôvodov dlhu je pre vás zlé;

 9 dôvodov dlhu je pre vás zlé;

Tam je niečo o dlhu, ktorý zvádza vás udržať výdavky, aj keď si nemôžete dovoliť platby. Časť lákadlami dlhu je skutočnosť, že sa môžete dostať emocionálne vysoká dostať nové veci teraz, bez toho aby museli vysporiadať s bolesťou rozlúčka s peniazmi teraz. To môže pocit, že ste dostať niečo za nič. Ale nakoniec, že ​​výdavky doženie s vami a nebude to potom cítiť tak dobre.

Dlh stojí peniaze.

Dlh cíti zadarmo, ak ste biť svoju kartu alebo podpisu úverovej dokumenty, ale nie je to vôbec slobodné. Všeobecne platí, že budete platiť cenu za dlh, ktorý vytvoríte. Že cena je dodávaný vo forme úroku. Čím vyššia je úroková sadzba, tým viac budete platiť za váš dlh. Tiež, že čím dlhšie to trvá vám splatiť a čím vyššia váš dlh zaťaženie, tým väčší záujem, budete platiť.

Jedinou výnimkou je bezúročná pôžička alebo nula percent apríla propagácie kreditnej karty, ale aj to má limit, a ak omeškanie na vaše platby môžu byť stratené.

Dlh je požičiavať od vášho budúceho príjmu.

Kedykoľvek budete vziať si pôžičku alebo účtovať niečo o vašej kreditnej karte, ste vlastne požičiavať z peňazí dúfate získať v budúcnosti. Naozaj chcete minúť svoje peniaze platiť za niečo, čo ste už vyčerpali a nedostanú veľkú hodnotu z nič viac?

Vysoká úroková sadzba dlh spôsobí, že budete platiť viac, než náklady položky.

Ak si kúpite $ 2,000 obývacia izba sada na vašej kreditnej karty 11% a len robiť minimálna platba, budete nakoniec zaplatí viac ako 3400 $ v čase, keď ste úplne splatiť dlh. To je 1.400 $ viac než nábytok v skutočnosti stojí. Dokonca aj keď sa zvýši váš mesačné platby na $ 100 a vyplatilo váhu, mali by ste stále platiť takmer $ 220 viac než náklady na nábytku. Na druhú stranu, mohol by ste zrušil $ 150 mesačne po dobu 14 mesiacov a vykonať nákup v plnej výške bez dodatočných nákladov.

Dlh vás drží od dosiahnutie vašich finančných cieľov.

Mesačné splátky dlhu obmedziť množstvo peňazí, budete musieť vynaložiť na iné veci, nielen odchodu do dôchodku, ale cesta ste vždy chceli, aby prijali alebo vianočné darčeky pre svoju rodinu. Čím viac dlh sa hromadí, tým viac sa vaše mesačné platby bude a tým menej budete musieť vynaložiť na všetko ostatné.

Dlh by dokázali udržať z vlastného bývania.

Kreditné karty, auto, a študentské pôžičky dlh je všetko do úvahy pri žiadať o úveru na bývanie. Ak sú vaše ďalšie splátky dlhu, sú príliš vysoká, môže sa dostanete odmietol o hypotekárny úver. To znamená, že budete prilepené prenajať, alebo v aktuálnom hypotéku, kým splatiť niektoré zo svojich ostatných dlhov.

Dlh môže viesť k stresu a vážnymi zdravotnými problémami.

Ak máte dlh, je ťažké sa starať o tom, ako budete robiť svoje platby, alebo ako budete držať od prijímania väčší dlh, aby sa uživil. Stres z dlhu môže viesť k miernej až závažných zdravotných problémov, vrátane vredy, migrény, depresie a dokonca aj infarkty Podľa prieskumu verejnej mienky vykonané podľa Associated Press a AOL .

Dlh môže poškodiť vaše manželstvo.

Dlh kladie zbytočné tlak na financie domácnosti a vytvára nedostatočné finančné zabezpečenie pre svojho manžela a svoje deti. Dlh môže zažať argumenty, kto vytvára dlh, koľko dlh je príliš veľa, a kto je zodpovedný za dlh, ktorý je nahromadené. Tieto boje môžu eskalovať a viesť k rozpadu v manželstve.

Dlh bolí vašej kreditnej skóre.

Časť vašej kreditnej skóre – 30%, aby som bol presný – je založený na výšku dlhu, ktorý máte. Čím viac dlh ste v porovnaní s vašej kreditnej limity a originálne zostatkov úverov, tým nižšia je vaše kreditné skóre bude. Dokonca aj keď nie ste nakupovanie pre kreditnú kartu alebo pôžičku, vaše kreditné skóre ovplyvňuje váš život a náklady na ostatných produktoch a službách, ako je auto poistenie.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.