Ben Yatırımlar Varsa Ben Bank Tasarruf Gerekir?

Home » Investing » Ben Yatırımlar Varsa Ben Bank Tasarruf Gerekir?

Ben Yatırımlar Varsa Ben Bank Tasarruf Gerekir?

Hayat pahalı atma bir yolu parçalayarak araçlar veya evde arızalı klima içermesinden bağımsız yolumuza şaşırtıyor vardır. Bu plansız faturaları açılır, tasarrufların önemi ortaya çıkmaktadır. bu o beklenmeyen giderler için acil fon olması çok önemli nedeni budur.

İdeal olarak, bu acil fon yaşam giderlerinin üç ila altı ay değerinde yerden karşılamak için yeterli para içermelidir. faturaları bir yıl yetecek uzakta çorap olarak Bazı insanlar hatta şimdiye kadar gidin. Her iki şekilde de, nokta o ani masraflarını karşılamak için borç başvurmak öngörülemeyen ıska, zorla değilken, böylece hemen kullanılabilir nakit kaynağına sahip olmaktır.

Bir tasarruf hesabında kilitli para tutmak sorun, ancak, bunu yaparken mutlaka onun dublör büyüme olacaktır. Eğer borsada o parayla yatırım olsaydı, kolayca% 7 veya daha yüksek bir ortalama yıllık getiri görebilirsiniz oysa Bu gün, geleneksel tasarruf hesabına% 1 yıllık faiz oranını puanı şanslı olacak.

Kısa vadede, bu fark önemli olmayabilir. Ama 20.000 $ tasarruf edebiliyoruz düşünelim ve tüm süre bu tutar% 1 faiz kazanç, 30 yıllık bir süre içinde bankada tutun. otuz yıl sonra, bu 20.000 $ yaklaşık $ 27,000 şekilde büyüyecektir. Şimdi, bunun yerine banka o parayı tutmanın, sizi buna yatırım ve% 7 yıllık ortalama getiri Az önce konuştuğumuz o dolanabilir diyelim. 30 yıl sonra, $ 152.000 üzerinde oturacağını – oldukça fark.

Açıkça bankada parası tutarak kaybolmasına çok şey var. Bu nedenle soruyu akla getiriyor: Eğer musluk bir yatırım portföyü varsa gerçekten bu acil fon gerekiyor mu?

anapara koruma

bankasına acil tasarruf tutmak için zekice iki nedeni vardır. Birincisi, tasarruf hesapları kolayca ulaşılabilir. Belki para almak için varlıklarını tasfiye etmek beklemek gerekmez, ancak gerek görüldüğü takdirde daha doğrusu, genellikle yerinde paranızı çekebilirsiniz.

bankada acil durum fonu tutmanın diğer yararı kaybetme ilkesini riske kalmamasıdır – Eğer FDIC limitini aşan değiliz sağladı. Bankada 20.000 $ sopa Başka bir deyişle, bu tutarın da aşağı gidemem – sadece yukarı gidebilir.

Eğer diğer taraftan yatırım yaparken, bazı anapara üzerinde kaybetmek riski her zaman var. Ama daha da büyük bir risk piyasa kapalı olduğunda bir anda çekilmesi atmak zorunda kalmaktadır.

pazar büyük bir takla aldığında bir hafta boyunca bir ev onarım durumla karşı karşıya başına düşünün. Eğer hemen yüklenici ödemek gerekiyor ve hemen o parayı almak için zararına yatırımlarını satmak zorunda ediyorsanız, o size elveda edeceğiz para.

Sen ara sıra kaybını alarak çünkü daha yüksek getiri potansiyeli değerli olduğu iddia edilebilir. Ve bazı senaryolarda, doğru olabilir. Ama gerçekten risk almak istekli olduğunuzu mı?

Yani sağlam bir yatırım hesabına sahip dedi ve hiçbir acil fon sen kendinizi koyun olabilecek en kötü durum değil. Eğer acil fon $ 15,000 $ 30,000 aralığında bir yere düşmelidir ki bu durumda 5000 $ bir ay geçirmek düşünün. Eğer bankada 5000 $ ama yatırımlarında $ 80,000 varsa, o da kabul edelim – Sen oldukça iyi durumda hala. Eğer eğer do kaybına alarak Rüzgar, güzel bir yastık var, ancak muhtemelen bir noktada kurtarırsınız sadece. Eğer $ 15,000 oturuyorsun Ama eğer toplam , Bankada parayı sahip ve sonra bir yatırım dikkate birikir her türlü ek fonlar koyarak daha iyi.

Ona adanmış bir acil durum fonu olması akıllıca ederken Son olarak, ya denize gitmek istemiyoruz. Orada olan sen emniyet ağı kurduğu bir kez, daha uzun süreli getiri için birikiminizi kalanını yatırım başlatmak için emin olun, bu şekilde, nakit olarak çok fazla para olması diye bir şey.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.