Ako Turbo-Charge svoje úspory za pár

Home » Finance » Ako Turbo-Charge svoje úspory za pár

Prečo Pary byt príjmov by malo žiť s One-Výnosy

 Žijúci na jednom Príjem je funkciou Turbo spôsob, spravovať svoje peniaze

Ste súčasťou páru dvoch príjmov? Ak áno, jeden z najjednoduchších spôsobov, ako vytvoriť rozpočet je žiť z príjmu jednej osoby a zachrániť celistvosť iná osoba je.

Povedzme, napríklad vy a váš manžel sú obaja pracujú mimo domova. Jeden z vás zarobí $ 40,000 za rok a druhý zarobí $ 60,000 za rok. V tomto okamihu ste zvyknutí žiť na oboch svojich príjmov.

Turbo-účtovať svoje financie, budete chcieť odstaviť sami off o tom.

Urobte prvý krok

Ako prvý cieľ, dvaja z vás by sa mali snažiť žiť na vyššej z oboch príjmov. Skôr než žiť na 100.000 $ ročne v kombinácii, sa snaží žiť na $ 60,000 za rok.

Ak môžete dosiahnuť to, že ste práve zvýšila svoju mieru úspor podstatne. Teraz ste šetrí $ 40,000 ročne pred zdanením.

Trvať ešte o krok ďalej

Ak si chcete byť ešte ambicióznejší, skúste žiť na nižšej z dvoch príjmov.

Potom, čo si zvykli na život na $ 60,000 za rok, začať šetriť vyššia z oboch príjmov a žiť na menšie dva. Tým sa rapídne urýchli vašu mieru úspor.

Ako maximalizovať svoje úspory

Čo môžete robiť s úsporami? Existuje veľa možností:

  • Urýchliť hypotéky splácania. Tam sú niektoré páry, ktorí zaplatili off celej svojej hypotéky za tri až päť rokov tým, že žije z príjmu jedného z manželov a využíva celú oblasť týkajúcu sa ostatných príjmov splatiť hypotéku.
  • Vytvoriť silnú havarijný fond. Vyňatie pôdy z 3 až 6 mesiacov (alebo dokonca 9 mesiacov!) Na životné náklady. Vytvoriť špeciálny sub-sporiace účty vyhradené pre budúce domáce a autoopravárenstvo, zdravie čo platí a odpočítateľných položiek a prázdnin.
  • Uskutočniť platbu auto pre seba. Si môžete dať bokom dosť peňazí na nákup vaše ďalšie vozidlá v hotovosti.
  • Max sa na všetky vaše dôchodkové účty. Je to najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ceste k zabezpečenej dôchodku. Ak váš zamestnávateľ ponúka zodpovedajúce príspevky, uistite sa, že ho využili. Ak ste 50 rokov alebo starší, môžete vykonať “catch-up” príspevky.
  • Max sa vaše dieťa college sporenie vo fonde. Dieťa sa rodí dnes, bude potrebovať asi $ 200,000 navštevovať vysokú školu v 18 rokoch.
  • Okrem veľkého skoku. Odkladala dostatok úspor, takže budete môcť začať svoj vlastný podnik, alebo si nejaké významné kariéry či podnikateľské riziko. Alebo odísť do dôchodku už v 35 rokov alebo 40!

Možnosti sú nekonečné.

Ako začať žiť na jednom príjmu

Ako môžete klesnúť až na úsporu príjem jednu osobu?

Začnite tým, že pozorne prezeral svoj rozpočet. Tieto Rozpočtovanie pracovné listy vám pomôžu získať dobré pozrieť sa na koľko ste úspory alebo výdavkov.

Zistiť, ako zredukovať svoje náklady v každej kategórii. Začať s kategóriami, ktoré vám najväčšie víťazstvo. Môžete kosiť vašej hypotéky na polovicu – možno zmenšením do menšieho domu? Mohli by ste minimalizovať jazde tým, že žije vo viac miesta pre peších-priateľské, a preto znížiť na plyne peniaze?

Rezanie svoje výdavky v týchto kategóriách big-lístky budú mať najväčší vplyv, ale nezabudnite na menších kategórií rovnako.

Vzdať čipy, sóda a ďalšie nezdravé potraviny môžu pomôcť zredukovať svoje účty s potravinami podstatne.

Znížením termostatu a výrobu energeticky úsporných aktualizácií do svojho domova môže znížiť svoje nástroje. Užívanie v nájomcu alebo spolubývajúci pre váš izba pre hostí môže rýchlo vám 500 $ za mesiac (alebo viac) podporu vo svojej miere úspor. (To je 6.000 $ ročne!)

Žijúci z príjmu jednej osoby a uloženie celistvosť druhej je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako rozbehnúť svoje úspory a žijú viac finančne bez života.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.