Ben Work Through My Life Insurance almalı?

Home » Insurance » Ben Work Through My Life Insurance almalı?

Ben Work Through My Life Insurance almalı?

Birçok işveren çalışanlara sağlanan faydalar paketin parçası olarak, çalışanlarına temel hayat sigortası sunuyoruz. o değişir iken, bu hayat sigortası poliçesi genellikle belirlenen miktarda veya bir yıllık maaş eşdeğerdir ve çok düşük maliyetle hatta ücretsiz sunulmaktadır. O hiçbir bakmakla tek eğer yeterli kapsama olabilir rağmen, birçok şirket bir ek politikasını satın alma seçeneği sunuyoruz. Aşağıda, her şey sizin için en iyi seçenektir olmadığına karar verebilirsiniz böylece işveren aracılığıyla hayat sigortası edinme hakkında bilmemiz gerekir.

Job sayesinde Alış Hayat Sigortası Dezavantajları

en uygun seçenek gibi görünse işvereniniz aracılığıyla hayat sigortası almak olsa da, onun dezavantajları olmadan değildir. Eğer işini kaybetmek olsaydı, size hayat sigortası kapsamı kaybedecek. Eğer işini bırakıp yeni bir başlangıç ​​olsaydı da kapsama bir boşluğu olabilir.

Başka bir şey düşünmek bir eşin ve diğer bakmakla yükümlü varsa şirketinizin standart hayat sigortası poliçesi yeterince büyük olup olmadığıdır. Değilse, dış varlıktaki bir tamamlayıcı politika satın gerekebilir.

Job sayesinde Hayat Sigortası Alma Faydaları

Eğer diyabet gibi önceden var olan bir sağlık sorununuz varsa, geleneksel süreli hayat sigortası hak kazanmak için daha zor olabilir. Bu durumda işvereniniz aracılığıyla hayat sigortası elde etmek için bir dış sağlayıcıdan daha işvereniniz tarafından onaylanması için daha kolay genellikle beri, o yararlı olacaktır.

işvereniniz aracılığıyla hayat sigortası almanın başka önemli yararı kolaylığıdır. Örneğin, size hayat sigortası almak gerekir ama sade fakat kendisine kazanılmış değil biliyor olabilir. Çalışma destekli planlar buna harika bir çözüm vardır. Son işvereniniz aracılığıyla satın alınan bir hayat sigortası maliyeti çoğu zaman çok daha ucuz olduğunu ve çoğu ücretsiz.

Kapsama Sen İhtiyacının Belirlenmesi

sadece koyarak, herhangi bakmakla için cenaze masrafları, hastane masrafları ve gelecekteki yaşam giderleri gibi, yükümlülüklerini karşılayacak düzeydedir hayat sigortası satın almanız gerekir. aileler ve diğer bakmakla olanlar için, başparmak iyi bir kural yaklaşık sekiz katı Yıllık gelir terim yaşam politikasına sahip olmaktır. Bu durumda, işvereniniz aracılığıyla elde edilmiş bir yaşam sigortası başka büyük politikasına bir tamamlayıcı politika düşünülmelidir.

Maaş ve yaşam giderleri arttıkça ek olarak, sizin hayat sigortası kapsamı gerektiğini yanı. Evinizde karşılığını ve üniversiteye çocuklarınız koyduk bir kere Ancak, politikanız miktarını azaltmak için karar verebilir.

Eğer evlenmemiş olan veya hiçbir bakmakla yükümlü varsa, gençken Öte yandan, sen bir aile kurmak her kadar en hayat sigortası taşımak tercih olmayabilir. Bunu yaparsanız, size mezar maliyetlerini karşılamak için kenara yeterli olduğundan emin olun, bu nedenle arkadaşlar ve aile için bir yük değil.

Bir Hayat Sigortası Seçimi

işvereniniz aracılığıyla hayat sigortası kapsamına alınmazlar karar verirseniz, ya da işyeri zaten sunduğu şeyin üstüne bir tamamlayıcı politika için arama yapıyorsanız, mevcut en iyi oran elde etmek için birkaç farklı politikaları alışveriş emin olun.

onlar sizi sigorta ve risk büyüktür düşünürseniz, ciddi sağlık koşulları için reddedildi veya daha yüksek bir oran tahsil edilebilir olduğunda hayat sigortası sağlayıcıları bir risk değerlendirmesi yapmak unutmayın.

Terim hayat düşük fiyatlar sunmaktadır ve 10, 20 veya 30 yıl gibi belirli bir süre için kapsama alanı sağlar. Vadeli hayat sigortası nakit değeri yoktur ve o dönemde ölürse sizin yararlananlar sadece bir ödeme alırlar. süresi bittiği zaman, genellikle daha yüksek oranda, politikanızı yenilemek için tercihler mevcuttur. Ayrıca bütün bir politika içine süreli hayat sigortası dönüştürebilirsiniz.

Tüm hayat sigortası poliçeleri ayrıca politika nakit değeri olarak bilinen vergiden muaf temettü, tahakkuk. Ayrıca politika miktarına karşı ödünç alabilirsiniz. Bir dönem hayat politikası daha pahalı olsa prim de, aynı kalır.

Eğer bakmakla yükümlü varsa hayat sigortası olmaması için mazeret yoktur, bu yüzden kendinizi korumak için bugün adımlar atıyor başlatın: Son olarak, unutmayın.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.