Ako si vybrať banku – Ktorá banka je najlepšie?

Home » Banking and Loans » Ako si vybrať banku – Ktorá banka je najlepšie?

Ako si vybrať banku - Ktorá banka je najlepšie?

Čas otvoriť bankový účet, ale nie ste si istí, ktoré banky si vybrať? Stačí zadať ďalší účet je dôležitá voľba. Vzhľadom k tomu, prepínanie bánk je bolesť, to nie je niečo, čo chcete robiť znova.

Vybrať najlepší bankou pre vaše potreby, zoznámiť sa s možnosťami, a potom vyberte inštitúcie najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Čo budete potrebovať dnes? Za päť rokov?

Pre túto chvíľu, máte pravdepodobne okamžité potreby, ktoré banka musí spĺňať. Napríklad, budete možno musieť miesto pre uloženie vášho výplatnú pásku, alebo snáď chcete banku, ktorá nabíja nižšie poplatky, než je vaša aktuálna sady. Všetkými prostriedkami, dostať tieto potreby sa stretol, ale oddialiť a premýšľať o tom, ako vaše potreby sa môže zmeniť v najbližších rokoch.

Ako hodnotíte bánk, zvážte, či budete pestovať mimo inštitúcie, alebo v prípade bánk vynikať v oblastiach, kde sa predvídať budúce potreby. Napríklad:

 • Zostanete na rovnakom mieste?
 • Má banka ponúka robustné internetové alebo mobilné služby?
 • Ak budete začať podnikať, môže banka spracovávať obchodné účty?
 • Ak máte v úmysle získať hypotéku alebo refinancovanie, Znamená táto ponuka zľavy bankový zákazníkom, ktorí používajú iné služby?

Aj keď je to rozumné plánovať dopredu, veci sa menia, a to je ťažké predvídať budúcnosť, takže väčšina ľudí začať tým, že sa zameria na kontrolu a sporiace účty.

Sadzby a poplatky

Preskúmať úrokové sadzby a poplatky účtov, ako budete nakupovať pre banku: Koľko budete zarábať na svojich úspor (za predpokladu, že budete mať značné množstvo tam, koľko budete platiť za pôžičky, a to údržba a transakčné poplatky existujú?

Na kontrolu a úspory,  nízke poplatky sú obzvlášť dôležité. Tak trochu iná úroková sadzba z úspor nebude zlomiť, alebo vás finančne, takže sa nemusíte byť lákanie najvyšším APY ak nie ste medzi bohaté. Ale mesačné poplatky za údržbu a stuhnuté kontokorent sankcie môže mať vážne dent vo vašom účte, ktorá stojí stovky dolárov ročne.

Príklad: Keď príde na zarábať úrokov z úspor alebo vkladovými (CD), aj rozdiel vo výške 1 percenta APY nemusí byť tak pôsobivé. Za predpokladu, že budete mať $ 3.000 úspory, to je rozdiel iba 30 $ ročne medzi bankami. Ak jeden z týchto bánk účtuje $ 10 za mesiac, len aby udržala svoj účet otvorený, jasnou voľbou je vybrať si banku s nižšími poplatkami.

Pri požičiavaní peňazí,  nezabudnite, že nemusíte nutne musieť požičať od banky. Môžete získať úver od zbrusu nový družstevnej záložne, keď si kúpite auto, napríklad (nákup od konkrétneho predajcu by ste mohli chcieť spôsobilý, aby sa stal členom tejto družstevnej záložne). Online veritelia sú tiež stojí za to pozrieť, pretože môžu účtovať menej ako miestne banky a družstevné záložne. Pokiaľ si požičať na kúpu domu, hypotekárny maklér môže (a mal by) obchod medzi mnohými poskytovateľov úverov pre vás, a vy nemusíte byť zákazníkom s každým potenciálnym banky.

druhy bánk

Môžete si vybrať z niekoľkých rôznych typov “banky” za finančné služby. Väčšina z nich ponúkajú produkty a služby (najmä ak ste práve hľadáte pre kontrolu alebo sporiace účty a platobnú kartu pre výdavky vy), ale tam sú rozdiely.

