CD vs Konta Oszczędnościowego: Który jest najlepszy?

Home » Banking and Loans » CD vs Konta Oszczędnościowego: Który jest najlepszy?

CD vs Konta Oszczędnościowego: Który jest najlepszy?

Rachunki oszczędnościowe i certyfikaty depozytowe (CD) zachować pieniądze są bezpieczne i zapłacić odsetki. Oboje są doskonałym wyborem dla funduszy może trzeba wydać w ciągu najbliższych kilku lat, ale mają różne funkcje, które są ważne, aby wiedzieć. Więc, co jest najlepsze dla pieniędzy?

Odpowiedź zazwyczaj zależy od dwóch czynników:

  1. Łatwy dostęp: Rachunki oszczędnościowe są bardziej elastyczne niż CD. Można wypłacić pieniądze bez kary w każdej chwili można dokonać bieżących wpłat na konto oszczędnościowe. Ale to nie znaczy, należy wykluczyć CD.
  2. Oprocentowanie: CD zapewnić gwarantowaną stopę procentową, która zazwyczaj nie zmienia się. Jeśli uważasz, że stopy procentowe wzrosną szybko, konto oszczędnościowe może więcej sensu. Ale jeśli jesteś zadowolony z oprocentowaniem płyty CD i jesteś gotów zamknąć swoje pieniądze, CD może działać dobrze.

CD zapłać za zaangażowanie

Płyty są depozyty terminowe, które wymagają, aby zobowiązać się do pozostawienia swoich środków na koncie przez minimalny okres czasu. Na przykład, można kupić płyty terminów jak krótkie jak trzy miesiące i tak długo, jak pięć lat. W zamian banku lub unii kredytowych oferty płacić wyższe ceny za zobowiązać się do dłuższych terminach zapadalności.

Najlepsze zastosowań: płyty są idealne do funduszy potrzebnych w określonym terminie w przyszłości. Na przykład, jeśli wiesz, że będziesz płacić czesne w 19 miesięcy, 18-miesięcy CD może pomóc zwiększyć swoje zarobki procentowych. Ewentualnie, jeśli masz dodatkowe środki pieniężne, które chcesz zachować bezpieczny, bez zamiaru wydawać pieniędzy szybko, płyta CD może być przydatna.

Wyższe stawki: Banki zazwyczaj płacić wyższe oprocentowanie płyt niż oni dla rachunków oszczędnościowych. To szczególnie ważne, jak przejść z dłuższych terminów (2-lata CD powinien płacić więcej niż 3-miesięcznego CD). Wszystkie inne rzeczy są równe, stawki są wyższe na płytach CD vs. rachunków oszczędnościowych.

Zagwarantowane kursów: Z CD, można dokładnie przewidzieć, ile będziesz zarabiać. Większość banków ustawić tempo na początku dysku CD, a stopa nigdy się nie zmienia. Który działa na Twoją korzyść, jeśli stopy procentowe pozostaną bez zmian lub spadek, ale można przegapić dodatkowych zarobków, jeśli stopy wzrosną znacząco.

Kary znaczenia: Zazwyczaj można wypłacić wcześnie, co może być konieczne, jeśli trzeba awaryjna wypłata gotówki poza to, co masz w deszczowy dzień funduszu. Ale zazwyczaj zapłacić kary wczesnego odstawienia, który może wymazać wszelkie odsetki można zarobić, i jeść w swoim oryginalnym głównej depozytu. Niektóre płyty, znane jako ciekłe CD, pozwala wypłacić pieniądze wcześnie, ale należy zrozumieć szczegóły przed użyciem tych instrumentów.

Strategie pomóc uniknąć problemów: CD zamknąć swoje pieniądze, a może utknąć z niskim wskaźnikiem jeśli stopy procentowe rosną. Ale można użyć strategii jak drabiny CD i sztangi, aby zmniejszyć ryzyko i uzyskać jak najwięcej z płyt CD.

Konto oszczędnościowe Keep Your opcje otwarte

Rachunki oszczędnościowe pozwalają zdeponować i wycofać z minimalnymi ograniczeniami, chociaż prawo federalne ogranicza pewne wypłaty do sześciu miesięcznie. Są łatwe w użyciu i łatwy do zrozumienia.

Najlepsze zastosowania: Rachunki oszczędnościowe są idealne na gotówkę może trzeba przejść w dowolnym momencie, a także pieniędzy zamierzasz wydać w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Na przykład, rachunek oszczędnościowy jest doskonałym miejscem dla małego funduszu awaryjnego lub poduszce pieniężnych przesyłanych do sprawdzania, aby uniknąć rachunku bieżącym.

Brak minimów: Rachunki oszczędnościowe pozwalają zacząć od drobnych, więc działa dobrze, gdy masz ograniczone fundusze. Po tym, nie ma nic złego w zachowaniu równowagi w znacznych oszczędności, tak długo, jak to zrobić celowo. Płyty CD, z drugiej strony, czasami mają minimalne wymagania depozytowe. Banki cegły i zaprawy mogą wymagać, aby zainwestować co najmniej 1000 $, ale kilka banków online oferują płyty bez początkowych minimów.

Zmienne stopy procentowe: W przeciwieństwie do płyt CD, rachunki oszczędnościowe oferują oprocentowanie, które mogą się zmieniać w czasie. Banki dostosować stawki konta oszczędnościowe w odpowiedzi do środowiska gospodarczego, konkurencji i chęci do podejmowania depozytów. Jeśli ceny rosną, konto oszczędnościowe może zapłacić więcej w przyszłym miesiącu, niż płaci się teraz (choć banki być powolny wzrost stóp). Ale jeśli stopy ostro spadać, banki zazwyczaj odpowiedzieć płacąc mniej, a zarobki nie ulegnie zmianie, jeśli były w CD.

Wszystko lub nic?

Na szczęście, nie trzeba wybierać pomiędzy CD vs. rachunków oszczędnościowych. Można używać zarówno i inne alternatywy mogą również swoich potrzeb.

  • Zachować wystarczającą ilość gotówki na konto oszczędnościowe, aby spełnić wszelkie potrzeby w najbliższej przyszłości. Będziesz mieć łatwy dostęp do tych środków pieniężnych, a nie zmierzy kary, jeśli trzeba wypłacić środki sporadycznie.
  • Rozważyć użycie płyt na niektóre z nadmiarem gotówki, jeśli masz wystarczająco dużo gotówki oszczędności, lubisz CD stóp procentowych, a nie jesteś zaniepokojony stóp wzrostu.
  • Spójrz na innych alternatyw, jeśli płyty są zbyt restrykcyjne dla kont oszczędnościowych smakowych, ale nie płacą za mało. kont rynku pieniężnego mają cechy obu płyt CD i kont oszczędnościowych: Pozwalają one ograniczone wypłaty, ale często zapłacić nieco więcej niż standardowych rachunków oszczędnościowych. Rachunki cash management może oferować również wyższe zarobki. Po prostu mieć pewność, że fundusze są FDIC ubezpieczony jeśli bezpieczeństwo jest ważne dla ciebie (ubezpieczenie NCUSIF w SKOK jest tak samo bezpieczny).

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.