Ako stanoviť priority svoj rozpočet

Home » Budgeting » Ako stanoviť priority svoj rozpočet

Ako stanoviť priority svoj rozpočet

Váš rozpočet je ťahanie vás na milión rôznych smerov: opraviť svoje vozidlo, sporenie na starobu, splatiť svoje kreditné karty, kúpiť novú sadu súvisiacich s prácou oblečenia a okrem vašich detí vysokoškolské vzdelanie.

Ako môžete vyvážiť tieto samostatné ciele úspory, z ktorých všetky vyžadujú rôzne množstvo peňazí a majú rôzne termíny?

1: Odchod do dôchodku je na prvom mieste

Buďme jasné: neexistuje žiadny cieľ, ktorý je oveľa dôležitejšie ako úspory pre odchod do dôchodku.

Väčšina ľudí ignoruje odchodu do dôchodku z dvoch dôvodov-onu, ako sa zdá ďaleko, a dva, ktoré predpokladajú, že sa im podarilo pokračovať v práci do ich 70s.

Bohužiaľ, nie všetky odchody do dôchodku sú dobrovoľné. Pracovné prepúšťanie, veková diskriminácia starších pracovníkov, povinnosťou starostlivosti o rodinu a zdravotných problémov môže nútiť ľudí do predčasného dôchodku. Nemyslite si, že “odchod do dôchodku” ako voľby; myslieť na to ako niečo, čo v ideálnom prípade je voľba, ale mohlo byť výsledkom nútenej nezamestnanosti.

Ak váš zamestnávateľ ponúka “zodpovedajúci príspevok,” plne využili. Niektorí zamestnávatelia budú prispievať 50 centov za každý dolár, a to až do maximálnej výšky, že prispievate k dôchodkový fond. Ostatní zamestnávatelia môžu dokonca zhodovať dolár-pre-dolár.

To je jediný prípad, kedy budete zarábať zaručený “návrat” investícií. Maximalizovať svoj zodpovedajúci príspevok, aj keď máte dlhy z kreditných kariet. Váš odchod do dôchodku je na prvom mieste.

Ak váš zamestnávateľ neponúka príspevok zodpovedajúci, alebo ak ste už stretli svoj limit, potom váš ďalší prioritou je …

2: splatiť dlhy z kreditných kariet

Nie všetky dlh je zlý. Tam by mohlo byť strategické dôvody, prečo by ste sa rozhodnú len robiť minimálne platby na nízkom záujme, daňové dotované hypotéky alebo študentské pôžičky.

Ale ak držíte dlhy z kreditných kariet, zaplatí ju, aj keď vaše kreditné karty sú v súčasnej dobe ponúka “upútavkový” nula percent úrokovej sadzby. Je to len otázkou času, kedy pred tým delobuch teaser sadzieb do double-číslice.

Spláca svoje kreditné karty vám zaručené “návrat”, ktorý to robí oveľa atraktívnejšie možnosť než investovať peniaze inde, alebo ukladanie kúpiť nejaký iný predmet.

3: Spustite núdzový fond

Tento tip úzko súvisí s jedným nad ním: vyhnúť sa budúcim dlhy z kreditných kariet by zriadenie núdzového fondu. Tento fond pomôže pokryť neočakávané výdavky, ako hlavný lekárske zákona alebo nákladov súvisiacich so stratou zamestnania.

Odborníci sa nezhodnú na tom, aký veľký je váš núdzový fond by mal byť. Niektorí hovoria, že by to malo byť tak malé, ako $ 1,000. Iní hovoria, že by ste mali uložiť 3 mesiacov životné náklady. A napriek tomu, iní idú tak ďaleko, ako sa Vám šetrí 6-12 mesiacov životné náklady. Najdôležitejšia vec, aj keď, je to, že zrušil niečo.

4: Keep fondoch sa očakávalo, prerušenie náklady

Viete, že jedného dňa bude vaša strecha úniku. Vaša umývačka bude prestávka. Budete musieť zavolať inštalatéra. motor vášho vozidla bude explodovať. Budete potrebovať nové pneumatiky. Rocková poletí cez čelné sklo.

Nejedná sa o “núdze” alebo “nečakané výdavky.” Ide o nevyhnutné náklady.

Vy viete , že bude potrebné domov a auto opravy. Tie jednoducho neviem kedy.

Zrušil fond pre tieto nevyhnutné domáce a auto opravy. To je oddelený od svojho fondu na mimoriadne udalosti. To je jednoducho fond údržba predvídateľné, nevyhnutné náklady, ktoré sa dejú v náhodných intervaloch.

Rovnako tak viete, že budete jeden deň musieť kúpiť ďalšie auto. Takže začať robiť platbu auto pre seba. To vám zabráni museli financovať svoj ďalšie vozidlo.

5: Urobte si zoznam zostávajúcich cieľov

Brainstorm zoznam všetkých zostávajúcich cieľ, ktorý chcete uložiť na: 10-dňový výlet do Paríža, z nerezovej ocele a žuly kuchyňou prerobiť, a opulentné vianočné darčeky pre svojich rodičov.

V tejto fáze nie je pauza sa pýtať, ako budete platiť za to. Len brainstormingu zoznam.

Potom napísať cieľový dátum pre každý z týchto cieľov.

Nebojte sa o tom, či je to “reálny” -Si stále brainstorming.

6: Tally o nákladoch

Budúci, napísať cieľovej sumy ďalších danému cieľu. Váš sen dovolenku do Paríža, bude stáť $ 5,000. Kuchyne prerobiť bude stáť $ 25,000. Opulentné dovolenka darčeky bude stáť $ 800.

7: Rozdeliť

Rozdeliť náklady na jednotlivé ciele jeho termínu. Ak chcete, $ 5,000 výlet do Paríža do jedného roka (12 mesiacov), napríklad, budete musieť ušetriť $ 416 za mesiac. Ak chcete, $ 25,000 kuchyne prerobiť priebehu dvoch rokov (24 mesiacov), budete musieť ušetriť $ 1.041 mesačne.

V tomto bode, ste pravdepodobne si všimol, že nie je možné splniť všetky vaše ciele podľa ich zamýšľaného termínu, najmä potom, čo vezmete pre odchod do dôchodku, splácanie dlhu a vybudovanie núdzového fondu, čo sú vaše tri hlavné priority.

Takže je na čase začať s úpravami týchto cieľov. Môžete vybrať niekoľko cieľov úplne, možno nebudete potrebovať k prestavať kuchyňa, po tom všetkom. Môžete tiež zmeniť termín na nejaké bránky možná Paríži počas jedného roka je nereálne, ale v Paríži za 18 mesiacov (277 dolárov za mesiac) sa cíti viac dosiahnuteľné.

8: Získajte viac

Pamätajte: money management je obojsmerný rovnice. Najjednoduchší spôsob, ako zvýšiť svoju mieru úspor je zarábať viac. Pozrite sa na ďalších pracovných miest, ktoré možno vysporiadať po večeroch a cez víkendy. Ušetriť každý cent, že ste zarábať zo svojich druhých zamestnania. Čoskoro budete mať pri lete do Paríža.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.