Veľké banky  sú národné názvy ktorými ste zvyknutí. Môžete vidieť veľa pobočiek na rušných nárožiach vo veľkých mestách, a budete pravdepodobne počuť o nich v novinách. Tieto inštitúcie majú národné (a mnohonárodnej) operácie.

 • Produkty a služby sú k dispozícii patrí takmer všetko, čo si dokážete predstaviť (a viac).
 • Poplatky  majú tendenciu byť nadhodnotené, ale je možné získať poplatkov upustiť (o zriadení priameho vkladu, napríklad).
 • Sadzby z úspor a CD  sú zvyčajne nie je najvyššia.
 • Vetva a ATM umiestnenia  sú početné, ak vám záleží na bankové osobne.

Miestne banky  pracujú v menších geografických oblastiach. Mávajú viac zameranie komunity, a sú neodmysliteľnou súčasťou miestneho hospodárstva.

 • Produkty a služby sú k dispozícii , sú zvyčajne postačujúce pre väčšinu spotrebiteľov. Tieto inštitúcie by mali mať všetko, čo potrebujete osobne, aj keď veľké podniky a ultra-bohatých môže byť nutné získať špecializované služby od iných poskytovateľov.
 • Poplatky  majú tendenciu byť rozumný, a oslobodenie od poplatkov sú často k dispozícii.
 • Sadzby z úspor a CD  sa líšia, ale môžete zachytiť dohodu s inzerovaným “špeciály”.
 • Vetva a umiestnenie bankomatov  sú k dispozícii na mieste, ale budete musieť zaplatiť out-of-network poplatkov v prípade, že banka nebude podieľať na celoštátnej siete bankomatov.

Družstva  nie sú neziskové organizácie so silným zameraním komunity. Ak chcete otvoriť účet, je potrebné kvalifikovať a pripojiť ako “člen”, ale tento proces je často jednoduchšie, než si myslíte.

 • Všetky výrobky a služby by mali byť dostatočné pre väčšinu spotrebiteľov a malých podnikov. Najmenší družstevných bánk by mohli ponúknuť o niečo menej, ale môžete takmer vždy nájsť bežné účty, sporiace účty a úvery.
 • Poplatky  majú tendenciu byť nízka, a to je relatívne ľahké nájsť voľné kontrolu.
 • Sadzby z úspor a CD  sú často vyššie ako veľké banky, ale nižšiu ako online banky.
 • Vetva a umiestnenie bankomatu  môže byť rozsiahlejší, než by ste čakali. Ak váš sporiteľné družstvo zúčastňujú zdieľané vetvenia (väčšina z nich), budete mať prístup k tisícom voľných miest na celoštátnej úrovni.

On-line banky  etabloval ako pevná voľba, a to stojí za to má on-line iba pre účet, aj keď nechcete používať pravidelne. To znamená, že bude 100% on-line so svojimi peniazmi môže byť zložité-fyzikálne lokácie ešte má svoju hodnotu.

 • Produkty a služby sú k dispozícii bezplatné kontroly a sporiace účty sú hlavným lákadlom, ale ostatné produkty môžu byť k dispozícii.
 • Poplatky  majú tendenciu byť nízka. Najviac účty sú zadarmo, ak si odskočiť kontroly alebo požiadať o určité transakcie (ako je bankové prevody, napríklad).
 • Sadzby z úspor a CD  sú často vyššie, než si môžete nájsť kdekoľvek inde.
 • Vetva a ATM umiestnenia  sú neexistujúce, ale on-line banky buď účasť na robustných celoštátnych sietí alebo ich úhradu poplatkov ATM (až do určitých medzí).

