Ako vytvoriť pružnú dôchodkovým plánom

Home » Retirement » Ako vytvoriť pružnú dôchodkovým plánom

Ako vytvoriť pružnú dôchodkovým plánom

“Ak nemôžete zmeniť, zmeniť spôsob, akým si myslíte o tom.”

Resilience je definovaná ako schopnosť vysporiadať sa s životnými udalosťami a v podstate “rolka s údermi”. Keď budete mať chvíľku premýšľať o všetkých udalostiach, ktoré napádajú našu pružnosť zoznam týchto životných skúseností sa môže javiť ako pomerne rozsiahla. Tieto dôležité životné udalosti môžu byť pozitívne (napr narodenie dieťaťa, nástupu do nového zamestnania) alebo by mohli skončiť negatívne (napríklad zdravotné problémy, strata zamestnania).

 

Ako sa rozhodnete reagovať na tieto prípadné prekážky na ceste k odchodu do dôchodku má veľký vplyv na vašu celkovú finančnú pohody. Ako taký, finančné pružnosť môže skončiť rozdiel medzi prosperujúce počas svojho odchodu do dôchodku rokov a len sa snažia prežiť.

Čo to znamená mať pružnú dôchodkovým plánom

Byť pružný nie je považovaný za rys osobnosti, ale predstavuje dynamický proces učenia. Pružné jednotlivci nemajú mohli potenciálne stresom, ako neriešiteľný. Ale namiesto toho, vnímajú ich ako vzdelávacia skúsenosť a príležitosť pre osobný rast a rozvoj.

Pojem finančnej pružnosti označuje schopnosť odraziť a prestáť životné udalosti, ktoré majú zásadný vplyv na vaše príjmy a / alebo majetku. Schopnosť zotaviť z finančných nezdarov je obohatený o finančné zdroje, ako adekvátnu úspory, zdravotného poistenia a spoľahlivý príjem.

Niektoré príklady krokov finančných akčných a ďalších príznakov, ktoré môžete podniknúť, aby pomohla zlepšiť svoj vlastný zmysel pre finančné pružnosti patria:

 1. Udržiavať nízky pomer dlhu k príjmom.
 2. Udržiavať núdzový fond nákladov aspoň po dobu troch mesiac.
 3. Zvážte svoje vzdelanie alebo kariéru tréning prebiehajúci proces.
 4. Starať o svoje telesné zdravie a pohodu.
 5. Kúpiť adekvátne život a invalidné poistenie chrániť svoje milované proti potenciálnym stratám alebo zníženie príjmu.

Ak ste si istí, že ste na dobrej ceste k dosiahnutiu svojich cieľov odchodu do dôchodku, sú v menšine. Poznatky z národného dôchodku Index Risk (NRRI) odhalil, že 52 percent domácností sú v nebezpečenstve, že nie je schopný udržať svoje rovnakej životnej úrovne v dôchodku. S úrovňou spoľahlivosti odchodu do dôchodku tak nízka, že je dôležité, aby sa zabránilo oznámením, strach a úzkosť kontrolu využívania. Pružný dôchodkový plán presúva ťažisko do vecí, ktoré môžete urobiť, a umožňuje konať dnes s cieľom zlepšiť svoje šance na úspech. Jedným zo základných krokom je spustenie základnú výpočet dôchodkového vidieť, koľko by ste mali byť úspora na dosiahnutie svojich cieľov.

Predpokladá sa, že bude dochádzať k potenciálnym prekážkam na ceste k odchodu do dôchodku. Niektoré z najbežnejších finančných nezdarov, ktoré bolia dôchodková poistenie sú nasledovné:

 • Zvýšené náklady na bývanie
 • Obmedzené zdroje odišiel sporenia na starobu
 • Bez prístupu k dôchodkovým plánom pri práci
 • Traumatické životné udalosti (choroby, invalidita, rozvod, atď.)
 • akumulácia dlhu
 • náklady na vzdelávanie
 • Platenie za súčasných a / alebo budúcich nákladov na zdravotnú starostlivosť
 • Starostlivosť o starnúcich rodičov alebo inej blízkej osoby

Z hľadiska plánovania pre odchod do dôchodku, tu je päť dôležité signály, že váš odchod do dôchodku plán má odolnosť proti poveternostným potenciálne problémy a prekážky, ktoré by mohli rušiť svoje plány, ako dosiahnuť finančnú nezávislosť.

