Banka İyi mi – Nasıl Bankası seçilmelidir?

Home » Banking and Loans » Banka İyi mi – Nasıl Bankası seçilmelidir?

Banka İyi mi - Nasıl Bankası seçilmelidir?

Zaman bir banka hesabı açmak için ancak seçim banka olduğunu bilmiyorsanız? Bir sonraki hesap seçme önemli bir seçimdir. bankalar anahtarlama bir ağrı olduğu için, bu yakında yeniden yapmak istediğim bir şey değildir.

ihtiyaçlarınız için en iyi banka almak için, mevcut seçenekler tanımak ve sonra kurum ihtiyaçlarınıza en uygun seçim.

Sen bugün Gereksinimleri? Beş Yıl içinde mi?

Şimdilik, muhtemelen bir banka yerine getirmelidir acil ihtiyaçları vardır. Örneğin, çekini yatırmak için bir yere ihtiyacımız olabilir, ya da belki size mevcut banka daha düşük ücret alan banka istiyoruz. Elbette, bu ihtiyaçları karşılandı olsun, ama uzaklaştırmak ve ihtiyaçları önümüzdeki yıllarda nasıl değişebileceğini düşünüyorum.

Eğer bankalar değerlendirmek gibi, bir kurum dışına büyürüz olup olmadığını göz önünde veya bankalar gelecekteki ihtiyaçlarını tahmin alanda mükemmel eğer. Örneğin:

 • Eğer aynı yerde kalacak?
 • Banka sağlam çevrimiçi veya mobil hizmetler sunuyor mu?
 • Eğer bir iş başlayacağız, banka iş hesaplarını işleyebilir?
 • Bir ipotek almak için plan yeniden ipotek varsa, diğer hizmetlerini kullanan müşterilere banka teklif indirim yapar?

o önceden planlamak akıllıca olsa da, işler değişir ve bu geleceği tahmin etmek zor, bu yüzden çoğu kişi kontrol ve tasarruf hesapları odaklanarak başlayın.

Oranlar ve Ücretler

Eğer bir banka için alışveriş faiz oranları ve hesap ücretleri inceleyin: Eğer tasarruf ne kadar kazanacağım (eğer, ne kadar, kredi ödeyecek orada önemli miktarda tutmak ve hangi bakım ve işlem ücretleri var varsayarak?

Kontrol ve tasarruf sağlamak için,  düşük ücretleri özellikle önemlidir. Tasarruf Biraz farklı faiz oranı yapmak veya maddi sizi kırmak, böylece zenginler arasında olmadıkça en yüksek APY tarafından sokulmuş olmayın gitmiyor. Ama aylık bakım ücretleri ve sert kredili cezaları her yıl yüzlerce dolar maliyet, hesabınızda ciddi bir çöküntü yaratabilir.

Örnek: o tasarruf veya mevduat sertifikası (CD), yüzde 1 APY bile fark faiz kazanmaya gelince bu etkileyici olmayabilir. Eğer tasarruf $ 3,000 tutmak varsayarsak, bu bankalar arasında yılda sadece 30 $ bir fark var. Bu bankaların biri sadece hesabınızı açık tutmak için ayda 10 $ masraflar varsa, bariz seçim alt ücretlerle banka seçmektir.

Borc zaman  mutlaka bankanızdan ödünç gerekmez unutmayın. Eğer (bu kredi birliğin bir üyesi olmaya hak kazanmış hale getirebileceğini belirli bir satıcı satın), örneğin bir araba satın alırken yepyeni kredi sendika bir kredi alabilirsiniz. Çevrimiçi kredi kuruluşları da onlar banka ve kredi birlikleri yerel daha az ücret alabilir gibi bir göz değer vardır. Bir ev satın almak ödünç Eğer bir ipotek komisyoncusu (ve) sizin için çok sayıda kredi verenler arasında alışveriş yapabilir ve her potansiyel banka ile müşterisi olmak zorunda değilsiniz.

Banka Türleri

Sen finansal hizmetler için “bankaların” birkaç farklı türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bunların çoğu (sadece tasarruf hesapları ve harcama için bir banka kartı veya kontrol aradığınız özellikle) benzer ürün ve hizmetler sunmak, ama farklılıklar vardır.

