Bir Esnek Emeklilik Planı Oluşturma

Home » Retirement » Bir Esnek Emeklilik Planı Oluşturma

Bir Esnek Emeklilik Planı Oluşturma

“Bunu değiştiremiyorsanız, bunu düşünmek biçimini değiştirmek.”

Esneklik yaşam olayları ile başa ve esasen “yumruklar rulo” yeteneği olarak tanımlanır. Eğer birkaç dakika direncimizi meydan tüm olayları düşünmeye çekerken bu hayat deneyimleri listesi oldukça geniş olduğu görünebilir. Bunlar önemli yaşam olayları (örneğin, bir çocuğun doğumu, yeni bir işe başlayarak) pozitif olabilir ya da negatif (örneğin tıbbi problemler, iş kaybı) olmuyor olabilir.

 

Eğer emeklilik yolunda bu potansiyel engellere yanıt vermeyi tercih Nasıl genel mali refahı üzerinde büyük etkisi vardır. Bunun gibi, mali esneklik emeklilik yıllarında gelişen arasındaki farkı olma ve sadece hayatta kalmaya çalışan sona erebilir.

Bu Esnek Emeklilik Planı var için Ne İfade

esnek olmak, kişilik özelliği olarak kabul ama dinamik bir öğrenme sürecini temsil edilmez. Esnek bireyler çözümsüz olarak potansiyel stresli durumlarla görmüyor. Ama bunun yerine, bir öğrenme deneyimi ve kişisel büyüme ve gelişme için bir fırsat olarak gördükleri gözlenmektedir.

mali esneklik kavramı geri sıçrama ve gelir ve / veya varlıklarının üzerinde büyük bir etkiye sahip yaşam olayları dayanma yeteneğini belirtir. mali aksiliklere kurtarma yeteneği böyle yeterli tasarruf, sağlık sigortası ve güvenilir gelir olarak mali kaynaklarla güçlendirilmiştir.

Eğer mali esneklik kendi duygusunu geliştirmek yardımcı olacak mali eylem adımları ve diğer davranışlardan bazı örnekler şunlardır:

 1. Düşük borç-gelir oranı koruyun.
 2. En az üç ay giderlerinin acil fon koruyun.
 3. Devam eden bir süreç eğitimi eğitiminizi veya kariyerini düşünün.
 4. Fiziksel sağlık ve esenlik özen gösterin.
 5. Potansiyel kazanç ve kayıpların azaltılması karşı sevdiklerini korumak için yeterli bir yaşam ve özürlülük sigortası satın alın.

Eğer emeklilik hedeflere ulaşmak için doğru yolda emin iseniz, azınlıktadır. Elde edilen bulgular Milli Emeklilik Riski Endeksi’nde (ki içinde) hanelerin yüzde 52’si emekli sırasında aynı yaşam standartlarını korumak mümkün olmayan riski altında olduğunu ortaya koydu. Emeklilik güven seviyeleri ile çok düşük o icar korku ve kaygı kontrolünü ele önlemek için önemlidir. Bir esnek emeklilik planı yapabileceğiniz şeyler odağı ve başarı şansınızı artırmak için bugün hareket güçlendirir. Tek bir temel adım size hedeflerinize ulaşmak için tasarruf gerektiğini ne kadar görmek için bir temel emeklilik hesaplama çalıştırmaktır.

Size emekliliğe yolunun üzerindeki potansiyel engelleri yaşayacaksınız düşünülmektedir. emeklilik planları zarar en yaygın finansal aksiliklere bazıları aşağıdakileri içerir:

 • yaşam Artan maliyet
 • Sınırlı kaynaklar emeklilik için kaydetmek için sol
 • İş yerinde bir emeklilik planına erişim yok
 • Travmatik yaşam olayları (hastalık, vb sakatlık, boşanma,)
 • borç Birikim
 • Eğitim maliyetleri
 • Mevcut ve / veya gelecekteki sağlık maliyetleri için ödeme
 • yaşlanan ebeveyn bakımı veya diğerini sevilen

bir emeklilik planlaması açısından bakıldığında, burada emeklilik planı, finansal bağımsızlığını kazanmak için planlarınıza engel olabilecek potansiyel zorluklar ve engeller hava gitme esnekliğine sahip beş önemli işaretlerdir.