1. Váš životný plán Finančné výsledky dlhodobé plány pre odchod do dôchodku

Nastavenie finančných a ďalších cieľov život v pravidelných intervaloch môže mať pozitívny vplyv na vašu schopnosť robiť inteligentné finančné rozhodnutia. Finančne pružné jednotlivci používať ciele, priority svojich rozhodnutí a zostať sústredený na čom záleží najviac. stanovenie cieľov tiež pomáha pripraviť sa na veci, ktoré by mohli dať dôležité plány mimo trať. Ale jednoducho vytvára písomný finančného plánu je len prvým krokom, aby prijali. Musíte mať previerku dotiahnuť do konca na pláne a sústreďte sa na finančné správanie, ktoré robia rozdiel.

Môžete si vytvoriť svoj písomný plán pre odchod do dôchodku tým, že vypíše krátkodobé a dlhodobé finančné ciele, a spýtajte sa sami seba tieto dôležité otázky týkajúce sa vášho odchodu do dôchodku.

 • Prečo má finančný plán život pre mňa tak dôležitý?
 • Čo sa teším na tom najviac v dôchodku?
 • Prečo je dosiahnutie týchto cieľov odchodu do dôchodku tak dôležité?
 • Koľko z príjmu je potreba žiť pohodlný životný štýl na dôchodku?

Akonáhle budete mať odpovede na tieto otázky, plánovanie odchode do dôchodku, môžete začať dávať svoj plán v písomnej podobe. Pre viac informácií o tom, aby bol tento proces sa zdá trochu menej skľučujúca uvažovať o vytvorenie jednoduchého jednu stránku finančný plán.

2. ste podnikla kroky chrániť vašu rodinu a svoje bohatstvo

Finančné odolnosť vyžaduje viac než silnú vôľu a odhodlanie prejsť ťažkým životným udalosťami. Tiež je potrebné mať plán na ochranu majetku a prvé miesto na štarte je vytvoriť účet tiesňovej sporenia. Potom môžete posunúť zaostrenie na ochranu proti katastrofické udalosti v oblasti zdravia s zodpovedajúce zdravotné poistenie. Poistenie invalidity plánovanie je ďalší spôsob, ako chrániť proti riziku spojenému so stratou príjmov. Informujte sa u svojho zamestnávateľa, aby zistili, či máte dlhodobý pokrytie zdravotného postihnutia. Ak ste vo svojich 50 rokov a starších, poistenie dlhodobej starostlivosti sa stáva ďalšia oblasť záujmu o ochranu majetku. Pointa je pripraviť seba a svoju rodinu na tých veľkých životných udalostí, ktoré môžu významne poškodiť vaše šance na odchode do dôchodku podľa vašich podmienok.

3. Môžete Retirement Savings Plan je na dobrej ceste k splneniu cieľa vášho príjmu

Finančné wellness je dlhodobé užívanie zhodnotiť svoje celkové finančné zdravie. Finančné wellness sa skladá z viac než len naše vnímanie a pocity o našej vlastnej finančné zdravie. Koncept  autentickej finančné wellness  sa meria kombináciou faktorov, vrátane celkovej spokojnosti s našou súčasnú finančnú situáciu, skutočné finančné správanie (tj rozpočtu, úspory, spláca zostatky kreditných kariet v plnom rozsahu), finančné postoje, finančné znalosti a objektívne finančný stav. Finančné Finesse definuje finančné wellness ako stav pohody, keď jedinec dosiahol minimálne finančného stresu, vybudovala silnú finančnú základ a vytvorili trvalú plán na pomoc dosiahnuť budúcich finančných cieľov.

Finančné wellness nezaručuje odolnosť pri výskyte prekážky alebo prekážky stoja v ceste. So zameraním na celkové finančné zdravie môže ísť dlhú cestu vám pomôže pripraviť sa na odchod do dôchodku, a zároveň sa s výzvami. Môžete sledovať svoje finančné pokrok prostredníctvom pravidelne hodnotení veľkej finančnej merania, ako je vaše celkové čisté imanie, pomer dlhu k príjmom a pomeru sporenia. Kontrola finančného zdravia prinajmenšom niekoľkokrát do roka by malo byť rovnako dôležité ako pravidelné zdravotné prehliadky a wellness.

