All-Risk Sigortası Gerekir?

Home » Insurance » All-Risk Sigortası Gerekir?

All-Risk Sigortası Gerekir?

Evinizde sigortası, konut sigortası satın almak ya da konut sigorta Eğer bir All-Risk politikası isteyip istemediğinize eklendiğinde sunulabilir seçeneklerden biri.

All-Risk sigortası da “Kapsamlı” veya “Açık tehlikelerini” olarak ifade edilebilir

bir All-Risk Sigortası Politikası Nedir?

Bir All-Risk sigorta sözleşmesi veya açık tehlikeleri politikası “riskler” sürece ev veya içeriği ve kişisel mülkiyet zarar verebilir tüm “riskler” veya tehlikelerden dan size kapsamı ve koruma sağlar poliçe özel olarak dışlanır.

sigorta şirketi hasar meydana geldi kanıtlıyor veya spesifik olarak dışlanmış listelenmiş veya sınırlıdır şeyin sonucudur sürece bu nedeniyle ani ya da kaza sonucu oluşacak hasarlara hak iddia etmek gerekiyorsa, bir All-Risk politikası içine girmesi demektir kelimelerde.

All-Risk Sigortası yanında ne Seçenekler var mı?

Eğer evinizin üzerinde kapsama satın All-Risk gibi yanında birçok olası seçenek vardır:

 • Bir Named tehlikelerini politika seçeneği
 • Bir politika, yalnızca kişisel eşyalar veya içeriğine adlı tehlikeler binanızda All-Risk sunmak ve sadece edecek

All-Risk Sigorta ve Adlandırılan tehlikelerini Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

All-Risk Sigortası o hariç değildir her şeyi kapsar beri olabilirdi fazla şeyler kapsar. Bu politikanın daha pahalı türüdür.

çok az kapsar çünkü bu ismi tehlikelerini kapsama sadece spesifik politika listelenen riskleri kapsar, bu daha az pahalı bir politikadır.

Adını tehlikelerini: Yalnızca politikası örtülü olarak özel olarak dikkat çekilmektedir gizlemektedir. Named tehlikelerini sınırlı kapsama politikadır ve genellikle yaklaşık bir düzine örtülü riskleri vardır.
O özellikle hariç sürece olabilirdi her şey için kapsama ile sağlar: All-riski.

Adlandırılan tehlikelerini vs All-Risk Poliçesi teminatı örnekleri

Örneğin, eğer binanızın ve içeriğine bir All-Risk İlkesi var ve bir, bir arkadaş Çalışma odanızdaki TV yüklemek yardımcı olmak için üzerinde gelir ve arkadaşınız bunu düşer ve sadece zemin tv kırar, ama hasarlar ani ve yanlışlıkla çünkü All-Risk politikası All-Risk politikası ifadeler hariçtir şey olarak kelimelerde durumu listelemiyor sürece, zemine hasarları ve TV kapsayacak.

Eğer sadece yangın, duman hasarı, yıldırım ve dondurulmuş borular için kaplıdır söylüyor eğer listede yok çünkü adlandırılmış tehlikeleri politika ile, daha sonra yukarıda ele durum karşılanacaktır olmaz.

Bir kanalizasyon yedeklemek varsa başka örnek olacağını ve özellikle örtülü olarak, o zaman şans olacak listede yok. politika ifadeler dışlamaları bölümünde dışlanan olmasaydı bir All-Risk politikası Oysa, bu karşılanacak. Kanalizasyon yedekleme hariç tutulmuş olabilir, yüzden istisnalar farkında ve onaylanması ile bir All-Risk politikası konusunda sizin için önemli olan teminatları ekleyebilir olmadığını görmek için önemlidir bu yüzden. Cirolar bir politikaya kapsama eklemek için başka bir yoludur

Bir All-Risk İlkesi Gerekir?

Bunu sizin için sigortalı olmak istiyorum ne olduğu gerçekten seçimdir çünkü bir All-Risk politikası gerek olmadığını belirlemek için iyi insansın.

karar vermek için en iyi yolu şey evinize oldu ve bunun için sigortalı değildi öğrendim eğer olacağını pozisyon ne tür belirlemektir.

Her zaman fiyat farkı bir All-Risk politikası ve bir Named tehlikelerini politikası arasında ne sigorta şirketi veya temsilcisine sorun. Bazen fiyat farkı sadece birkaç dolar bir aydır.

Her zaman hem fiyat seçenekleri almak yerine All-Risk çok pahalı olacak varsaymak önemlidir.

Eğer para kazanmak istiyorsanız, lütfen prim tasarruf ve daha iyi kapsama almak için kendi payının artırılması düşünün.

Ev Sigortası Hasar ve Riskler ilişkin istatistikler

ISO ev sahibi kayıpları konudaki istatistikleri ve göre Sigorta Bilgi Enstitüsü’nden en son veriler , sigortalı konutların yüzde 5,9 iddialarını vardı.

2015 verileri tüm ev sigorta iddiaların dışında, yaklaşık yüzde 97 maddi hasar iddiaları olduğunu göstermektedir. Bu iddialar neden üst riskler vardı:

 • 23.8 yüzde yangın ve yıldırım geldi
 • Rüzgar ve Dolu dan yüzde 20.3
 • su hasar ve donma yüzde 45,1
 • hırsızlığa karşı yüzde 1,8
 • vandalizm ve kötü niyetli bozgunculuk içeren “Diğer tüm maddi hasar” dan yüzde 6,1

Ne şeyler Tipik bir All-Risk Politikasında Hariç musunuz?

Her sigorta şirketi bir katma değer dikmek gibi dışlamaları sınırlayarak kendi All-Risk politikası hakkında daha fazla kapsama dahil etmek tercih edebilir, ancak, burada tipik bir All-Risk politikası dışındadır öğelerin birkaç örnek size genel bir fikir vermek için :

 • kemirgenler veya zararlılar nedeniyle meydana gelen hasar
 • Su Hasarı Bazı türleri, örneğin, Kanalizasyon Yedekleme hariç tutulabilir. Bu anlamak için sigorta kapsamının önemli bir parçasıdır. Her zaman sor dahil edilecek veya ilkesinde dışlanır su hasarı ne tür.  
 • Toprak hareketi
 • Sel
 • Nükleer olaylar
 • terör eylemleri
 • Kırılgan öğelerin Kırılma
 • Mekanik arıza
 • Kirlilik
 • Aşınma ve yıpranma
 • Gizli veya gizli kusurlar
 • kademeli hasar

Bunlar, sadece örnek dışlanan veya spesifik bir All-Risk politikası belirtilen daha birçok öğe vardır, her sigorta şirketi farklı ve teminatlar değişir çünkü bunlar tam olarak ne sigorta şirketi veya temsilcisine sormak önemlidir.

Bir All-Risk sigorta poliçesi size biraz daha pahalı olabilir, ama çünkü anlatabileceğiniz tüm farklı şeyler, genellikle seçim sizin için kullanılabilir olduğunda bir all-risk politikasını alarak değer.

Bu hiç örtülü bir iddia var Muafiyetli üzerinde biraz daha ödemek ve sigorta birkaç dolar daha az ödemek için daha All-Risk kapsama sahip olmadıkları için bir yol daha iyi stratejidir.

Sen yanlış gidebilir, veya hak talebi durum sırasında olduğu kadar endişelenmenize gerek kalmaz olabilir kazada ne tür, bu politika size çok daha iyi koruma sağladığını bilmek asla.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.