Büyük bankalar  aşina olduğunuz ulusal isimlerdir. Sen büyük şehirlerde yoğun sokak köşelerinde sayısız dalları görebilirsiniz ve muhtemelen haberlerde onlar hakkında duydum. Bu kurumlar, ulusal (ve çok uluslu) operasyonları var.

 • Mevcut ürünler ve hizmetler neredeyse hayal edebileceğiniz herhangi bir şey (ve daha fazlası) sayılabilir.
 • Ücretler  yüksek tarafında olma eğiliminde, ancak (örneğin, doğrudan mevduat kurarak) feragat ücretleri almak mümkündür.
 • Tasarruf ve CD’ler üzerinde Oranları  genellikle en yüksek değildir.
 • Şube ve ATM yerleri  şahsen bankacılık veriyorsan çoktur.

Yerel bankalar  daha küçük coğrafi bölgelerde faaliyet göstermektedir. Onlar bir topluluk odak daha sahip olma eğilimindedir ve bunlar yerel ekonominin önemli bir parçası.

 • Ürün ve mevcut hizmetler genellikle en tüketiciler için yeterlidir. Bu kurumlar büyük işletmeler ve ultra zengin diğer sağlayıcılardan özel hizmetler edinmeniz gerekebilir olsa da, şahsen gereken her şeyi olmalıdır.
 • Ücretler  makul olma eğilimindedir ve ücret feragat sıklıkla mevcuttur.
 • Tasarruf ve CD’ler üzerinde Oranları  farklılık göstermekle birlikte, reklamı ile bir anlaşma dolanabilir olabilir “özel”.
 • Şube ve ATM yerleri  lokal olarak kullanılabilir, ancak banka ulusal ATM ağına katılmak etmezse dışı ağa ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kredi birlikleri  güçlü toplum odaklı değil, kar amacı gütmeyen kuruluşlardır. Hesap açmak için “üyesi” hak ve olarak katılması gerekir ancak bu süreç düşündüğünüzden daha sık daha kolaydır.

 • Ürünler ve hizmetler çoğu tüketiciler ve küçük işletmeler için yeterli olmalıdır. En küçük kredi birlikleri biraz daha az sunabilir, ancak hemen hemen her zaman kontrol hesapları, tasarruf hesapları ve kredi bulabilirsiniz.
 • Ücretler  düşük olma eğilimindedir ve serbest denetimi bulmak nispeten kolaydır.
 • Tasarruf ve CD’ler üzerinde Oranları  Online bankalar genellikle daha büyük bankaların daha yüksek, ancak daha düşüktür.
 • Şube ve ATM yerleri  beklediğiniz daha geniş olabilir. Kredi sendika paylaşılan (çoğu do) dallanma katılırsa, ülke çapında ücretsiz binlerce şubesi erişimi vardır.

Çevrimiçi bankaları  sağlam seçenek olarak kendilerini kurduk ve düzenli kullanmak bile Yalnızca çevrimiçi hesabına sahip değer. Bu zor-fiziksel yerlerde hala değere sahip olabilir para ile çevrimiçi% 100 oluyor dedi.

 • Ürün ve mevcut hizmetler ücretsiz denetimi ve ana çekim olarak tasarruf hesapları içerir, ancak diğer ürünler bulunabilir.
 • Ücretler  düşük olma eğilimindedir. Eğer çek sıçrama ya da (örneğin, havaleler gibi) belirli işlemleri istemedikleri takdirde Çoğu hesap ücretsizdir.
 • Tasarruf ve CD’ler üzerinde Oranları  başka hiçbir yerde bulabilirsiniz daha sıklıkla yüksektir.
 • Şube ve ATM yerleri  varolmayan, ama çevrimiçi bankalar ya sağlam ülke çapında ağların içinde yer ya da (belirli limitler kadar) ATM ücretlerinizi geri.

