CD vs Krājkonta: Kurš ir labākais?

Home » Banking and Loans » CD vs Krājkonta: Kurš ir labākais?

CD vs Krājkonta: Kurš ir labākais?

Krājkontiem un depozītu sertifikāti (CD) saglabāt savu naudu drošībā un maksāt procentus. Viņi abi ir lieliska izvēle, lai līdzekļus jūs varētu nepieciešams tērēt tuvāko gadu laikā, bet tās ir dažādas funkcijas, kas ir svarīgi zināt par. Tātad, kas ir labākais, lai savu naudu?

Atbilde parasti ir atkarīga no diviem faktoriem:

  1. Viegla piekļuve: krājkonts ir elastīgāki nekā CD. Jūs varat izņemt līdzekļus, bez soda jebkurā laikā, un jūs varat veikt notiekošās noguldījumus krājkontā. Bet tas nenozīmē, ka jums vajadzētu izslēgt CD.
  2. Procentu likmes: CD nodrošinātu garantētu procentu likmi, kas parasti nemainās. Ja jūs domājat, ka procentu likmes pieaugs drīz, krājkonts varētu daudz lietderīgāk. Bet, ja jūs esat apmierināts ar CD procentu likme, un jūs esat gatavs, lai bloķētu savu naudu, CD var strādāt labi.

CD apbalvos par saistībām

CD ir termiņnoguldījumi, kas prasa, lai jūs apņemties atstājot savus līdzekļus kontā minimālo laiku. Piemēram, jūs varat iegādāties kompaktdiskus ziņā tik īsu kā trīs mēnešus, un tik ilgi, kā piecu gadu laikā. Savukārt, jūsu bankas vai krājaizdevu piedāvā maksāt augstākas likmes, kā jūs apņemties ilgāku termiņu.

Vislabāk izmantot: CD ir ideāli līdzekļus jums ir nepieciešams konkrētā nākotnes datumā. Piemēram, ja jūs zināt, jūs maksāsiet mācību 19 mēnešiem, 18 mēnešu CD var palīdzēt jums palielināt savu procentu ieņēmumus. Alternatīvi, ja jums ir papildus naudu, ko jūs vēlaties, lai saglabātu drošību, bez nodoma tērēt naudu drīz, CD var būt noderīga.

Augstākas likmes: Bankas parasti maksā augstākas procentu likmes par kompaktdiskiem, nekā viņi dara krājkontiem. Tas ir jo īpaši, kā jums iet ar garākus (2 gadu CD vajadzētu maksāt vairāk nekā 3 mēnešu CD). Visi pārējie apstākļi ir vienādi, tarifi mēdz būt augstākas kompaktdiskos vs krājkontiem.

Garantēta likmes: Ar CD, jūs varat precīzi noteikt, cik daudz jūs nopelnīt. Lielākā daļa banku iestatīt ātrumu sākumā CD, un šī likme nekad nemainās. Tas strādā jūsu labā, ja procentu likmes nemainīsies vai kritums, bet jūs varētu garām uz papildu ienākumiem, ja likmes ievērojami pieaug.

Sodi svarīgi: Jūs parasti var naudu agri, kas varētu būt nepieciešama, ja jums ir nepieciešams ārkārtas naudu nekā to, kas jums ir, kas lietainā dienā fonda. Bet jūs parasti maksājat agri abstinences sodus, kas var noslaucīt jebkuru interesi jūs nopelnīt, un ēst uz savu sākotnējo galveno depozītu. Daži CD, kas pazīstams kā šķidro CD, lai jūs varētu izņemt līdzekļus agri, bet pārliecinieties, ka jūs saprotat informāciju, pirms jūs izmantot šos instrumentus.

Stratēģijas palīdzēs jums izvairīties no problēmām: CD bloķētu savu naudu, un jūs varat saņemt iestrēdzis ar zemu likmi, ja procentu likmes pieaug. Bet jūs varat izmantot stratēģijas, piemēram, CD kāpnes un barbells, lai samazinātu risku, un iegūt vislabāko no jūsu CD.

Krājkontu Saglabājiet jūsu iespējas

Uzkrājumu konti ļauj noguldīt un izņemt ar minimāliem ierobežojumiem, gan federālo likumu ierobežo noteiktas izņemšanu līdz sešiem mēnesī. Viņi viegli strādāt ar, un viegli saprast.

Vislabāk izmantot: krājkonts ir ideāli naudas jums var būt nepieciešams, lai piekļūtu jebkurā laikā, kā arī naudas plānojat tērēt nākamajos sešos mēnešos, vai arī tā. Piemēram, krājkonts ir lieliska vieta, kur par nelielu ārkārtas fondu vai naudas spilvenu, kuru pārskaita pārbaudi, lai izvairītos no pārsnieguma kredītus.

Bez minimums: krājkonts ļauj sākt mazs, tāpēc viņi strādā labi, ja jums ir ierobežots līdzekļus. Pēc tam, tur ir nekas nepareizs ar saglabājot būtiskus atlikumus ietaupījumus, kamēr jūs darīt to apzināti. CD, no otras puses, reizēm ir minimālās depozītu prasības. Ķieģeļu un javas bankas var pieprasīt, lai jūs ieguldīt vismaz $ 1000, bet vairāki tiešsaistes bankas piedāvā kompaktdiskus bez sākotnējiem minimums.

Peldošās procentu likmes: Atšķirībā no kompaktdiskiem, krājkontus iezīme procentu likmes, kas laika gaitā var mainīties. Bankas koriģēt krājkontu cenas, reaģējot uz ekonomisko vidi, konkurenci un vēlmi uzņemties noguldījumiem. Ja likmes pieaug, jūsu krājkonts varētu maksāt vairāk nākamajā mēnesī, nekā tas maksā tagad (kaut gan bankām būs lēns, lai palielinātu likmes). Bet, ja likmes samazināsies strauji, bankas parasti reaģē, maksājot mazāk, kamēr jūsu ieņēmumi tiktu nemainīsies, ja bija CD.

Visu vai Nav?

Par laimi, jums nav jāizvēlas starp CD vs krājkontiem. Jūs varat izmantot gan, un citas alternatīvas arī var atbilst jūsu vajadzībām.

  • Uzglabāt pietiekami daudz naudas krājkonts, lai apmierinātu jebkuru tuvu ilgtermiņa vajadzības. Jums būs viegli piekļūt šai naudu, un jums nebūs sodīti, ja jums ir nepieciešams, lai izņemtu līdzekļus neregulāri.
  • Apsveriet, izmantojot CD dažiem no jūsu lieko naudu, ja jums ir pietiekami daudz naudas uzkrājumu, jums patīk CD procentu likmes, un jūs neesat uztrauc likmju kāpumu.
  • Paskaties uz citām alternatīvām, ja CD ir pārāk ierobežojoši, lai garšas, bet krājkontu nemaksā pietiekami. Naudas tirgus konti ir iezīmes gan CD un krājkontu: Tie ļauj ierobežots izņemšanas, bet tās bieži vien maksā nedaudz vairāk nekā standarta krājkontu. Naudas vadības konti var piedāvāt arī lielāku peļņu. Tikai pārliecinieties, ka jūsu līdzekļi ir FDIC apdrošināts, ja drošība ir svarīgi, lai jūs (NCUSIF apdrošināšanā krājaizdevu ir tikpat droša).

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.