Ako plánovať náklady na zdravotnú starostlivosť v dôchodku

Home » Retirement » Ako plánovať náklady na zdravotnú starostlivosť v dôchodku

To je najlepšie sa stavia nákladov na zdravotnú starostlivosť do vášho dôchodku rozpočtu

Ako plánovať náklady na zdravotnú starostlivosť v dôchodku

Ako si predstavujú náklady na zdravotnú starostlivosť vo svojom odchode do dôchodku plánovania? Ak ste ako väčšina, ste podceňujú tieto náklady.

Aj keď Medicare časti A, ktorá sa vzťahuje na určitú úroveň hospitalizácie, je zadarmo (za predpokladu, že ste pracovali v USA dosť dlho na to nárok), prevažná časť Medicare pokrytie nie je zadarmo. Budete platiť poistné za Medicare časti B, a za pripoistenie či predpis plánov.

Okrem toho budete mať náklady na out-of-vrecká.

Keď vezmete všetko v ňom je odhadovaná Medicare sa bude týkať len asi 50 až 60 percent svojich potrieb zdravotnej starostlivosti. A postupom času prémií a out-of-pocket náklady pôjdu hore.

Ako ľudia zabudnúť na náklady na zdravotnú starostlivosť v ich rozpočte

Mnoho nastávajúce dôchodcovia a ľudia chystá prechod z pracovného procesu, zabudnúť rozpočtu na zdravotnú starostlivosť, keď odhadnúť ich náklady v dôchodku. Prečo? Ich zamestnávateľ sa často vyzdvihnúť väčšinu karte (zvyčajne asi 75 percent) a zvyšné náklady (priemer je asi 25 percent) pochádza zo svojho platu. Myslia si, že je potrebné rovnaké množstvo vziať domov platiť, že v súčasnej dobe – ale zabúdajú, že teraz bude zodpovedný za zaplatenie svojich poistného na zdravotnú starostlivosť okrem nákladov na out-of-vrecká.

Aké druhy prémií Health Care budete mať?

Existujú štyri typy poistného na zdravotnú starostlivosť, budete pravdepodobne mať v dôchodku:

 • prémia Medicare Part B
 • Medigap (označované ako Medicare pripoistenie) alebo Medicare Advantage Poistné (označované ako Medicare časti C)
 • Medicare Part D pokrytie (pokrytie liek)
 • Dlhodobé poistné Care

Nižšie sú uvedené podrobnosti o každej z týchto položiek:

 • Medicare Part B: V roku 2016 to beží len niečo málo cez $ 120 za mesiac, ale to ide ako váš príjem stúpa. Urobíte Ak viac, budete platiť viac.
 • Ak sa chcete poistiť náklady, ktoré nie sú zahrnuté v základnej Medicare budete vyzerať pri kúpe buď Medigap politiku alebo Advantage plán Medicare, rovnako ako pokrytie liek na predpis.
 • Ak máte Medigap politiky, nemusí hradiť náklady na zubné, vízie a starostlivosť o oči, potenciálne takže vám niektoré veľké výdavky, najmä pre dentálne potreby.
 • Ak máte politiku Medicare Advantage, ktorá obsahuje zubnú, vízie a očnú starostlivosť, nemusia poskytovať toľko ďalších hospitalizácie pokrytie, prípadne opúšťa vás a vašu rodinu s veľkým zákona by mal chronické alebo závažné ochorenie prídu.
 • Medicare nepokrýva väčšinu nákladov na dlhodobú starostlivosť môžete zažiť. Ak chcete si byť istí, máte finančné prostriedky na úhradu týchto nákladov, ktoré považujú za dlhodobý poistenia sociálnej starostlivosti.

Tak koľko by toto pokrytie a súvisiace out-of-pocket náklady pridať až?

Čo sa suma nákladov Celkový zdravotnej starostlivosti môžu sa vyskytnúť?

