Ako zostať motivovaný, ako ušetriť peniaze

Home » Budgeting » Ako zostať motivovaný, ako ušetriť peniaze

Ako zostať motivovaný, ako ušetriť peniaze

taktiky rozpočtovanie a tipy vám pomôžu vykonávať prácu day-to-day správu vašich financií.

Rozpočtovanie stratégia vám pomôže pochopiť, o ciele orientované alebo filozofické úrovni, prečo presne robíte všetky tieto práce.

Ale okrem pribíjať taktiku a poznať vaše strategickú víziu, je tu tretí prvok k rozpočtu, ktoré je potrebné prijať: udržať vašu motiváciu.

Prečo Zachovanie peňazí motiváciu Essential?

Znie to ako banda žargónu?

Nechaj ma prirovnať k inej napríklad:

Keď ste na diétu, budete potrebovať taktiku. Musíte sa naučiť, napríklad nahradiť krémovú ranč dresing s nízkym obsahom tuku, nízkym obsahom uhľohydrátov, jogurtové báze alternatívu.

Musíte sa naučiť taktiku nahradiť biela ryža s hnedou ryžou, mastné kusy mäsa s chudé mäso a vyprážané zeleniny s grilovaným, dusené alebo surovej zeleniny.

To sú všetko taktiky. Sú to návrhy, ktoré pomáhajú vykonať zo dňa na deň diéta.

Váš diéty stratégia vám pomôže zistiť, filozoficky, prečo ste vykonávajúci tieto taktiky. Môže sa jednať o stratégii vedúci low-carb životný štýl sa, stávať sa srdce zdravé jedák, alebo rezanie nasýtené tuky z vášho systému.

Ale okrem vašej stratégiu a taktiku, musíte tiež obyčajný starý motiváciu. Nezáleží na tom, koľko budete snažiť, aby sa stal srdce zdravé jedák, alebo koľko tipy a taktiky sa naučíte. Nič z toho sa chystá na tom, či vo chvíli slabosti, je šatka po celý vrecúško chips nasleduje štrnásť čokoláda čip cookies.

Motivácia je rovnako dôležité ako svoju víziu a svoje taktiky. Stratégia, taktiky a motivácia sú tri rohy na “úspech trojuholníka.”

Teraz, keď viete, prečo je dôležité, aby zostali motivovaní, ako môžete udržať dynamiku deje, pokiaľ ide o svoje financie? Tu je niekoľko návrhov:

1. Majte Dlhodobým cieľom v mysli

Možno, že vaším cieľom je, aby sa stal úplne bez dlhov.

Možno budete chcieť odísť do dôchodku vo veku 45 rokov (áno, to možno vykonať.)

Možno chcete vlastniť svoj domov bez závad, s pripojeným bez hypotéky. Možno, že chcete poslať svoje deti na vysokú školu, bez toho aby ich zaťažil s študentské pôžičky, platiť za svadbu svojho dieťaťa, alebo ukončite prácu, ktorú nemajú, takže môžete sledovať nižšie platenú, ale viac uspokojujúce alternatívne kariéru.

Nech už je vaša “prečo”, udržať v popredí svojej mysli. Hang fotky zastupujúci svoje “prečo” v celom dome. Neustále pripomínať si veľké, zastrešujúci cieľ ste zamerané na.

2. Predstavte si, že sa vo svojom Golden Years

Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí sú zbehlí v vizualizácii seba ako seniorov majú tendenciu šetriť na dôchodok, než ľudia, ktorí nemajú.

Tu si môžete stiahnuť zadarmo app z iTunes Store s názvom “Age My Face”, ktorý umožňuje digitálne veku fotografiu vašej tváre. Merrill hrana má tiež voľný program s názvom Face do dôchodku, ktorý poskytuje rovnakú službu.

Získanie pohľad na seba ako dôchodca mohol motivovať sporiť na dôchodok. (A ako bonus, môže byť tiež viac motivovaní nosiť opaľovací krém, piť vodu, a získať dostatok spánku!)

3. hovoriť s ľuďmi, ktorí boli prepustení

Mnohí seniori vám povie, že ich dve najväčšie ľutuje neberú lepšiu starostlivosť o ich zdravie a ich financií.

Splnením a hovoriť s ľuďmi, ktorí sa zaoberajú dôsledky svojich mladíckych rozhodnutie, môže sa stať viac motivovaní, aby zostali ďaleko od chýb, ktoré urobili.

Nie ste si istí, kde sa schádza dôchodcov? Skúste si prečítať blogy napísané dôchodcov, v ktorých dokumentujú ich životy, ich radosti a ich problémy. Dalo by sa tiež požiadať svojich rodičov o odporúčanie, ak žijú v komunite 55+.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.