Bütçenizi öncelik nasıl

Home » Budgeting » Bütçenizi öncelik nasıl

Bütçenizi öncelik nasıl

Bütçeniz milyonlarca farklı yönlere içine çekiyor: işle ilgili giysi yeni bir dizi satın almak ve çocuklarınızın üniversite eğitimi için tasarruf, kredi kartlarını ödemek, emeklilik için tasarruf, araç tamir.

Nasıl nakit farklı miktarlarda gerektirir ve farklı süreler, her biri bu ayrı tasarruf hedefleri, dengeleyebilirsiniz?

1: Emeklilik İlk Comes

Açık olalım: emekliliğiniz için tasarruf daha önemli gol yok kesinlikle yoktur.

Çoğu insan iki nedenden-biri için emekli görmezden, bu uzak görünüyor ve iki, onlar sadece kendi 70’lerin içine çalışmaya devam edebilirsiniz varsayalım.

Ne yazık ki, tüm emeklilikler gönüllü bulunmaktadır. İş işten çıkarmalar, yaşlı işçilerin, aile bakım yükümlülükleri ve sağlık sorunlarına karşı yaş ayrımı erken emekliliğe insanları zorlayabilir. Bir seçenek olarak “emeklilik” düşünmeyin; şey olarak düşünmek ideal bir seçimdir, ama belki zorla işsizlik sonucu.

işverenin bir sunuyorsa “eşleştirme katkılarını” bunu tam olarak yararlanmak. Bazı işverenler bir emeklilik fonuna katkıda bulunduğunu, maksimum miktara kadar, her bir dolar için 50 sent katkıda bulunacaktır. Diğer işverenler bile dolar için dolar eşleşebilir.

Bu yatırım garantili “dönüş” kazanacaksınız hangi tek durumdur. Senin eşleştirme katkı maksimize kredi kartı borcu olsa bile. Kişisel emeklilik önce gelir.

Zaten Limitinizi tanıştım eğer işveren eşleşen bir katkı sunabilir veya vermezse, o zaman bir sonraki öncelik …

2: Kredi Kartı borcunu ödemek

Tüm borç kötü. Yalnızca düşük faiz, vergi sübvansiyonlu ipotek veya öğrenci kredisi ile ilgili asgari ödeme yapma seçerdim neden stratejik nedenler olabilir.

Kredi kartı borcu tutarak eğer kredi kartları şu anda bir “teaser” sıfır faizleri yüzde sunuyoruz aşağı Ama bile öderim. Bu çift haneli içine teaser oranı hızla tavan önce sadece bir zaman meselesi.

kredi kartlarını amorti size bunu başka yerde para yatırım veya başka bir öğeyi satın almaya tasarrufu çok daha cazip bir seçenek haline getiriyor garantili “dönüşü,” verir.

3: Acil Fonu başlat

Bu ipucu yakından üstündeki biriyle ilgilidir: acil fon kurarak gelecek kredi kartı borcunu kaçının. Bu fon bir iş kaybına ilişkin beklenmedik önemli bir tıbbi faturası gibi giderleri ya masraflarını yardımcı olacaktır.

Uzmanlar acil fon ne kadar büyük olabileceği konusunda hemfikir. Bazıları 1.000 $ kadar küçük olması gerektiğini söylüyorlar. Diğerleri yaşayan giderlerin 3 ay kurtaracak gerektiğini söylüyorlar. Ve yine de, diğerleri kadar yaşam masrafı 6-12 ay tasarrufu tavsiye olarak gidin. En önemli şey olsa da, sen kenara olmasıdır şey.

4: Beklenen, Aralıklı Maliyetleri için Fon tutun

Bunu birgün musun, çatı sızıntı olacaktır. Kişisel bulaşık kıracak. Bir tesisatçı çağırmak gerekir. Arabanızın motoru patlayacak. Yeni lastikler gerekir. Bir kaya senin ön camdan uçacak.

Bu “acil durumlar” ya da olmayan “beklenmeyen giderler.” Bunlar kaçınılmaz giderler vardır.

Sen biliyor ev ve oto tamir ihtiyaç olacağını. Sadece bilmiyorum zaman.

Bu kaçınılmaz ev ve oto tamir için bir fon koyun. Bu acil fon ayrıdır. Bu sadece rasgele aralıklarla gerçekleşmesi tahmin edilebilir, kaçınılmaz masraflar için bir bakım fonu olduğunu.

Aynı şekilde, bir gün başka araba satın almak gerekir biliyorum. Yani kendinize bir araba ödeme yapmaya başlamak. Yani bir sonraki araç finanse etmek gerek engelleyecektir.

5: Kalan Hedefleri Listesini yapın

Ailen için düzenlenen 10 günlük gezi, bir paslanmaz çelik ve granit mutfak modeli ve lüks tatil hediye: sizin için kaydetmek istediğiniz her kalan hedefin bir listesini beyin fırtınası yapın.

Bu aşamada, bunun için ödeyeceğiniz nasıl acaba duraklatma yoktur. Sadece beyin fırtınası yaparlar.

Daha sonra, bu hedeflerin her biri için hedef tarih yazmak.

o -Sen hala beyin fırtınası “gerçekçi” olsun dert etmeyin.

6: Maliyetleri Tally de

Daha sonra, her bir hedefe sonraki hedefi toplamlarını yazma. Paris’e Senin rüyan tatil 5.000 $ mal olacak. Bir mutfak şeklini 25.000 $ mal olacak. Cömert tatil hediye 800 $ mal olacak.

7: Bölme

onun tarihe kadar her bir hedef maliyetini bölün. Eğer bir yıl (12 ay) içinde Paris’e $ 5,000 gezi istiyorsanız, örneğin, ayda $ 416 kurtarmak gerekir. Eğer iki yıl (24 ay) içinde 25.000 $ mutfak bozulmasina isterseniz, ayda $ 1041 tasarruf gerekir.

Bu noktada, muhtemelen onların amaçlanan bütün hedeflerinize ulaşmak olamayacağını fark edeceklerini tarihine-özellikle borcunu ödeyen ve en çok üç önceliği olan bir acil durum fonu, bina, emeklilik için faktör sonra.

Bu yüzden bu hedefleri düzenlemeye başlamak için zamanı. Sen yok tamamen-belki birkaç hedefleri kesebilir gerek sonuçta bir yenilenmiş mutfak. Bir yıllık gerçek dışıdır içinde Ayrıca bazı hedefler belki Paris tarihini değiştirebilir, ancak 18 ay (aylık $ 277) Paris daha ulaşılabilir hisseder.

8: Daha kazanın

Unutmayın: para yönetimi iki yönlü denklemidir. tasarruf oranını artırmak için en kolay yolu daha fazla kazanç gereğidir. Eğer akşamları ve hafta sonları mücadele ek işler için arayın. Eğer ikinci işlerden Kazandığınız her kuruş kaydedin. Çok yakında, Paris’e bir uçuş olacak.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.