Ako si vybrať životné poistenie a čo chýb sa vyvarovať

Home » Insurance » Ako si vybrať životné poistenie a čo chýb sa vyvarovať

Tieto voľby životného poistenia môže zdať mätúce, a oni sú ťažké pochopiť na prvý pohľad. Je ťažké presne vedieť, kde začať.

Mali by ste začať s zdanlivo ľahko znejúce otázku: Potrebujete životné poistenie vôbec? Vaša detailné odpoveď na túto otázku vám môže pomôcť rozhodnúť, aký typ životného poistenia na nákup, za predpokladu, že ste sa rozhodli vy potrebujú.

Ak sa rozhodnete, budete potrebovať životné poistenie, potom je ďalším krokom je naučiť sa o rôzne druhy životného poistenia, a uistite sa, že kupujete správny typ politiky.

Zmyslom života poistenie a dôvodov, prečo by ste mohli potrebovať

Životné poistenie potreby sa líši v závislosti na vašej osobnej situácii-ľudí, ktorí sú závislí na vás. Ak máte žiadne osoby, pravdepodobne nebudete potrebovať životné poistenie. Ak nechcete vytvárať významnú časť príjmov vašej rodiny, môže alebo nemusí potrebovať životné poistenie.

Ak je váš plat je podporovať svoju rodinu, platiť hypotéku alebo iné opakujúce sa účty, alebo posielať svoje deti na vysokú školu dôležité, mali by ste uvažovať o životné poistenie ako spôsob, ako zabezpečiť, aby tieto finančné záväzky sú zahrnuté v prípade vašej smrti.

Koľko pokrytie budete potrebovať

Je ťažké uplatniť pravidlo, pretože množstvo životného poistenia budete potrebovať, závisí od faktorov, ako sú vaše ďalšie zdroje príjmov, koľko rodinní príslušníci máte, vaše dlhy, a váš životný štýl. Avšak, všeobecné pokyny môžete nájsť užitočné je získať politiku, ktorá by stálo medzi piatimi a 10 krát vášho ročného platu v prípade vašej smrti. Po tomto pokynu, možno budete chcieť zvážiť konzultáciu profesionálne finančné plánovanie s cieľom určiť, koľko pokrytie získať.

druhy životných

Niekoľko rôznych druhov životných poistiek sú k dispozícii, vrátane celý život, obdobie života, variabilný život a univerzálny život.

Celý život ponúka ako smrti prospech a peňažnú hodnotu, ale je oveľa drahšie ako iné typy životného poistenia. V tradičných celých životných poistiek, vaše prémie zostávajú rovnaké, kým sa vyplatila politiku. Samotná politika je v platnosti až do vašej smrti, a to aj potom, čo ste zaplatili všetky poistné.

Tento typ životného poistenia môže byť drahé, pretože obrovské provízie (tisíce dolárov počas prvého roka) a poplatky obmedziť hodnotu hotovosti v prvých rokoch. Pretože tieto poplatky sú zabudované do komplexných investičných vzorcov, väčšina ľudí si neuvedomuje, koľko ich peňazí ide do vreciek svojho poisťovacieho agenta je.

Variabilný politiky život, forma trvalé životné poistenie, vybudovať peňažné rezervu, ktoré môžete investovať do niektorej z možností, ktoré ponúkajú poisťovne. Hodnota vášho hotovostné rezervy závisí na tom, ako dobre sú tieto investície robia.

Môžete meniť veľkosť vášho poistného univerzálnych životných poistiek, inú formu trvalé životné poistenie, pomocou časť svojich nahromadených príjmov na pokrytie časti nákladov z poistného. Môžete tiež meniť výšku dávky smrti. Pre túto flexibilitu, budete platiť vyššie správne poplatky.

Niektorí odborníci odporúčajú, že ak ste pod 40 rokov a nemajú rodinné dispozície pre život ohrozujúce ochorenia, mali by ste sa rozhodnúť pre termín poistenie, ktoré ponúka smrti prospech, ale žiadnu peňažnú hodnotu.

Životné poistenie Náklady

Najlacnejšie životné poistenie je pravdepodobné, že bude zo skupinové životné poistenie plánu vášho zamestnávateľa, za predpokladu, že váš zamestnávateľ ponúka jeden. Tieto zásady sú obvykle dlhodobej politiky, čo znamená, že ste sa vzťahuje ako dlho budete pracovať pre tohto zamestnávateľa. Niektoré politiky môžu byť prevedené na ukončenie.

Náklady na ostatné typy životného poistenia sa veľmi líši v závislosti na tom, koľko si kúpite, typ poistky sa rozhodnete, prax v Underwriter je, a koľko provízie firma zaplatí svojho agenta. Podkladové Náklady sú založené na poistno-matematických tabuliek, ktoré vyčnievajú svojou životnosť. Vysoko rizikové osoby, ako sú tí, ktorí fajčia, majú nadváhu alebo sú nebezpečné povolania alebo koníčka (napríklad lietanie), budú platiť viac.

Životné poistky často skryté náklady, napríklad poplatky a veľké provízie, ktoré nemusia zistiť, o až po zakúpení politiky. Existuje toľko rôznych druhov životného poistenia, a tak veľa firiem, ktoré ponúkajú tieto zásady, ktoré by ste mali použiť na poplatok iba poistné poradca, ktorý za fixný poplatok, bude skúmať rôzne politiky sú k dispozícii na vás a odporučí ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Aby bola zaistená objektivita, váš poradca by nemal byť spojený s konkrétnou poisťovne a nemala dostávať províziu z každej politiky.

Zdravé 30-ročný muž mohol očakávať, že zaplatí približne $ 300 za rok $ 300.000 rizikové životné poistenie. Ak chcete získať rovnaké množstvo pokrytie v rámci politiky peňažných hodnôt by stálo viac ako $ 3,000.

Spodný riadok

Pri výbere životného poistenia, využívanie zdrojov v Internete, aby vzdelávať sami o základoch životného poistenia, nájsť makléra, ktorým veríte, potom odporúčané politiky vyhodnocoval poplatok len pre poisťovací poradca.

Medzinárodne známy finančný poradca Suze Orman je pevne presvedčený, že ak budete chcieť poistenia, kúpiť termín; Ak chcete investovať, kúpiť investíciu, avšak žiadne poistenie. Nemiešajte dva. Ak ste veľmi pútavé investor a pochopiť všetky dôsledky rôznych typov životného poistenia, s najväčšou pravdepodobnosťou by sa kúpiť rizikové životné poistenie.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.