Ako dlho vaše odchodu do dôchodku Úspory vydrží – a ako sa Stretch It

Home » Retirement » Ako dlho vaše odchodu do dôchodku Úspory vydrží – a ako sa Stretch It

Ako dlho vaše odchodu do dôchodku Úspory vydrží - a ako sa Stretch It

Zistiť, koľko rokov vaše úspory odchod do dôchodku bude fungovať, nie je exaktná veda. Existuje mnoho premenných v hre – výnosy z investícií, inflácie, nepredvídané výdavky – a každý z nich môže výrazne ovplyvniť životnosť svojich úspor.

Ale je tu ešte hodnota v prísť s odhadom. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je zvážiť svoje celkové úspory, plus návratnosť investícií v priebehu času, proti svojej ročné výdavky.

Spôsoby, aby sa vaše úspory vydrží dlhšie

Vyššie Kalkulačka ako tá môže byť užitočným vodítkom. Ale je to sotva konečné slovo o tom, ako ďaleko vaše úspory môže pretiahnuť, najmä ak ste ochotní prispôsobiť svoje výdavky tak, aby vyhovovali niektoré stratégie abstinenčné spoločný odchod do dôchodku.

Nižšie sú uvedené niektoré chytré orientačné pravidlá o tom, ako vyberať svoje úspory na penziu v ceste, ktorá vám dáva najlepšiu šancu mať svoje peniaze vydrží tak dlho, ako budete potrebovať, bez ohľadu na to, čo svet posiela do cesty.

Pravidlo 4%

Pravidlo 4% je založený na výskume William Bengen, publikoval v roku 1994, ktorá zistila, že ak investoval aspoň 50% svoje peniaze v zásobách a zvyšok v dlhopisoch, že máte veľkú pravdepodobnosť, že budú môcť odňať inflácia očistené o 4% svojho hniezda vajcia každý rok po dobu 30 rokov (a možno aj dlhšie, v závislosti na návratnosti investície v priebehu tejto doby).

Tento prístup je jednoduchý: Tie sa z 4% zo svojich úspor v prvom roku, a každý nasledujúci rok budete mať na to, že rovnaká suma v dolároch a úprava inflácie.

Bengen testoval svoju teóriu cez niektoré z najhorších finančných trhov v histórii Spojených štátov, vrátane Veľkej hospodárskej krízy, a 4% bola bezpečná miera odstúpenie.

Pravidlo 4% je jednoduché, a pravdepodobnosť úspechu je silná, ak vaše úspory odchod do dôchodku sa investuje minimálne 50% do akcií.

dynamické výbery

Pravidlo 4% je relatívne tuhá. Suma, ktorú zrušiť každý rok sa upraví infláciou a nič iné, tak financie Odborníci prišli s niekoľkými spôsobov, ako zvýšiť svoje šance na úspech, a to najmä ak hľadáte pre svoje peniaze vydrží omnoho dlhšie než 30 rokov.

Tieto metódy sa nazývajú “dynamickej stratégie abstinenčné.” Všeobecne platí, že všetko, čo znamená, že ich upraviť v reakcii na návratnosť investícií, obmedzenie sťahovanie produktov v rokoch, keď návratnosť investícií nie sú také vysoké, ako sa očakávalo, a – ach, happy day – ťahanie viac peňazí keď sa vracia na trhu dovolia.

Existuje mnoho stratégií dynamické abstinenčné, s rôznym stupňom zložitosti. Možno budete chcieť pomoc od finančného poradcu nastaviť jednu hore.

Stratégia príjem podlaha

Táto stratégia vám pomôže zachovať svoje úspory na dlhú trať tým, či nemáte predávať akcie, keď je trh dole.

Tu je návod, ako to funguje: Zistiť celkovú sumu v dolároch, ktoré potrebujete pre základné výdavky, ako je bývanie a jedlo, a uistite sa, že máte tieto náklady pokryté garantovaným príjmom, ako je sociálne zabezpečenie, plus dlhopisy rebrík alebo anuity.

Slovo o rent: Aj keď niektoré z nich sú predražené a riskantné, jednorazovú prémiu okamžitá anuita môže byť účinným nástrojom pre odchod do dôchodku príjmy – môžete vysádzať paušálne sumy na oplátku za garantované platby za život. Za správnych okolností, dokonca aj reverzné hypotéka by mohlo fungovať, aby upevnil svoju príjmovú podlahu.

Tak vždy viete, vaše základy sú pokryté. Potom nechajte svoje investované úspory byť zodpovední za svoje diskrečnú výdavky. Napríklad, mali by ste sa uspokojiť s staycation pri tankovaní akciového trhu. Čo vyvoláva otázku: Myslíte si stále hovoriť staycation, keď ste odišiel?

Nie tak celkom pripravený odísť do dôchodku?

Keď ste na pokraji odchodu do dôchodku, ste povinní sa pýtať, do akej miery sa vaše existujúce úspory vás. Ale ak ste ešte niekoľko rokov od odchodu z pracovného procesu, pomocou kalkulačky pre odchod do dôchodku, je to skvelý spôsob, ako odhadnúť, ako by zmeny miery úspor ovplyvní, koľko budete mať pri odchode do dôchodku.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.