Bir Öğrenci Kredi İşbirliği İmzalamalı?

Home » Banking and Loans » Bir Öğrenci Kredi İşbirliği İmzalamalı?

Bir Öğrenci Kredi İşbirliği İmzalamalı?

Bir öğrenci kredisi birlikte imzalamak için karar aşağı gerekirse kendi başınıza tüm kredi ödemek alamayacağını gelir.

Kendiniz geri ödeme yapabiliyor sadece eğer gerekebilir, çünkü bir öğrenci kredisi birlikte imzalamalıdır.

Eş imzalama kredisi birincil borçlu olamaz eğer ödemek için yasal olarak sorumlu kılar. Ödemeleri yaparken göze alamaz eğer, kredi zarar görür.

Eğer-işaretini co yapabiliyor, bunu riskleri bilerek yapması gerektiğini ve ileride kredi için kanca kurtulmak nasıl.

Seçenekler eş imzalanmadan önce dikkate almak

Eğer bir eş imzalayan olarak özel öğrenci kredi için uygulamadan önce, diğer seçenekler doğru birincil borçlu yönlendirmek.

hepsi federal öğrenci yardımı hak kazanmak için, Federal Öğrenci Yardımı veya FAFSA için Ücretsiz Uygulama göndermiş olduğunuz emin olun. Bu hibe, burs ve iş-çalışma gibi ücretsiz veya kazanılan yardım, yanı sıra federal öğrenci kredileri kapsamaktadır.

lisans için, federal öğrenci kredileri kredi geçmişi veya hak kazanmak için bir ortak imzalayan gerekmez çünkü iyi seçenektir. Çoğu özel krediler yok.

Federal krediler ile karşılaştırıldığında, özel krediler yüksek faiz oranları taşır eğilimindedir ve kredi af az geri ödeme seçeneklerini veya fırsatlara sahip. Onlar tüm federal yardım limiti aşılmış edildikten sonra düşünülmelidir.

Bir ortak imzalayan gerektirmeyen birkaç özel öğrenci kredileri bulunmaktadır. Onay kariyer ve gelir potansiyeli dayalı, ancak bu krediler diğer özel seçeneklerden daha yüksek faiz oranları taşır edilir.

Kim bir kredi birlikte imzalar mısın?

Hemen hemen bir eleme kredi geçmişi olan herkes bir öğrenci kredi birlikte oturum açabilirsiniz.

Yani çocuğunuz, torun, başka akraba veya hatta bir arkadaşım için bir öğrenci kredi birlikte imzalamak anlamına gelir. Özel kredi genellikle yüksek 600s veya yukarıdaki mükemmel kredi puanlarına düzenli bir gelir ve iyi, birlikte imzalayanlar arayın. Onlar da zaten var diğer borç düşünün.

Bir imzacı o başka türlü olmazdı kolej finansmana borçlu erişim sağlar; o da öğrenci inşa krediyi yardımcı olabilir.

Eğer birlikte giriş yapabilirsiniz Ama sırf bir kredi size gerektiği anlamına gelmez.

Nasıl ortak imza kredi etkiler

Eğer bir kredi eş-kayıt olduğunuzda, öğrenci borçluya üzerinden kredi anahtarları teslim edilir.

eş-imzalanması etkisi kredi onaylandıktan bile önce hissedilecek: borç veren uygulama aşamasında Kredi geçmişinize sert çekme gerçekleştirdiğinde Eğer kredi puanı üzerinde geçici ding alırsınız.

onaylandıktan sonra kredi ve ödeme geçmişi kredi raporda görünecektir. Herhangi cevapsız ödemeler kredi zarar veremez.

Borçlu ödemelerini yerine getiremiyor ve bunları karşılamak yapamıyorsanız, kredi varsayılan gidebiliriz. Bu diğer finansal sonuçları arasında, yedi yıl boyunca kredi raporda kalacak bir kara leke var.

eş imzalama Diğer riskler

Eş imzalama ödünç yeteneğinizi etkileyebilir. Eş imzalanması kredi bir araba ya da ev gibi şeyler için yeni kredi almak yeteneğini etkileyebilir borcunuz-gelir oranının “borç” bölümünü artırır.

