Ako Split-Dollar Životné poistenie plány práce?

Home » Insurance » Ako Split-Dollar Životné poistenie plány práce?

Čo je to Split-Dollar Life Insurance Policy, alebo plán?

Split-Dollar Life Insurance
Delená Dollar Životné poistenie plány nie sú druh životného poistenia, ale skôr termín split-dolár životné poistenie plán sa vzťahuje na zmluvy medzi najmenej dvomi stranami, ktoré popisuje, ako budú rozdelené tieto prínosy a náklady na životné poistky a podarilo sa:

 • Spôsob, akým stála politika životné poistenie dostane zaplatené – poistné rozdelené do dvoch alebo viacerých strán; a / alebo
 • Ako prínosy tejto politiky sú platené alebo zdieľaný to môže odkazovať sa na peňažné hodnoty politiky, v prospech smrti a / alebo príjemcovia (y)

Delená plány dolár životné poistenie môže byť použitý s vymieranie životné poistenie alebo stálych alebo celý životné poistenie druhy politík, ktoré majú peňažné hodnoty.

Split-dolár plány životné poistenie môže mať náklady na rozdelenie životného poistenia medzi viac ako jednej strany, kde každý platí svoj podiel na nákladoch prémie. Rovnaký typ ustanovenia môžu byť vykonané v pláne split-doláru priradiť príjemcu a obmedziť alebo povoliť prístup k hotovosti hodnôt. Existuje niekoľko typov split-dolár životného poistenia plánov, napríklad:

 • Medzi zamestnávateľom a zamestnancom
 • Pre majiteľov firiem
 • Medzi akcionármi a spoločnosťou
 • Existujú aj prípady, kedy sú nastavené medzi jednotlivcami; tieto môžu byť označované ako “súkromné ​​split-dolárové plánov životného poistenia” zvyčajne medzi členmi rodiny alebo prostredníctvom neodvolateľného Life Insurance Trust (ILIT).

Na účely tohto článku sa zameriame na najčastejší typ split-doláru život poistného plánu, ktorý je split-dolár životné poistenie plán medzi zamestnávateľom a zamestnancom.

Ako sa Split Dollar Life Insurance plán funguje?

Split-dolár plány životné poistenie sú často ponúkané ako súčasť balíka zamestnaneckých výhod a môže byť dobrá stratégia ponúkať výhody alebo udržať zamestnancov s vysokou pridanou hodnotou. Tým, že ponúka uhradiť časť nákladov na politiky životného poistenia s hodnotami, zamestnávateľ poskytuje dobrý prínos pre ich zamestnancov.

Zamestnávateľ a zamestnanec podpíše dohodu, ktorá bude načrtnúť, ako náklady na život poistného budú zdieľané medzi nimi, a kto je spôsobilý k hotovosti na výhody politiky, spolu s ďalšími podmienkami.

Aké sú podmienky dohody Rozdeliť dolára Life Insurance?

Podmienky split-dolár pláne životného poistenia sa bude vzťahovať na všetky aspekty platieb politiky, peňažné dávky a “výplaty”. Dohoda životné poistenie Split-dolár je právny dokument, ktorý by mal v súlade s platnými právnymi a daňovými predpismi.

Medzi ďalšie úvahy, by dohoda mala aspoň načrtnúť nasledujúcich 5 aspekty danej životnej poistky a zmluvy split-dolár plán:

 1. Koľko sa zamestnávateľ a zamestnanec každý súhlasiť s platením za ich podiel a ktorá má nárok na rôzne výhody (pre príklad v prospech smrti a peňažných hodnôt).
 2. Akých podmienok musí zamestnanec splniť, aby aj naďalej oprávnené na plán, to môže zahŕňať výkonnostné ciele a ostatné podmienky.
 3. Ak je plán nadobudne platnosť, a ako dlho tento plán bude fungovať.
 4. Podmienky, za ktorých môžu byť program ukončený alebo zmeniť. Vrátane toho, čo sa stane, keď nie sú splnené výkonnostné ciele, alebo to, čo sa stane, keď je zamestnanec ukončí alebo sa rozhodne ukončiť svoju prácu a ako bude ukončený plán.
 5. všetko bude definovaný Peňažná hodnota čiastky, ktorý je príjemcom pomoci, výška dávok smrti pre životné poistky: Limity a Príjemcovia.

Myslíte si udržať Rozdeliť dolárov životné poistenie plán If You Leave zamestnanosť?

Podmienky plánu split-doláru sa často točí okolo zmluvy zamestnávateľom a zamestnancom. Pojmy uvedené v ustanovení plánu split-doláru v dobe zamestnania alebo rokovaní o zmluve stanovuje, čo sa stane pri ukončení pracovného pomeru, či už dobrovoľne alebo nie. Split-dolár plán životné poistenie je potrebné vnímať ako zamestnanecký benefit. Vo väčšine prípadov by zamestnávateľ nebude pokračovať rozdeliť náklady na životné poistenie po zamestnanecký pomer bol ukončený. Môžete mať možnosť zachovať plán na vaše náklady, v závislosti od poskytovateľa poistenia a podmienkami vašej politiky.

Spýtajte sa na tento aspekt split-životné poistenie plán, ak ste prihlásenie sa k jednej alebo jeden.

Výhody Split-Dollar životné poistenie plánov

V závislosti od typu zmluvy a podmienkach vášho split-dolár pláne, môže existovať niekoľko výhod.

 • Rozdelenie nákladov na poistenie dáva možnosť cenovo výhodné pre životné poistenie pre zamestnancov. Niekedy split-dolár plány môžu byť aj “zamestnávateľ platiť všetky”. Firemné dolárov platí pre plán, namiesto vás.
 • Mať životných poistiek môžu pôsobiť ako spôsob, ako zabrániť stáva nepoistiteľného v budúcnosti, ak sa stanete chorý v čase, keď ste poistený v pláne.
 • Úspora peňazí na budúce životné poistenie: Je možné ťažiť z zachovanie poistenia založený na rýchlosti poistenie vo veku ste boli poistený v pôvodne, nie veku pri odchode do dôchodku alebo opustiť zamestnanie. Ak existuje možnosť vyplatiť plán cez “zavádzanie”, alebo previesť na plán, v závislosti na počiatočných možností dohode.
 • Možný prístup k hotovosti hodnôt alebo pôžičiek z danej životnej poistky.
 • Minimalizácia darčekové a realitné daní, rovnako ako ďalšie potenciálne daňové výhody v závislosti na tom, ako sa váš plán spísaná.

Získanie rady o Split-Dollar životné poistenie plánov

Split-dolár plány životné poistenie môže mať mnoho výhod, ale sú komplikované z dôvodu flexibility a širokou škálou možností, ktoré by mohli byť zapísané do týchto dohôd. Vždy je vhodné požiadať o radu daňových právnikov, licencované zástupcovia poisťovní a / alebo finančné plánovač, ak budete potrebovať pomôcť pochopiť dôsledky split-dolár plánu životné poistenie pre vašu situáciu. Split-dolárové plány by mali byť vždy písomná a preskúmaná kvalifikovaným odborníkom, napríklad právny zástupca, aby sa zabezpečilo, že dodržiavanie právnych predpisov a chrániť svoje záujmy.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.