Budžeta Basic: Vai pastāv vairāki veidi, kā budžets?

Home » Budgeting » Budžeta Basic: Vai pastāv vairāki veidi, kā budžets?

Nav viens izmērs der visiem Formula Budžetā

 Vai pastāv vairāki veidi, kā budžets?

Daži lasītāji ir lūguši mani, ja budžeta plānošana ir viens izmērs der visiem pulku. Vai tas ir nepieciešams, lai kategorizēt un izsekot katru peniju? Vai tas ir labi, vienkārši tērēt mazāk, nekā jūs nopelnīt?

Mana profesionālā viedoklis ir tāds, ka nekas personīgo finansēm ir viens izmērs der visiem. Ir daudz efektīvākajiem veidiem, kā budžetu, un jums vajadzētu 1) uzzināt par dažādām stratēģijām un 2) izvēlēties stratēģiju, kas vislabāk atbilst jūsu personību, interesēm un finansiālo stāvokli.

Tieši tāpēc to sauc par “personīgo” finanses.

Šeit ir nedaudz par daudz, kā jūs varat budžets:

# 1: tradicionālās metodes:

Tradicionālā budžeta metode ir, lai izsekotu jūsu izdevumus. Jūs redzēsiet lielāko daļu savu izdevumu, ko katru mēnesi, pārskatot jūsu bankas izrakstus un kredītkaršu pārskatus; kad veicat maksājumu skaidrā naudā, atzīmējiet izdevumi noteikti virsgrāmatā.

Pēc katras nedēļas beigās vai mēnesi, pārskatiet savus tēriņus, lai redzētu, cik daudz ietilpst katrā “kategorijā”, piemēram, nomas / hipotēku, komunālie pakalpojumi, apdrošināšana, izklaides, gāze, pārtikas preces, apģērbs, grims, mājdzīvnieku aprūpi un tā tālāk. Šīs darba lapas ir labs instruments, kas var palīdzēt jums to izdarīt.

Atkal, tas ir tradicionālā metode, bet tas ne vienmēr ir “tiesības” metode jums. Ir daudz citas iespējas.

# 2: 50/30/20 Method:

Šī budžeta metode ir liels, lai cilvēki, kuri nevēlas, lai izsekotu katru centu, bet joprojām vēlaties, lai pārliecinātos, ka viņi velta pietiekami daudz naudas, lai ietaupījumus un parādu atmaksu.

Saskaņā ar 50/30/20 metodei, 50 procenti no jūsu veikt mājas atalgojumu, būtu jānovirza “vajadzībām”, 30. pret “vēlas”, un 20 uz uzkrājumiem un parādu atmaksu.

Iedomāsimies, ka jūs esat ne pārāk labprāt izseko katram dolāru, bet jums patīk ideja par pieturoties pie 50/30/20 metodi.

Šeit ir vienkāršākais veids, kā to izdarīt:

Pirmkārt, automātiski novirzīt 20 procentus no savas veikt mājas maksāt par uzkrājumu kontā. Sākt ar uzkrājumiem – To sauc par “. Pievēršot sev pirmo” Iestatīt automātisku pārskaitījumu algas, kas uzreiz atskaita naudu no jūsu paycheck, lai jūs nekad redzēt. Sadaliet šo naudu kombinējot pensiju un nav pensijas kontu.

Piemēram, jūs varētu nolikt malā 5 procentiem uz uzkrājumu kontā, kurā ir iezīmēti “padarīt automašīnu maksājumu sevi,” 5 procentiem uz uzkrājumu kontā, kas atvēlēta pirmā iemaksa par mājām, un 10 procenti jūsu 401k. (Cerams, ka jums ir darba devēja atbilstību, kas papildina papildu 3-5 procentiem).

Otrkārt, samaksāt visus savus “vajadzībām”, rēķinus par mēnesi. Pay jūsu hipotēku, jūsu komunālie, tālruņa rēķinu, jūsu auto maksājumu. Ja šie rēķini nav saistīts vēl likt malā naudu šiem konkrētajiem izdevumiem īpašā norēķinu kontā, kuru izmantojat, lai tikai samaksātu par jūsu “vajadzībām.” Ja jums ir noteiktas vajadzības, kas jums ir jāmaksā nelielos visu mēnesi, piemēram, benzīnu, atlikt mēnesī vērts naudu šajā norēķinu kontā, kā arī.

Neatkarīgi tiek atliekas var tikt tērēti “vēlas”, piemēram, restorānu, kino, sporta, drēbes un apavus, kas jums nav tiešām ir nepieciešams, un maz luksusa, piemēram, automazgātavas, kas housecleaning pakalpojumu, kabeļtelevīziju, kā arī salona frizūra.

Ja jūs gurkstēšana numurus un redzēt, ka pieejamā tērēt “vēlas”, summa ir mazāka par 30 procentiem, jūs zināt, lai samazinātu savu “vajadzībām.” Ja nekas cits, jūsu ietaupījums necietīs, jo tu maksā par ka pirmās.

# 3: saglabāt, pēc tam tērēt

Lūk grozījumi versija 50/30/20 metode: ja jums maksā, automātiski atcelt konkrētu procentuālo vērā ietaupījumus. Divdesmit procenti ir minimālais, jums vajadzētu saglabāt, bet justies brīvi izvēlēties lielāku skaitu. (Fun fakts: sers Džons Templeton, dibinātājs Templeton Investments, esot saglabājis 50 procentus no savas veikt mājas maksāt, kad viņš bija jauns un tikai sākot no, kā tithed vēl 10 procentus viņa baznīcu.)

Pēc tam, kad esat samaksājis par savu uzkrājumu, pavadīt pārējo. Neuztraucieties par to, ko kategorijām jūs pavadot, un nav jāuztraucas par to, ko “spainis” izdevumi ietilpst.

Atpūtas pārliecināti, ka jūs ietaupīt pietiekami daudz naudas, un justies brīvi tērēt pārējo, kā jūs.

Regulāri pārbaudiet savu bilanci, lai pārliecinātos, ka jums ir pietiekami, lai saņemtu caur pārējo mēneša, un, ja nepieciešams koriģēt, ja jums nav. Pēc dažiem mēnešiem to, jūs saņemsiet pakārt automātiski dzīvo dzīvesveidu, kas ir saskaņā ar jūsu ienākumiem, atskaitot ietaupījumi atmatā sākumā katru samaksas periodu.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.