CD vs säästukonto: Milline on parim?

Home » Banking and Loans » CD vs säästukonto: Milline on parim?

CD vs säästukonto: Milline on parim?

Hoiustele ja hoiuse sertifikaadid (CD) hoida oma raha ohutu ja maksma intressi. Nad mõlemad suurepärane valik vahendeid, et peate kulutama lähema paari aasta jooksul, kuid neil on erinevad omadused, mis on oluline teada. Niisiis, mis on parim oma raha eest?

Vastus tavaliselt sõltub kahest tegurist:

  1. Lihtne juurdepääs: Säästud kontod on paindlikum kui CD. Sa võid väljamakseid ilma karistuseta igal ajal, ja saate teha käimasoleva hoiused hoiuarvena. Aga see ei tähenda, et sa peaksid välistada CD-sid.
  2. Intressimäärad: CD pakkuda garanteeritud intressimäära, mis tavaliselt ei muutu. Kui te arvate, intressimäärad tõusevad kiiresti, hoiuarve võib mõttekam. Aga kui sa oled rahul CD intressimäära ja olete nõus, et lukustada oma raha, CD saab hästi.

CD Reward Sa kulukohustuste

CD-d on tähtajalised hoiused, mis teil vaja pühenduda jättes oma raha kontol vähemalt aega. Näiteks saab osta CD termineid nii lühike kui kolm kuud ja nii kaua kui viis aastat. Vastutasuks oma panga või Credit Union pakkumised maksma kõrgemat määra kui pühenduda pikema tähtajaga.

Parim kasutab: CD on ideaalne vahendite vajate konkreetsel kuupäeval tulevikus. Näiteks, kui sa tead, mida maksate õppemaksu 19 kuud, 18-kuulise CD võib aidata teil maksimeerida oma intressitulu. Alternatiivselt, kui sul on ekstra raha, et sa tahad hoida ohutu, ilma kavatsuseta raha kulutamiseks kohe, CD võib olla kasulik.

Kõrgemad hinnad: Pangad tavaliselt maksma kõrgemat intressimäära CD kui nad teevad hoiustele. See on eriti tõsi, kui te minna pikemaid (2-aastane CD peaks maksma rohkem kui 3-kuu CD). Kõik teised asjad on võrdsed, hinnad kipuvad olema suurem CD vs hoiustele.

Garanteeritud hinnad: Mis CD, saate täpselt ennustada, kui palju sa teenid. Enamik pangad seada oma kiirust alguses CD ja et kiirus ei muutu kunagi. See töötab teie kasuks, kui intressimäärad jäävad samaks või langus, kuid võite laseks ekstra tulu kui määrad tõusevad oluliselt.

Karistused oluline: Saate tavaliselt raha välja varakult, mis võib olla vajalik, kui teil on vaja erakorralist raha pärast, mida teil on vihmane päev fondi. Aga sa tavaliselt maksma varakult lahkuda karistused, mis võivad hävitada huvi teenid-ja süüa oma esialgsest põhisummast tagatisraha. Mõned CD, tuntud kui vedelik CD, saate oma raha varakult, kuid olla kindel, et sa aru üksikasjad, enne kui kasutada neid vahendeid.

Strateegiad, mis aitavad teil vältida probleeme: CD lukustada oma raha, ja võite jänni madal, kui intressimäärad tõusevad. Aga mida saab kasutada strateegiaid nagu CD redelid ja tõstekangidega vähendada riski ja saada kõige välja oma CD-sid.

Hoiuarve Hoidke oma valikute

Hoiustele võimaldab teil hoiustada ja tagasi minimaalsete piirangutega-kuigi föderaalseaduse piirab teatud väljavõtmine kuue kuus. Neid on lihtne töötada ja kergesti mõistetav.

Parim kasutab: Säästud kontod on ideaalne raha võib olla vaja pääseda igal ajal, samuti raha te kavatsete kulutada järgmise kuue kuu jooksul või nii. Näiteks hoiuarve on suurepärane koht väike hädaolukordade fond või raha padi, et sa üle kontrollida, et vältida arvelduskrediit.

Nr miinimumid: Säästud kontod võimaldavad teil alustada väikeste, et nad töötavad hästi, kui teil on piiratud vahendid. Pärast seda, seal on midagi valesti hoides märkimisväärsed summad kokkuhoid, kui sa seda tahtlikult. CDd, teiselt poolt, on mõnikord deposiit nõuetele. Brick-ja uhmris pangad võivad nõuda, et investeerida vähemalt $ 1000, kuid mitmete online pangad pakuvad CD ilma esialgse miinimumid.

Ujuva intressimääraga: Erinevalt CD, hoiustele on intressimäärad, mis võivad aja jooksul muutuda. Pangad reguleerida hoiuarve määrad vastuseks majanduskeskkond, konkurents ja nende soov võtta hoiuseid. Kui määrad tõusevad, oma hoiuarve võib maksta rohkem järgmisel kuul, kui see maksab nüüd (kuigi pangad aeglane suurendada määrad). Aga kui hinnad langevad järsult pangad tavaliselt reageerida makstes vähem, kui teie töötasu ei muutu, kui sa olid CD.

Kõik või Mitte ükski?

Õnneks, sa ei pea valima CD vs hoiustele. Võite kasutada nii, ja muud alternatiivid võivad rahuldada oma vajadusi.

  • Hoidke piisavalt raha hoiuarve täita mis tahes lähiajal vajadustele. Sul on lihtne juurdepääs ja raha, ja siis ei nägu karistusi kui teil on vaja raha võtta aeg-ajalt.
  • Kaaluge CD mõne oma üleliigse raha, kui teil on piisavalt raha kokkuhoid, soovite CD intressimäärad ja sa ei ole mures hinnad tõusevad.
  • Vaata teisi alternatiive, kui CD on liiga piiravad oma maitse-kuid hoiustele ei maksa piisavalt. Rahaturukontod on omadusi nii CD ja hoiustele: Need võimaldavad piiratud turult, kuid sageli on nad maksavad veidi rohkem kui standard hoiustele. Raha juhtimise kontod võivad pakkuda ka kõrgemat töötasu. Lihtsalt olla kindel, et teie raha on FDIC kindlustatud kui ohutus on oluline teile (NCUSIF kindlustus krediidiühistute on sama ohutu).

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.