Pre odhad vlastných súčasných a budúcich nákladov na zdravotnú starostlivosť vyskúšať on-line zdravotnej starostlivosti nákladov kalkulačka od HVS Financial.

Pomocou tejto kalkulačky, povedal som, že som muž, 65 rokov, a to odhaduje svoje celkové poistné a náklady na out-of-vrecká na asi 4500 $ ročne. To znamená, že ak ste sa dať asi 375 $ za mesiac do svojho rozpočtu nákladov na zdravotnú starostlivosť, budete ocitnete krátky na hotovosti.

Je tiež pravdepodobné, že tieto náklady na zdravotnú starostlivosť sa zvýši na zhruba dvojnásobok miery inflácie, čo znamená, že 10 rokov do dôchodku, aby $ 375 za mesiac môže byť bližšie k 675 $ za mesiac (za použitia 6 percent miera inflácie).

Pre manželský pár, je potrebné zdvojnásobiť tie čísla. Ouch.

Čo môžete urobiť pre zníženie nákladov Rising zdravotnej starostlivosti?

Nedávno som hovoril s Danom McGrath, skôr s  HealthView Services , a ponúkol tri návrhy na pomoc náklady na zdravotnú starostlivosť rastú kontroly.

1. Stay Healthy

Kto chce dlhý, nezdravý život? Postarať sa o vašej zdravotnej starostlivosti. Robiť výskum. Klásť otázky.

Dan mal niektoré zaujímavé pripomienky k zostať zdravý. Dve že uviazol so mnou:

 • Získať dobrú zubára, a ísť za nimi každých šesť mesiacov. Kardiovaskulárne ochorenia sa objaví vo vašich ďasien ako prvý. Zubár, ktorý sa venuje všimnúť niečoho dávno predtým, než lekár robí.
 • Ísť naboso. Áno, naboso.

2. Správa Distribúcia Tax-Efektívne

Dan mal tiež rad užitočných pripomienky k riadeniu distribúcie účet v daňovom efektívnym spôsobom.

Pre daňových poplatníkov s vysokými príjmami (za rok 2016 to znamená, že single s očakávaným príjmom 85k $ alebo viac, novomanželia na $ 170k alebo viac), tým viac urobíte, tým vyššia je vaša prémia Medicare Part B a tým vyššia je vaša prémia Medicare Part D. Ak pracujete s dobrým planner daňové či odchodu do dôchodku plánovač môžete použiť tieto nápady pre efektívnu správu distribúciou väčšiu daň a prípadne aby sa vaše poistné z rastúcich toľko:

 • Distribúciou z HSA účtov, Roth IRA účtov alebo z peňažných hodnôt životných poistiek sa nepočítajú do vzorca, ktorý určuje konečnú čiastku vašich poistného Medicare Part B. Výnosy z reverznej hypotéky nepočíta jeden.
 • Peniaze stiahnutý z tradičných dôchodkových účtov môže byť často kompenzované s nákladmi odpočítateľné zdravotnej starostlivosti.
 • Vzhľadom k tomu, výbery z Roth IRA nepočítajú do vzorca, ktorý môže zvýšiť vaše prémia Medicare Part B, ak máte veľké zostatky v tradičných IRAS to znamená, že budete mať značné množstvo požadovaných minimálnych distribúciou vo veku 70 a mimo nej, a možno budete chcieť zvážiť zaradenie časť svojho IRA do Roth pred dosiahnutím veku 65. predovšetkým Dan povedal: “Roth je najväčší investičný nástroj známy pre ľudí.” Musím zostať s ním súhlasím.

3. Nenechajte sa chytiť Off-Guard

Rastúce náklady na zdravotnú starostlivosť sa bude realitou. Make riadkovú položku vo svojom rozpočte pre nich. Ak máte v pláne na predčasný odchod do dôchodku (pred 65) uistite sa, že ste pochopili náklady niesť svoje vlastné zdravotné poistenie, kým sa nedostanete Medicare veku.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.