1. Mali Yaşam Planı Emeklilik için Uzun Vadeli Planları dahildir

Düzenli olarak mali ve diğer yaşam hedefleri ayarlama olumlu akıllı finansal kararlar yeteneğinizi etkileyebilir. Finansal olarak esnek bireylerin kararlarını öncelik ve en önemli olan odaklanmış kalmak için hedefler kullanabilir. Hedef ayarı da potansiyel pist dışında önemli planları koyabilirsiniz şeyler için hazırlık yardımcı olur. Ama sadece yazılı finansal planı oluşturma almaya sadece ilk adımdır. Sen plan üzerinde aracılığıyla takip ve bir fark yaratmak finansal hareketlerine odaklanmış kalmak için özen olmalıdır.

Sen kısa ve uzun vadeli finansal hedefleri listeleyerek yazılı emeklilik planı oluşturmak ve kendinize kaldırılmasıyla ilgili bu önemli sorular sorabilirsiniz.

 • Neden bana bu kadar önemli bir mali yaşam planını yaşıyor?
 • Ben emekli en ileri yapmaya neye önem verirsiniz?
 • Neden bu kadar önemli olan bu emeklilik hedeflerini gerçekleştirmek nedir?
 • Ne kadar gelir emekliliği sırasında rahat bir yaşam yaşamak için gereklidir?

Bu emeklilik planlaması sorularınızı sahip olduktan sonra yazılı olarak plan koyarak başlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak konusunda daha fazla bilgi için biraz daha az göz korkutucu bir tek sayfalık basit mali planı oluşturmayı düşünün görünüyor.

2. Ailenizi ve Wealth koruyun için adım attık

Finansal esneklik zor yaşam olayları geçmek için güçlü bir irade ve kararlılıkla daha fazlasını gerektirir. Ayrıca zengin koruma planı ve başlatmak için ilk etapta acil tasarruf hesabı oluşturmaktır olmalıdır. Ardından, yeterli sağlık sigortası ile katastrofik sağlıkla ilgili olaylara karşı korumayı odak kayabilir. Engellilik sigorta planlama gelir kaybı ile ilişkili riskine karşı korumak için başka bir yoludur. Eğer uzun süreli sakatlık kapsama sahip olmadığını görmek için işveren ile kontrol edin. Eğer 50 ya da daha yaşlı iseniz, uzun süreli bakım sigortası servet korunması için endişe başka alana dönüşür. Sonuçta kendini ve önemli ölçüde şartlarda emekli şansınızı zarar veremez bu büyük yaşam olayları için ailenizi hazırlanmasıdır.

3. Emeklilik Tasarruf Planı Kişisel Gelir Gol ulaşma yolunda ilerlediğini mi

Mali sağlıklı yaşam genel mali durumunu değerlendirmek için bir terimdir kullanımıdır. Mali sağlıklı yaşam kendi mali sağlığı hakkında sadece bizim algıları ve duyguları daha oluşur. Kavramı  otantik mali sağlık  mevcut mali durumu ile genel memnuniyet, fiili finansal davranışları gibi faktörlerin bir kombinasyonu ile ölçülür (yani bütçeleme, tasarruf, kredi kartı tam olarak dengeler amorti), finansal tutum, mali bilgi ve objektif finansal durum. Mali Finesse esenliklerine bir birey elde etti minimal mali stres hali olarak mali sağlıklı yaşam tanımlayan, güçlü bir mali vakıf kurdu ve gelecekteki finansal hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak süregelen bir plan oluşturdu.

gerilemeler meydana veya engelleri engel olduğunda Mali sağlıklı yaşam direncini garanti etmez. genel mali sağlığı üzerinde yoğunlaşırken zorluklarla başa iken emeklilik için hazırlamak yardımcı uzun bir yol olabilir. Bu tür genel net varlıkları, borç-gelir oranı ve tasarruf oranları gibi düzenli önemli mali ölçümler değerlendirilerek mali durumunuzu izleyebilirsiniz. Bir yılda birkaç kez düzenli sağlık ve sıhhat kontrolleri kadar önemli olmalıdır en azından mali sağlığını kontrol ediliyor.