Účty riadenia hotovosti sú mierne kolísanie online bankových účtov. Ide o typicky platobných účtov ponúkané prostredníctvom obchodníkov s cennými papiermi, a tak overiť, či a kedy sa vaše peniaze federálne poistené. Niektoré účty platiť veľkorysý úrokovej sadzby a poskytujú debetné karty a šekové knižky pre trávenie.

Technológie a pohodlie

Ako ste zúžiť zoznam, pozrite sa na dôležité funkcie, ktoré budete pravdepodobne používať na deň-to-dennej báze. Nechcete, aby rokovania s vašou bankou byť nešťastný zážitok.

Diaľkové vklad:  Ak ste niekedy dostať zaplatené počas fyzickej kontroly, najjednoduchší spôsob, ako uložiť, je lapať snímku s aplikáciou vašej banky.

Bank s bankovými prevodmi:  Pozrite sa na banky, ktoré ponúkajú bezplatné elektronické prevody na ďalšie bankové účty. To je bežná u väčšiny on-line banky, ale tehla-a-malty bánk môže to urobiť taky. Transfery, aby bolo oveľa jednoduchšie spravovať svoje peniaze a zmena banky.

Textových správ a e-mailové upozornenia:  Všetci sme začať konať, a to je pekné dostať heads up od svojej banky, keď sa niečo deje vo vašom účte. Tiež možno budete chcieť rýchlo aktuálne informácie o svojom bankovom rovnováhu, bez toho aby ste museli prihlásiť do svojho účtu. Banky s možnosťou písania textových správ a automatické upozornenie, aby bankové ľahké.

ATM Vklady:  Prechod na pobočke v bankovom hodín nie je vždy možné (alebo pohodlné). ATM vklady umožňujú banky na svoj rozvrh a dokonca pridať prostriedky na niektorých internetových bánk.

Bankové hodín:  Ak dávate prednosť banky osobne, sú hodiny vhodné pre vaše potreby? Niektoré banky a družstevné záložne ponúkajú víkendové a večerných hodinách (aspoň na prejazdné).

Slovo o bezpečnosti

Banky majú byť bezpečné miesto pre svoje peniaze. Uistite sa, že každý účet, použiť je poistená, výhodne vládou USA:

 • Banky by mali byť podporené FDIC poistenie.
 • Federálne poistených družstevných bánk by mal byť podporený v NCUSIF.

Ak banka alebo sporiteľné družstvo zlyhá, nemali by ste strácať peniaze, ak vaše vklady sú nižšie ako maximálne hodnoty (v súčasnosti $ 250,000 na vkladateľa na inštitúciu, a to je možné mať viac ako $ 250,000 na “svoje” peniaze na ktoré sa vzťahuje na jednej inštitúcii) ,

Ako otvoriť účet

Akonáhle si vyberiete svoj účet, je čas prejsť formality otvorenie a financovanie ju. Niektoré inštitúcie vám to všetko on-line, ktorá je rýchla a jednoduchá voľba, ak ste tech-pútavé. Ak tomu tak nie je, plánovať návštevy pobočky, a prinesie identifikáciu a počiatočný vklad (v hotovosti môže fungovať, alebo môžete napísať šek, alebo podať elektronickou prenos).

Prepínanie bánk: Ak sa sťahujete do novej banky, použite kontrolný zoznam, aby sa ubezpečil nič spadá cez trhliny. Vy nechcete nechať ujsť platby alebo platiť poplatky za prípadné chyby.

Môžete mať viac účtov?

Tam asi nie je jediný  najlepší  bankový účet tam. Rôzne banky majú rôzne silné stránky. On-line banky platia najvyššie úrokové sadzby na vaše úspory. Online veritelia a družstevné záložne sú skvelou voľbou pre osobné pôžičky a pôžičky na nákup auta.

To je v poriadku, že má viac ako jeden bankový účet. V skutočnosti je to múdre, aby si tie najlepšie vlastnosti, kdekoľvek ich nájdete. Tak dlho, kým si nie ste platiť viac poplatkov na viac bánk, môžete mať toľko bankových účtov, koľko chcete.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.