Bu Akıllı bir Banka Kartı veya Kredi Kartı Kullanımı mi?

Home » Credit and Debt » Bu Akıllı bir Banka Kartı veya Kredi Kartı Kullanımı mi?

Bu Akıllı bir Banka Kartı veya Kredi Kartı Kullanımı mi?

Onlar hem cüzdan içinde saklanmış tam olarak görünse, kredi kartları ve banka kartları ödeme yöntemlerinden iki çok farklı türde temsil eder.

Banka kartı kullanarak nakit veya eski moda kağıt çek ile ödeme benzer. (Aynı zamanda ön ödemeli banka kartı farklıdır) bir banka kartı, banka hesabınıza bağlıdır ve satın alma sırasında, paralarınız mevcut denge çekildikten.

Kredi kartları, diğer taraftan, oldukça farklı şekilde çalışır. Bir alışveriş yapmak için kredi kartı kullanmak, temelde daha sonra geri ödemek için gerekli olacak kredi kartı veren bir kredi alıyorsun. Yani kredi resmen kredi limiti olarak adlandırılan, önceden belirlenmiş bir miktardan çizilir. Geri ödenen ve sonra yeniden çizilebilir. Kartı kullanmak istediğiniz gibi bu kadar uzun yıllar defalarca oluşabilir.

Tüm finansal ürünler gibi, banka ve kredi hem kartları ile ilişkili avantajları ve dezavantajları vardır. Zaten plastik türü iyi olduğu bazı önyargılı kavramları varsa, bir an için bir kenara olanlar belirlemesini ve her ödeme yöntemi sunduğu faydaları ve sakıncaları bakmak deneyin.

Sahtekarlık Koruması

Kredi kartı ve banka kartı dolandırıcılığı maalesef oldukça yaygındır. Hiç kimse bağışık değildir. Ben saymak kredi kartı sahtekarlığı çok kez kurbanı oldum. şans zaten belki bir noktada yetkisiz ücretler, birden çok kez ele ki oldukça iyi. Kredi kartı bilgileriniz başkaları tarafından kullanılmış veya çalındığında Neyse ki, sen çok iyi bir mali açıdan önlenir.

Adil Kredi Faturalandırma Yasası (FCBA) kredi kartı hırsızlığı veya sahtekarlık yaşamaya durumunda sizi korur federal yasadır. Eğer 60 gün içinde kartı veren yetkisiz ödemeleri bildirmek durumunda bağımsız olarak FCBA’ya göre, hileli işlemler için yükümlülük 50 $ ile sınırlıdır.

FCBA korumaları üzerine, kredi kartı ağları (Visa, MasterCard, American Express ve Discover) dört sıfır sorumluluk sahtekarlık politikamız var. derhal kredi kartı dolandırıcılığı rapor halinde Gerçekte, muhtemelen bir kuruş ödemek asla. Ve, izniniz olmadan “kullanılan” çalıntı yapılıp yapılmadığını veya para gerçekten para değil – kart verenin para.

Bu Elektronik Fon Transferi Yasası (EFTA) ve yetkisiz bankamatik kartı işlemleri korur dikkati çekiyor. Ancak, EFTA en korumaları az sağlamdır.

Eğer dolandırıcılık rapor etmek ikiden fazla iş günü beklemek Örneğin, EFTA altında, yetkisiz işlemler için yükümlülük 500 $ yerine 50 $ tırmanıyor. Yetkisiz zimmet işlemleri gerçekleştiğinde Ayrıca, kredi kartı sahtekarlığı aksine, öyle senin çalınmış para. Örneğin, kira, faturalar ya da diğer finansal yükümlülükler nedeniyle olunca banka hesabınızda olmalıdır fonlara erişimi olmayan, bu diğer sorunların ana yol açabilir.

Kredi Yapı

açılış ve sorumlu kredi kartı kullanarak bir diğer yararı Bunu yaparken sizi daha güçlü kredi inşa yardımcı potansiyeline sahip olduğunu gerçektir. Düşük kredi kartı bakiyeleri tutun ve tercihen tam her ay karşılığını ve zamanında her ödeme yapmak. Sen bu hesapların zaman içinde kredi puanlarını üzerinde olumlu bir etkiye sahip görme olasılığı ediyoruz.

Engellemeye overspending

insanlar kredi kartları üzerinden banka kartlarını kullanarak ilişkilendirmek birincil avantajı banka kartları overspending vazgeçirmek, hatta imkânsız hale gelmesine olması. Sen büyük para yöneticisi olmayabilir, ama eğer bir banka kartı kullanmayı tercih eğer, en azından borç girmeden edilmeyecektir.

Bu arada, yaklaşık 29 milyon Amerikalı onlar kronik onlar için göze daha fazla harcıyoruz belirten iki yıl veya daha fazla bir kredi kartı bakiyesi taşıdı.

Oysa gerçekte bir overspending sorun varsa, bir banka kartı aslında tamir olmayacak olmasıdır. Bu sadece çek hesabı içinde bakiye nedeniyle harcamalarını sınırlamak. Öte yandan, bir kasten düşük limitli bir kredi kartı hesabı açmak ve hala daha iyi dolandırıcılık korumaları eşliğinde belki aynı amacı gerçekleştirmek başladı.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.