Nakit yönetimi hesapları çevrimiçi banka hesaplarının hafif varyasyon vardır. Bunlar tipik aracı kurumlar vasıtasıyla sunulan ödeme hesapları, bu yüzden para federal sigortalı olup olmadığını ve ne zaman kontrol edin. Bazı hesaplar cömert faiz oranları ödemek ve harcama banka kartlarını ve checkbooks sağlarlar.

Teknoloji ve Kolaylık

Listenizi daraltmak gibi, bir gün-gün bazında kullanmak olasıdır önemli özelliklere bakın. Sen zavallı bir deneyim olarak bankanız ile uğraşan istemiyoruz.

Uzaktan mevduat:  Hiç bir fiziksel çek ödeme varsa, en kolay yolu bankanızın uygulaması ile fotoğraf çekilmesine izin olduğunu yatırmak için.

Banka transferi için Bankası:  diğer banka hesaplarına ücretsiz elektronik transferi temin bankalar arayın. Bu en çevrimiçi bankalar ile standart olmakla tuğla ve harç bankaları de yapabilirim. Transferler çok daha kolay para ve değişim bankalarını yönetmek olun.

Manifatura ve e-posta uyarıları:  Hepimiz meşgul olsun ve bir şey hesabınızda gelişmeler olduğunda bankanızdan bir kafaları kalkmak güzel. Ayrıca hesabınıza giriş gerek kalmadan banka dengesine hızlı bir güncelleme isteyebilirsiniz. Manifatura seçenekleri ve otomatik uyarılarla Bankalar bankacılık kolaylaştırır.

ATM para yatırma:  bankacılık saatlerde şubesine giderek olası (veya uygun) her zaman değil. ATM mevduat sizin programa banka ve hatta bazı çevrimiçi bankalara para yatırmak için izin verir.

Banka saatleri:  şahsen bankaya tercih ediyorsanız, saat ihtiyaçlarınız için uygundur? Bazı bankalar ve kredi birlikleri (en azından tahrik geçişinde) hafta sonu ve akşam saatleri sunuyoruz.

Güvenliği Hakkında Birkaç Söz

Bankalar para için güvenli bir yer olması gerekiyordu. Kullandığınız herhangi bir hesap tercihen ABD Hükümeti tarafından, sigortalı olduğundan emin olun:

 • Bankalar FDIC sigortası tarafından desteklenen olmalıdır.
 • Federal sigortalı kredi birlikleri NCUSIF tarafından desteklenen olmalıdır.

bir banka veya kredi birliği başarısız olursa, sürece mevduat maksimum limitlerin altında kalması gibi herhangi bir para kaybetmek olmamalıdır (kurum başına mudi başına şu anda 250.000 $ ve bir kurumda örtülü “senin” para fazla 250.000 $ olması mümkündür) .

Nasıl Hesap Aç

Eğer bir hesap seçin sonra, açılış ve bunun finansmanının formaliteleri yerine getirmesi zamanı geldi. Bazı kurumlar Eğer teknik açıdan yetkin iseniz hızlı ve kolay bir seçenek olan her şeyi online yapalım. Değilse, şube ziyareti için plan ve kimlik ve ilk depozito (nakit çalışabilir veya bir çek yazmak veya elektronik transferi hale getirebileceğini) getir.

Bankalar Switching: Yeni bir bankaya taşıyorsanız, hiçbir şeyin bir kontrol listesini kullanın çatlaklardan düşer. Ödemeleri kaçırmak veya herhangi bir hata ücretlerini ödemek istemiyoruz.

Birden fazla hesabınız miyim?

Muhtemelen tek yok  iyi  orada banka hesabı. Farklı bankaların farklı güçleri vardır. Çevrimiçi bankalar birikimlerinizi en yüksek faiz oranları ödemek. Çevrimiçi verenler ve kredi birlikleri bireysel kredi ve otomobil kredileri için mükemmel bir seçenek vardır.

Birden fazla banka hesabına sahip olması sorun değil. Aslında bunları bulabilirsiniz yerde iyi özelliklerini almak akıllıca olur. İstediğiniz sürece Birden bankalara birden ücretleri ödeyerek değil, sen gibi birçok banka hesabına sahip olabilir.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.