Geç ödemeler sonra borç verenlerin ya toplayıcıları olabilir. En kısa sürede bir ödeme geç veya cevapsız yapıldığı gibi, borç veren, ya da daha kötüsü, bir borç toplayıcı gelen duyabilirsiniz. Cevapsız ödemeleri önlemek için, ödemeler nedeniyle önce her ay otomatik ödeme için kayıt veya onlarla iletişim birincil borçlu ediyoruz.

Sen ölüm veya sakatlık durumunda sorumlu olabilir. Bu marazi gelebilir ama bir borçlu ölür veya devre dışı hale gelirse borç veren politikasını öğrenebilir. Onlar af izin vermezseniz, sorumluluk ödemeleri size sadece düşeceği yapmak.

Öğrenci borçlu ile ne tartışmak

Eş imzalama bir eş imzalayan ve nasıl uzun vadeli geri ödeme üniversiteden sonra hayatını etkileyecek olarak alıyoruz riskleri bilmeli birincil borçlu, açık bir tartışma gerektirir. Yani tartışma mezun etmek ve onların iş umutları ve gelir potansiyeli ne olabileceğini beklemek zaman, okuyan şeyi içermelidir.

Büyük olasılıkla iyi borçlu biliyorum, bu yüzden kendinize sorun: Bu kişinin o bir kredinin taahhüt üstlenmek için yeterince sorumlu olduğunu göstermiştir mi? Çalışmanın yıl tamamlamak için? Cevap hayır ise, o zaman diğer seçenekleri doğru borçlu işaret etmelidir.

ortak imzalı kredinin üstünde kalmak için nasıl

Bir borç veren bir teklif yaptığında, tüm detayları tam olarak anlamanız için kredinin senet okuyun. Örneğin, özel borç veren SallieMae birincil borçlu ve imzacı pay zamanında ödeme yapmaya sorumluluğunu diyor.

ileride sürprizleri önlemek için, bir ko-imzalayan olarak alırsınız iletişimin hangi seviyede öğrenmek. Ödemelerin yapılacağı ya da nasıl kısa sürede ilgili ücretler ile birlikte bildirilir ediyorum kaçırılmış ödemeden sonra zaman bu içerebilir. Böyle bir telefon, e-posta veya posta gibi, bildirim alırsınız nasıl borç veren sor.

bunun nedeni önce borçlunun ödeme yerine getiremiyor size o söylerse, seçeneklerinizi öğrenmek için hemen borç veren başvurun. Yeni bir ödeme planı baz almak veya ödemeler geçici duraklama tetiklemek mümkün olabilir.

Nasıl ortak imza serbest olsun

imzacı serbest bırakılması ve yeniden finansman: ko-imzalama sorumluluğunu serbest alma iki yöntem vardır.

Eş imzalayan serbest bırakma Özel bir öğrenci kredisi olarak bakmak istediğiniz bir özelliktir. Çoğu kredi borçlu zamanında ödemeleri belirli sayıda yapmıştır kez adı ve yasal yükümlülük kredi kaldırılacak izin verir. Bu sayı, borç bağlı olarak, 12 ila 48 ay arasında değişir.

Ayrıca olmaları halinde, daha düşük bir faiz oranı ile tek kredi içine kendi öğrenci kredileri birleştirmek için borçlunun kredi adınızı kaldırmak ve yeniden finansman sağlayacak, borçlunun işaret edebilir. yeniden finanse etmek için, onlar kredi ve gelir gereksinimlerini karşılamak ve zamanında ödeme kaydını olması gerekir.

Nasıl özel öğrenci kredi birlikte imzalamak

Eğer hazırsanız, size bir kredi birlikte imzalamak ve borçlu düşük fiyatları bulmak için, bankalar, kredi birlikleri ve online kredi dahil olmak üzere birden öğrenci kredi, gelen teklifleri karşılaştırmak gerekir.

Bir eş imzalayan olarak siz kredi ödemelerinde maksimum esneklik sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Borçlu tedbirler gibi kredi özelliklerini düşünün – deferment ve sabır – geri ödeme seçenekleri ve imzacı salınımı kullanılabilirliği ile birlikte.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.