Ako sa Konsolidácia dlhy z kreditných kariet vplyv vašej kreditnej skóre

Home » Credit and Debt » Ako sa Konsolidácia dlhy z kreditných kariet vplyv vašej kreditnej skóre

Ako sa Konsolidácia dlhy z kreditných kariet vplyv vašej kreditnej skóre

Pokiaľ ide o kreditnej karty, je najlepšie vždy zaplatiť zostatok v plnej výške každý mesiac. Bohužiaľ to nie je vždy možné. Život niekedy stane a ľudia robia chyby, pokiaľ ide o správu svojich kreditných kariet účty. Inokedy ľudia používajú kreditné karty tak, že jednoducho nemajú dostatok disponibilný príjem je zaplatiť v plnej výške.

Či tak alebo onak, ak ste účtovaná viac na svojich účtoch kreditných kariet, než si môžete dovoliť jednoducho oplatí, konsolidáciu dlhu je jednou z možností, ktoré vám môžu pomôcť odstrániť vaše high-úroky dlhu. Pri posudzovaní, či konsolidáciu dlhu vám ušetrí peniaze, je tiež dôležité zvážiť, ako konsolidovať dlhy z kreditných kariet vplyv na účinnosť kreditné skóre.

Novinkou je všeobecne dobrá. Konsolidácia dlhy z kreditných kariet nie je len má potenciál ušetriť peniaze na úroky, ale môže tiež dať vašej kreditnej skóre na podporu v rovnakom čase. Samozrejme, že všetko závisí na tom, ktorý spôsob sa rozhodnete konsolidovať svoje dlhy, a ako dobre sa vám podarí tento proces.

Ako sa dlhy z kreditných kariet Vplyvy vašej kreditnej skóre

Než budete môcť pochopiť, ako Konsolidácia kreditnej karty môže pomôcť svoje kreditné skóre, to je užitočné pochopiť, ako dlhy z kreditných kariet vplyv na tieto čísla na prvom mieste. Pokiaľ ide o kreditnej skóre, vysoké využitie kreditná karta nie je dobrá vec. V skutočnosti je to práve naopak.

Modely credit scoring, ako je Fico a VantageScore, sú navrhnuté tak, aby venovať pozornosť vzťahu medzi svojimi limitmi na kreditných kartách a svojej váhy. Toto je známe ako otočnou vyťažením. Ak budete používať viac a viac z úverového limitu, vaše revolvingové zvyšuje pomer využitia. To takmer vždy znižuje svoje kreditné skóre.

Najlepšie spôsoby, ako konsolidovať dlhy z kreditných kariet

Konsolidácia váš dlh je proces, kedy budete mať viac zostatky vynikajúce účtov a spojiť dohromady. S kreditnými kartami povedané, existuje viac spôsobov, ako konsolidovať svoje dlhy. Tu sú dve populárne možnosti:

  • Prevod zostatku : Prenos vyváženosti dochádza pomocou iného účtu kreditnej karty (novej alebo existujúcej) splatiť zostatky na ostatných kreditných kariet. Presunutie zostatky z vašich vysoko úročených kariet na nižšie úrokové karty – niekedy dokonca s 0% APR úvodnej periódy.
  • Osobné pôžičky:  Osobné pôžičky alebo nezaistený úver na splátky môžu byť použité na splatenie zostatkov na svojich účtoch revolvingových kreditných kariet. V tomto prípade, že ste požičiavanie peňazí vo forme jediného úver na splácanie svoje rôzne dlhy kreditnej karty a budete splácať jednu pôžičku.

Keď Konsolidačné Pomáha vašej kreditnej skóre

Ak sa vám podarí tento proces múdro, je tu dobrá šanca, že konsolidáciu dlhu kreditnej karty môže zlepšiť svoje kreditné skóre.

Nezabudnite, že vysoká miera využitia na vašej kreditnej karty potenciálne môžu riadiť svoje skóre nadol. Ak používate osobné pôžičku splatiť všetky svoje zostatky kreditnej karty, vaše otočné využitie klesne na 0%, pretože ste spláca svoj dlh otočné s splátky úveru. A keď budete mať rovnaké množstvo dlhu, bude nový dlh už nie je považovaný za dlhy z kreditných kariet.

Samozrejme, ak ste konsolidovať svoje kreditné karty na nový zostatok transfer kartu, vaše otočnou pomer využitie nebude znížená o toľko. Prenos zostatok karty s nízkou úvodnej sadzby by mohli ušetriť viac peňazí na úroky, ak môžete splatiť dlh pred vypršaním sadzba teaser, ale pozitívny vplyv na vaše skóre nemusí byť tak viditeľné.

potenciálne problémy

Mali by ste sa rozhodnúť, konsolidovať svoje dlhy z kreditných kariet, bez toho aby na chvíľu aspoň zvážiť prípadné nevýhody. Hoci konsolidácia bude často ušetriť peniaze a mohla by pomôcť vašej kreditnej skóre, taky, je tu šanca, že proces by mohol zlyhať, ak to nie je dobre riadený.

Niekedy sa ľudia konsolidovať svoje kreditné karty, ale s ilúziou čistým štítom, dostať sa do ešte väčšej dlh na konci. Ak máte splatiť svoje existujúce zostatky kreditné karty s novou pôžičku alebo prevod zostatku, je potrebné, aby tie staré míňanie prestávku.

Ak máte aj naďalej používať existujúce kreditné karty a minúť viac, než si môžete dovoliť vyplatiť v danom mesiaci, budete pravdepodobne skončí v dvakrát toľko dlhov.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.