Bölünmüş Doları Hayat Sigortası Planları Nasıl Çalışır?

Home » Insurance » Bölünmüş Doları Hayat Sigortası Planları Nasıl Çalışır?

Bir Split-Dolar Hayat Sigortası veya Plan nedir?

Split-Dolar Hayat Sigortası
Bölünmüş Doları Hayat Sigortası Planları hayat sigortası türüdür değil, daha ziyade, terim bölünmüş dolarlık hayat sigortası planı bir hayat sigortası aşağıdaki faydaları ve maliyetleri bölünecektir nasıl özetliyor en az iki taraf arasında bir sözleşme anlamına gelir ve yönetilen:

 • kalıcı hayat sigortası ödenmiş olur yolu – primleri iki veya daha fazla taraf arasında bölünmüş; ve / veya
 • politika ödemelerin yapıldığı veya paylaşılır Bu politika, ölüm yardımı ve / veya yararlanıcı nakit değerlere başvuru yapabilir (ler)

Bölünmüş dolarlık hayat sigortası planları hayatta kalma hayat sigortası veya nakit değerlere sahip daimi veya bütün hayat sigortası poliçesi türleri ile kullanılabilir.

Bölünmüş dolarlık hayat sigortası planları her prim maliyeti paylarını ödeyen birden fazla parti arasındaki hayat sigortası bölünmenin maliyeti olabilir. hükmün aynı tip yararlanıcılar atamak ve kısıtlamak ya da nakit değerlere erişim vermek için bölünmüş dolar planında yapılabilir. Bölünmüş dolarlık hayat sigortası planlarının çeşitli türlerde örneğin vardır:

 • işveren ve çalışan arasında
 • şirketlerin sahipleri için
 • hissedarlar ve şirketler arası
 • Onlar bireyler arasında ayarlanır durumlar da vardır; bunlar genellikle aile bireyleri arasında veya bir Değiştirilemeyecek Hayat Sigortası Güven (ILIT) vasıtasıyla “Özel bölünmüş dolarlık hayat sigortası planları” olarak anılacaktır edilebilir.

Bu maddenin amaçla, işveren ile çalışan arasında bölünmüş dolarlık hayat sigortası planı bölünmüş dolarlık hayat sigortası planı, en yaygın türü üzerinde durulacak.

Nasıl Bölünmüş Doları Hayat Sigortası Planı Çalışır?

Bölünmüş dolarlık hayat sigortası planları genellikle bir çalışan faydaları paketin parçası olarak sunulmaktadır sevinirken sunmak veya yüksek değerli çalışanları korumak için iyi bir strateji olabilir. değerleri ile hayat sigortası maliyetinin bir kısmını ödemeyi teklif ederek, işveren kendi çalışana iyi bir fayda sağlar.

işveren ve çalışan hayat sigortası prim maliyeti aralarında paylaşılacaktır nasıl açıklayacağım bir anlaşma imzalamak ve diğer terimlerle birlikte, politika yararları üzerinde nakit uygun kişiyi olacaktır.

Bir Bölünmüş Doları Hayat Sigortası Sözleşmesi Şartları Nelerdir?

Bölünmüş dolarlık hayat sigortası planı terimleri politika ödemeler, nakit faydaları ve “ödemeleri” tüm yönlerini kapsayacak. Bölünmüş dolarlık hayat sigortası sözleşmesi yürürlükteki yasal ve vergi düzenlemelerine uygun olmalıdır yasal bir belgedir.

Diğer hususlar arasında, anlaşma en azından hayat sigortası ve split-dolar planı anlaşmasının aşağıdaki 5 yönlerini ortaya koymalıdır:

 1. her biri kendi payı ve kim olarak ödemeyi kabul işveren ve çalışan (örneğin ölüm yardımı ve nakit değerleri için) çeşitli faydalar hakkına sahiptir ne kadar.
 2. Çalışan planı için uygun kalması yerine getirmesi gereken ne koşullar, bu performans hedefleri ve başka şartlar içerebilir.
 3. Plan efekti ve ne kadar süre aldığında planı sürecek.
 4. Plan sona veya değiştirilebilir kullanılan koşullar verilmektedir. performans hedefleri yerine getirilmediği takdirde olur, ya da çalışanın sonlandırılır ne olur ya da işlerini bitirmek için ve plan nasıl sonlandırılır seçtiği dahil.
 5. Sınırları ve Yararlananlar: Nakit değeri miktarları, yararlanıcı olduğu, hayat sigortası için ölüm yardımı tutarları tüm belirlenecektir.

Sen İstihdam Leave Bir Split-Dolar Hayat Sigortası Planı tutun Get musunuz?

bölünmüş dolarlık planın terimler sık ​​sık bir işveren ve çalışan anlaşması etrafında döner. istihdam veya sözleşme müzakere sırasında bölünmüş dolarlık planı hükümlerine belirtilen şartlar gönüllü olsun ya da olmasın, iş akdinin feshi ne olur sağlamaktadır. Split-Dolar hayat sigortası planı bir çalışanın yararına olarak görülmelidir. Çoğu durumda, işveren istihdam sona erdikten sonra bir hayat sigortası bölüşmelerine devam olmaz. Sen sigorta kuruluşu ve politika açısından bağlı olarak maliyet planını muhafaza etmek seçeneği olabilir.

Eğer biri için kaydoluyorsanız bölünmüş hayat sigortası planının bu yönüyle ilgili sorun veya bir tane var.

Split-Dolar Hayat Sigortası Planları Faydaları

anlaşma ve bölünmüş dolarlık planın koşullarının türüne bağlı olarak, çeşitli yararları olabilir.

 • sigorta maliyeti Paylaşım çalışan için hayat sigortası için düşük maliyetli bir seçenek sunar. Bazen bölünmüş dolarlık planlar hatta “işveren tüm ödeme” olabilir. Kurumsal dolar senin yerine, plan için ödüyoruz.
 • Eğer plan üzerinde sigortalı süre içinde hasta olursam ileride sigortalanamaz olma önlemek için bir yol olarak hareket edebilir hayat sigortası olması.
 • Gelecekteki hayat sigortası para kaydetme: emekli veya istihdam ayrılırken Başlangıçta değil yaşta sigortalı edildi yaşta sigorta oranına göre sigorta muhafaza yararlanabilir. İlk anlaşma seçeneklerine bağlı olarak, planın bir “sunum” üzerinden plan satın veya dönüştürmek için bir seçenek varsa.
 • hayat sigortası nakit değerleri veya borçlanma Olası erişimi.
 • planın yazılı şekline bağlı hediye ve emlak vergilerini, hem de diğer potansiyel vergi avantajları en aza indirme.

Split-Dolar Hayat Sigortası Planları Hakkında Alma Önerileri

Bölünmüş dolarlık hayat sigortası planları pek çok fayda var ama çünkü anlaşmalara yazılmış olabilir seçeneklerin esneklik ve geniş aralığın karmaşıktır edebilirsiniz. Sizin durumunuza bölünmüş dolarlık hayat sigortası planının etkilerini anlamak yardıma ihtiyacınız varsa vergi avukatları tavsiye, lisanslı sigorta temsilcileri ve / veya mali planlayıcısı aramaya her zaman tavsiye edilir. Bölünmüş dolarlık planları her zaman yasal gerekliliklere uymak ve çıkarlarını korumak sağlamak için avukat gibi yazılı ve, uzman kişiler tarafından gözden geçirilmelidir.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.