Bir Hayat Sigortası Seçilir ve hangi hatalardan kaçınmak için nasıl

Home » Insurance » Bir Hayat Sigortası Seçilir ve hangi hatalardan kaçınmak için nasıl

hayat sigortalarına olan seçimler şaşırtıcı görünebilir ve onlar ilk bakışta anlamak zordur. Bu nereden başlayacağımı tam olarak bilmek zor.

Bir aldatıcı kolay sondaj soruyla başlamalı: Eğer hiç hayat sigortası gerekiyor mu? Bu sorunun detaylı cevabı size ihtiyacınız yok karar varsayarak satın almak hayat sigortası ne tür karar vermenize yardımcı olabilir.

Eğer hayat sigortası ihtiyaç karar verirseniz, o zaman bir sonraki adım hayat sigortası farklı türleri hakkında bilgi edinmek ve politika doğru türde satın alıyoruz emin olmaktır.

Ihtiyacınız Might Hayat Sigortası ve Nedenleri Amacı

Hayat sigortası ihtiyaçlarını size bağlı kişisel durum-insanlar bağlı olarak değişir. Eğer hiçbir bakmakla yükümlü varsa, muhtemelen hayat sigortası gerekmez. Eğer ailenizin gelirlerinin önemli bir yüzdesini oluşturur yoksa, siz veya hayat sigortası ihtiyaç olmayabilir.

Maaş, ailenizi destekleyen ipotek ödeme veya diğer yinelenen faturaları veya üniversiteye çocuklarınızı göndererek önemli ise, bu finansal yükümlülükler için ölümü halinde kaplıdır sağlamak için bir yol olarak hayat sigortası düşünmelisiniz.

Ne Kadar Kapsam İhtiyacınız

İhtiyacınız hayat sigortası miktarı faktörlere bağlıdır çünkü böyle kaç tane bakmakla yükümlü gelir diğer kaynaklardan, sizin borçları, ve yaşam tarzı olarak Pratik bir kural uygulamak zordur. Ancak, size yararlı olabilecek bir genel kural sizin ölümü halinde beş ve 10 kez yıllık maaş arasında değerinde olacağını bir politika elde etmektir. O kılavuz ötesinde, elde etmek ne kadar kapsama belirlemek için bir mali planlama uzmanına danışmak isteyebilirsiniz.

Hayat Politikası Türleri

hayat poliçe birkaç farklı türde bütün hayatı, süreli hayat, değişken hayatı ve evrensel yaşamın dahil olmak üzere mevcuttur.

Bütün hayatı bir ölüm yardımı ve nakit değeri hem de sunuyor ama çok daha pahalı hayat sigortası diğer tür daha olduğunu. ilkeyi ödeyene kadar geleneksel bütün hayat sigorta poliçeleri olarak, primleri aynı kalır. politika kendisi tüm prim ödedim sonra bile, ölene kadar geçerlidir.

Büyük komisyonlar (binlerce dolar ilk yılı) ve ücretler ilk yıllarda nakit değeri sınırlamak çünkü hayat sigortası Bu tür pahalı olabilir. bu ücretler, karmaşık yatırım formüller yerleşik olduğundan, çoğu kişi sigorta vekilin cebine gidiyor ne kadar paralarını kadar fark yoktur.

Değişken yaşam politikaları, kalıcı hayat sigortası biçimidir, sigorta şirketi tarafından sunulan seçeneklerden herhangi yatırım yapabilecekleri bir para rezerv oluşturmak. Nakit rezervinin değeri ne kadar iyi bu yatırımlar yapıyoruz bağlıdır.

Sen prim maliyetinin bir kısmını kapsayacak şekilde birikmiş kazancın bir kısmını kullanarak evrensel hayat poliçe kalıcı hayat sigortası başka bir form, birlikte prim miktarını değişebilir. Ayrıca ölüm yardımının miktarı değişebilir. Bu esneklik için, daha yüksek idari ücretler ödersiniz.

Bazı uzmanlar sen 40 yaşında altındasın ve hayati tehlike hastalık için bir aile eğilim yoksa, bir ölüm yarar ama nakit değeri sunuyor vadeli sigorta, tercih gerektiğini tavsiye ediyoruz.

Hayat Sigortası Maliyetleri

En ucuz hayat sigortası işvereniniz varsayılarak birini sunuyor, işvereninizin grup hayat sigortası planından olması muhtemeldir. Bu politikalar sürece bu işveren için çalışmak olarak örtülü, yani hedef tipik terim koşullarıdır. Bazı politikaları sona erdirme sırasında dönüştürülebilir.

hayat sigortası diğer türleri maliyeti satın ne kadar bağlı büyük ölçüde değişir, seçtiğiniz poliçe türü, sigortacılar uygulamalar ve ne kadar komisyon şirketi ajan öder. altında yatan maliyetleri yaşam beklentisi proje aktüeryal tablolar dayanmaktadır. Böyle (uçan, örneğin), duman aşırı kilolu veya tehlikeli bir meslek veya hobi olanlar gibi yüksek riskli bireyler, daha ödeyecek.

Hayat sigortası poliçeleri sıklıkla ilkeyi satın sonrasına kadar öğrenmek olmayabilir tür ücretler ve büyük komisyonlar olarak maliyetleri, gizlediniz. hayat sigortası çok farklı türde ve sabit bir ücret karşılığında, size sunulan çeşitli politikaları araştırmalar yapacak bir ücret salt sigorta danışmanı kullanmak ve bir tavsiye gerektiğini, bu politikaları sunuyoruz kadar çok şirket var ki en iyisi uygun gerekiyor. nesnelliği sağlamak için, lütfen danışmanı herhangi bir özel sigorta şirketi ile bağlı olmamalıdır ve herhangi politikadan bir komisyon almamalıdır.

Sağlıklı 30 yaşındaki erkek süreli hayat sigortası 300.000 $ için yaklaşık 300 $ yılda ödemek için bekliyor olabilir. üzerinde 3000 $ mal olacak bir nakit değeri politikası altında kapsama aynı miktarda almak için.

Alt çizgi

hayat sigortası seçerken, daha sonra bir ücret sadece sigorta danışmanı tarafından değerlendirilir önerilen politikaları var, güvendiğiniz bir broker bulmak, hayat sigortası temelleri hakkında kendinizi eğitmek için internet kullanıcısının kaynaklarını kullanmak.

Uluslararası tanınmış mali müşavir Suze Orman şiddetle sigortası isterseniz terimini satın inanmaktadır; Eğer bir yatırım istiyorsanız, bir yatırım değil, sigorta satın. İki karıştırmayın. Eğer çok zeki bir yatırımcı konum ve hayat sigorta poliçeleri çeşitli tüm etkilerini anlamak sürece, büyük olasılıkla süreli hayat sigortası satın olmalıdır.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.