Potom, čo ste skúmal svoje finančné základ, môžete aj naďalej sledovať svoje finančné zdravie, ako to konkrétne vzťahuje na ciele odchodu do dôchodku. To je často navrhol, že používate základné výpočet dôchodkového najmenej raz ročne by mala byť súčasťou prebiehajúceho finančného plánu. Väčšina finančných plánovačov odporúčame nastaviť približný cieľ nahradiť 70 až 90 percent svojho preddôchodkovom príjmu. Tento cieľ môže byť upravená tak, aby účet pre váš odchod do dôchodku životného štýlu. Akonáhle bude vaša plánovaný dátum odchodu do dôchodku je 10 rokov alebo menej obvykle dáva zmysel ísť nad rámec náhrady príjmu prístup a spustiť rozpočet plán pre odchod do dôchodku.

4. ste vytvorili Foundation Basic finančných znalostí

Finančné odolnosť vyžaduje základňu finančných znalostí pomáhať robiť dôležité rozhodnutia. Je to tiež nie je žiadnym prekvapením, že všeobecné finančné vedomosti sú dôležitým aspektom finančného wellness. Pokiaľ ide o finančné rozhodovanie existuje rozpor medzi znalosťami a akcie. Poznanie, robí medzera je obvykle sprostredkovaná dôverou. Výskumníci  zistili, že naše vlastné vnímanie o tom, koľko toho vieme o finančných témach sa lepšie predpovedajú finančných správanie budeme skutočne vykazujú.

Tu sú niektoré konkrétne plánovanie odchode do dôchodku opatrenia k vzdelávať sami o budúcich možnostiach:

 • Získať odhad vašich dávok sociálneho zabezpečenia
 • Pochopiť rôzne alternatívy príjmu v dôchodku
 • Preskúma Medicare spôsobilosti a iné alternatívy zdravotnej starostlivosti
 • Prečítajte si o spôsoboch, ako znížiť svoj dlh pred odchodom do dôchodku

5. Máte viac ako Financial Capital vytvorené pre odchod do dôchodku

Vybudovanie dostatočné úspory pre odchod do dôchodku je samozrejme dôležitá. Ale niečo sa bežne označuje ako “psychologickú kapitál” je ďalšou dôležitou súčasťou pripravenosti pre odchod do dôchodku, ktorý môže byť rozdiel výrobcu.

Nemôžete jednoducho myslieť si cestu k odchodu do dôchodku úspech. Ale má pružný myslenia vám pomôže dostať sa cez hlavných životných prechodov. Okrem dôležitého hľadiska odolnosti, to je tiež dôležité mať nádej, optimizmus, a self-účinnosť (alebo svoju vieru v seba samého). To sú základné prvky psychologického kapitálu, ktoré môžu byť užitočné nástroje, ktoré vám pomôžu sa darí pri odchode do dôchodku.

Ďalším aspektom pružnosti je ľudský kapitál. Nepretržite podniká kroky, aby sa učili a zdokonaľovali svoju prácu a osobné zručnosti môžu vytvárať pracovné príležitosti a zníženie rizika finančnej prekážka, ktorá by mohla ovplyvniť vašu schopnosť zvyšovať svoje príjmy a rastú vaše úspory na penziu.

Počas veľkých životných prechodov, môže sa obrátiť na priateľov, spolupracovníkov a rozšírených sociálnych sietí (vrátane predajní sociálnych médií) poskytnúť podporu. Táto takzvaná “sociálny kapitál” je užitočný nástroj na prežitie ťažké prechody a ktoré vám pomôžu preukázať odolnosť.

Ako vytvoriť plán, ktorý je Pružné

Ak máte nejaké prekážky, ktoré stoja v ceste dosiahnutiu svoj vlastný zmysel pre finančné odolnosti povedomie o týchto potenciálnych prekážok môže pomôcť identifikovať potrebu zmeny. Zhodnotenie možných slabín vo svojom finančnom pláne vám pomôže používať tento povedomie, aby prijali opatrenia a vytvorenie dôchodkového plánu, že dnes tiež vyrovnáva súčasných priorít. V dôsledku toho bude zlepšenie v oddelení finančného odolnosti lepšie pripraviť sa na ďalšie hlavné životné prechodu a budete nakoniec boli lepšie pripravení na odchod do dôchodku úspech.

Aby sme to zhrnuli, zvážiť zrušenie chvíľku premýšľať o tom, čo stojí medzi vami a žiť svoj súčasný život, ako chcete. Teraz rýchlo vpred do dôchodku rokov. Aké sú niektoré prekážky, ktoré stoja v ceste budete dosiahnutiu vašich najdôležitejších životných cieľov pre odchod do dôchodku? Tým odolnejšie vám môže stať, bude menej pravdepodobné, tieto prekážky stanú trvalými zátarasy.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.