Eğer mali temelini inceledi sonra bunu özellikle emeklilik hedefleri için geçerli olan mali sağlığını izlemeye devam edebilirsiniz. Genellikle yılda en az bir kere temel emeklilik hesaplama çalışan devam eden bir finansal planın parçası olması gerektiğini önerilir. Çoğu finansal planlamacılar Önceden emeklilik geliri 70 ila 90 oranında yerine yuvarlak bir rakam hedefi belirlemeye öneririz. Bu hedef emeklilik yaşam tarzı hesaba ayarlanabilir. Planladığınız emeklilik tarihi 10 yıl veya daha az bir kez genellikle duyu aylık bağlama yaklaşımının ötesine gidip emeklilik için bir bütçe planı çalıştırmak yapar.

4. Temel Finansal Bilginin bir Vakfı düzenlendi ettik

Finansal esneklik önemli kararlar vermelerine yardımcı mali bir bilgi tabanı gerektirir. Bu genel finansal bilginin finansal sağlık önemli bir özelliği olduğunu da sürpriz değil. Finansal karar verme söz konusu olduğunda bilgi ve eylem arasında bir kopukluk var olduğunu. Bilerek-yapıyor boşluk genellikle güven aracılık eder. Araştırmacılar  finansal konular hakkında ne kadar ilgili kendi algıları biz sergilemek aslında edecek mali davranışların daha iyi bir belirleyicisi olduğunu belirledik.

İşte gelecek seçenekleri kendinizi eğitmek için bazı özel emeklilik planlama adımlar şunlardır:

 • Sosyal Güvenlik yararları bir tahmin alın
 • Çeşitli emeklilik geliri alternatifleri anlayın
 • Medicare uygunluk ve diğer sağlık alternatifleri gözden
 • Emeklilik öncesi borcunu azaltmak için yolları hakkında bilgi

5. Finansal Sermaye Emeklilik için Meskun More Than var

Emeklilik için yeterli tasarruf Bina besbelli önemlidir. Ama genel olarak “psikolojik sermaye” olarak anılacaktır şey bir fark yapıcı olabilir emeklilik hazırlık diğer önemli bileşenidir var.

Sadece emeklilik başarı için yol düşünemiyorum. Ama bir esnek zihniyet var sen önemli yaşam geçişler geçmesine yardımcı olabilir. esneklik önemli özelliğine ek olarak, umut, iyimserlik ve öz yeterliliği (veya kendinize olan inancını) olması da önemlidir. Bunlar emeklilik sırasında gelişmelerine yardımcı olmak amacıyla yararlı araçlar olabilir psikolojik sermayenin çekirdek bileşenleridir.

direnç ilave bir yönü insan sermayesidir. Sürekli öğrenmek ve işinizi ilerletmek ve kişisel becerileri kariyer fırsatları yaratmak ve kazançlarınızı artırmak ve emeklilik tasarruf büyümeye yeteneğinizi etkileyebilecek bir finansal gerileme riskini azaltabilir için adımlar atıyor.

önemli yaşam geçişleri sırasında, bir destek sağlamak için (sosyal medya dahil) arkadaşlar, iş arkadaşları ve genişletilmiş sosyal ağlara dönüşebilir. Bu sözde “sosyal sermaye” zor geçişleri hayatta kalmak için ve esneklik göstermeye yardımcı olmak için yararlı bir araçtır.

Esnek olan bir Planı Oluşturma

Eğer değişim ihtiyacını belirlemek yardımcı olabilir finansal esnekliğin bu potansiyel engellere bilincini kendi anlamda ulaşma yolunda duran bazı engeller var. mali planı potansiyel zayıflıkları değerlendirilmesi harekete geçmek ve aynı zamanda mevcut öncelikleri dengeleyen bugün için bir emeklilik planı oluşturmak için bu farkındalığı kullanmanıza yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, mali esneklik departmanı gelişmeler, daha sonraki büyük yaşam geçiş için hazırlayacak ve sonuçta emeklilik başarı için daha hazırlıklı olacaktır.

istediğiniz kadar siz ve şimdiki yaşam arasında duran düşünmek için birkaç dakikanızı kenara koyma düşünün, Özetlemek gerekirse. Şimdi emekli yıla hızlı ileri. Eğer emeklilik için en önemli yaşam hedeflerine ulaşma yolunda duran bazı engeller nelerdir? daha esnek sen olabilirsin, daha az olasılıkla bu engeller kalıcı roadblock’lar haline gelecektir.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.