Bir Banka Kartı Çevrimiçi Nasıl Kullanılır

Home » Banking and Loans » Bir Banka Kartı Çevrimiçi Nasıl Kullanılır

 Bir Banka Kartı Çevrimiçi Nasıl Kullanılır

banka kartları sizin için yeni iseniz, (henüz) olmayabilir birini kullanmayı biliyorum. Bu düşündüğünüzden daha kolay. Aşağıda birkaç temel örneklerini ele alacağız ve hiçbir zaman kartınızı nasıl kullanılacağı hakkında net bir fikriniz olur.

Bir Banka Kartı Nasıl Kullanılır

Banka kartları neredeyse her yerde kredi kartları kabul edilir o ödeme için kullanılabilir. Yani restoranlar, tüccarları, online perakendecilerin ve hükümet kuruluşlarını kapsar. Orada birkaç istisna vardır, ancak çıkış yaparken çoğunlukla, o (veya kart numaranızı yazarak, çevrimiçi ödeme varsa) bankamatik kartınızı geçirerek kadar kolaydır.

Sadece kart makinesine aracılığıyla kartın arkasındaki siyah manyetik şerit çalıştırın (ya da eğer varsa, akıllı çip daldırma) ve gerekirse işlem için imzalayın.

Bazı işyerlerinde, sizin için bir kart okuyucu aracılığıyla çalışacak bir çalışana teslim ederek banka kartı ile ödeme. Kullanışlı iken, uygulama da risklidir, bu yüzden güvendiğiniz birine kartınızı teslim yalnızca olmalıdır: kartından bilgileri kopyalamak ve hesabınızda hileli alışveriş yapmak için bu bilgileri kullanabilirsiniz ellerindeki kartınızı sahiptir kimseyi.

ATM’den bir Banka Kartı Nasıl Kullanılır

Banka kartları otomatik vezne makinesi (ATM) adresinden çek hesabı nakit elde etmek için kullanılabilir. Bunu yapmak için, ATM kart okuyucuya kartınızı takın. Kart gider nasıl emin değilseniz, kartınıza benzeyen bir diyagram arayın. Bu kadar gider hangi tarafta gösterecektir ve hangi tarafı sola karşı karşıya gerektiğini veya sağa (Kartınızın arka siyah şerit ile benzer bir şey arayın).

ATM kartınızı okuma sonra, kişisel kimlik numarası (PIN) girmenizi isteyecektir. (Eğer bu noktada yazdıklarınızla görmek başka kimseyi istemiyorum) görünümden elinizi engellerken PIN’inizle yazın. Ardından, çekme yapmak dengenizi görüntüleyebilir veya para transferi için ekrandaki talimatları izleyin.

Eğer makineye bankamatik kartı takmak zorunda kaldı ve o karta düzenlenen ederse, kart walking away önce size iade edilene kadar bekleyin emin olun.

Bir Banka Kartı Çevrimiçi Nasıl Kullanılır

online şey için ödeme yapıyorsanız bu bir kredi kartı sanki, genelde siz banka kartı kullanabilirsiniz. Sen (sadece “kredi kartı ile ödeme” seçeneğini seçin) bir banka kartı kullanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmez. Visa veya MasterCard, örneğin: Sahip olduğunuz karta türünü gösteren başlayın. Ardından, bankamatik kartın ön yüzünde 16 haneli bir sayı yazın. Ayrıca kelime “aracılığıyla iyi” ya da sonrasında bulabilirsiniz son kullanma tarihi, girmek gerekecek “kadar geçerlidir.”

Ayrıca CCD, CVV veya benzeri güvenlik kodu istenebilir. Bu kart kullanmaya yetkili olduğunu kanıtlamak yardımcı olan bir üç ya da dört haneli koddur. Bu kodu (genellikle kart numarasından sonra siyah mürekkeple kartta basılı) kadar sağa doğru en kartların arka yüzünde bulunabilir. American Express kartlarında günü, kodu (sağdaki siyah mürekkeple, tekrar) kartın ön yüzünde olduğunu.

Online banka kartı kullanmak için, o kartta bağlantılı Doğru fatura adresini bilmek gerekir. En banka kartları ile bu ev adresidir. Ancak, kullanmak ne adresi bilmiyorsanız ön ödemeli banka kartlarını kullanarak zorluk olabilir.

online ödeme yapmak planlıyorsanız, bilgisayarınız kart bilgilerinizi çalmalarını hırsızlar tutacak emin olun. güncel güvenlik yazılımı tutun ve sadece güvendiğiniz sitelerde kart kullanın. Ayrıca İnternet üzerinden alışveriş yaparken Kart bilgileriniz güvenli bir bağlantı üzerinden gönderilecek emin olmak için kontrol edilmelidir.

Bir Ön Ödemeli Banka Kartı Nasıl Kullanılır

Ön ödemeli kartlar geleneksel banka tarafından verilen banka kartları çok benzerdir. Temel fark onlar banka hesabına bağlı olmamasıdır. Bunun yerine, size sunulan para havuzuna bağlantılıdır. sürece yeterli fonlarınız olarak, kimse bir ön ödemeli kart var umurumda olacak – herhangi bir diğer kart sanki Çoğu durumda, bir ön ödemeli banka kartı kullanabilirsiniz.

Sonunda Ön ödemeli banka kartı geçerli fonların hepsini kullanabilir.

Bu noktada, bazı kartları “yeniden yükle” ve kartın para eklemek için izin verir. karta karttan değişir doldurma için işlem (bir dükkana gidip nakit ödemek zorunda olabilir veya bankanızdan para transferi olabilir).

Eğer ön ödemeli banka kartı kullanmak için gidiyoruz, bunu ödemek ücretleri göz kulak. Bu kartlar bankalar tarafından çıkarılan banka kartları genellikle daha (ama her zaman değil) daha pahalıdır.

Bir Banka Kartı veya Kredi Kartı Kullanımı mı?

Banka kartları ödeme yapmak için kolaylaştırır. o çek hesabına bağlı kartları borç gelince Ancak, katılan bazı riski vardır: o kartın banka hesabına doğrudan bağlantılıdır. Kartınız çalınırsa (birileri kartından bilgi çalar veya eğer), çek hesabı bir hırsız tarafından boşaltılır alabilir. hemen bankaya sorunu bildirmek sürece – – Sen korunur ancak geçici olarak boş banka hesap stres ve diğer sorunlara neden olabilir.

sizi ilgilendiriyorsa, her gün için günlük kullanım ve online alışveriş yerine banka kartı kullanmaktan için kredi kartı kullanabilirsiniz. Kredi kartları daha tüketici korumaları var ve – daha da önemlisi – Eğer herhangi bir sorun farkına önce para banka hesabı bırakmaz. Basitçe (sen zaten borç değildi önce bir banka kartı kullanarak sanki) tam her ay içinde tüm kredi kartı bakiyesi ödemek ve faiz ödemekten kurtulabilirsiniz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.