CD vs. spořicí účet: Který je nejlepší?

Home » Banking and Loans » CD vs. spořicí účet: Který je nejlepší?

CD vs. spořicí účet: Který je nejlepší?

Spořicí účty a vkladové certifikáty (CD), aby se vaše peníze v bezpečí a zaplatit úroky. Oba jsou vynikající volbou pro fondy možná budete muset utratit v příštích několika letech, ale mají různé vlastnosti, které jsou důležité vědět. Takže, což je nejlepší pro vaše peníze?

Odpověď obvykle závisí na dvou faktorech:

  1. Snadný přístup: Spořicí účty jsou flexibilnější než CD. Můžete si vybrat peníze bez sankcí kdykoli, a můžete pokračující vklady na spořicí účet. Ale to neznamená, že byste měli vyloučit CD.
  2. Úrokové sazby: CD poskytuje garantovanou úrokovou sazbu, která obvykle nemění. Pokud si myslíte, že úrokové sazby budou brzy stoupat, spořicí účet by mohl dávat větší smysl. Ale pokud jste spokojeni s úrokovou sazbou na disku CD a jste ochotni zamknout své peníze, CD může dobře fungovat.

CD odměnou vám za závazek

CD jsou termínované vklady, které budete potřebovat, aby se zavázaly k opuštění své peníze na účet za minimální dobu. Například, můžete si koupit CD za podmínek tak krátká, jak tři měsíce, a tak dlouho, jak pět let. Na oplátku své banky nebo družstevní záložny nabízí platit vyšší sazby, jak si zavázat k delších splatnostech.

Nejlepší spotřeba: CD jsou ideální pro finanční prostředky, které potřebujete v určitém datu v budoucnosti. Například, pokud víte, že budete platit školné za 19 měsíců, 18 měsíců CD vám může pomoci maximalizovat své úrokové příjmy. Případně, pokud máte peníze navíc, které chcete udržet v bezpečí, bez úmyslu brzy utrácení peněz, CD může být užitečný.

Vyšší sazby: Banky obvykle platit vyšší úrokové sazby na CD, než je tomu u spořících účtů. To je zvláště pravda, jak si jít s delší dobou (2-leté CD by mělo platit více než 3 měsíce CD). Všechny ostatní věci jsou stejné, ceny mají tendenci být vyšší na CD vs. spořicích účtech.

Zaručené ceny: Při přehrávání CD můžete přesně předpovědět, kolik si vyděláte. Většina bank nastavit rychlost na začátku CD, a že rychlost se nikdy nemění. Který pracuje ve váš prospěch, pokud úrokové sazby zůstanou stejné nebo pokles, ale mohli byste přijít o dodatečných příjmů, pokud výrazně vzrostou ceny.

Sankce jedno: Obvykle můžete proplatit brzy, což může být nezbytné, pokud budete potřebovat naléhavou hotovosti nad rámec toho, co máte v deštivý den fondu. Ale obvykle zaplatit předčasného výběru penále, které může zničit jakýkoli zájem, budete vydělávat, a jíst do své původní jistiny vkladu. Některá CD, známý jako tekuté CD, vám umožní vybírat peníze brzy, ale být jisti, že jste pochopili informace Před použitím těchto nástrojů.

Strategie vám pomůže vyhnout se problémům: CD zamknout své peníze a může uvíznou s nízkou rychlostí, pokud se zvýší úrokové sazby. Ale můžete použít strategie, jako je CD žebříky a činky aby se snížilo riziko a získat co nejvíce z vašich CD.

Spořicí účet Udržujte vaše možnosti otevřené

Spořicí účty umožňují vkládat a vybírat s minimálními omezeními, i když federální zákon omezuje některé výběry na šest měsíčně. Jsou s nimi snadno pracuje a snadno pochopitelné.

Nejlepší využití: Spořicí účty jsou ideální pro hotovost byste mohli potřebovat pro přístup kdykoli, stejně jako peněz máte v plánu utratit v příštích šesti měsících, nebo tak. Například, spořicí účet je vynikajícím místem pro malé nouzového fondu nebo hotovostní polštář, který převádí na kontrolu, aby se zabránilo přečerpání.

Žádné minima: Spořicí účty vám umožní začít v malém, takže pracují dobře, když máte omezené finanční prostředky. Za to, že na tom není nic držet významné zůstatky v úsporách, tak dlouho, jak to udělat záměrně špatně. CD, na druhou stranu, někdy mají minimální požadavky na vklad. Cihla-a-malta banky mohou vyžadovat, aby investovaly alespoň $ 1,000, ale několik online banky nabízejí CD bez počátečních minim.

Plovoucí úrokové sazby: Na rozdíl od CD, spořící účty mají úrokové sazby, které mohou v průběhu času měnit. Banky upravit sazby spořící účet v závislosti na ekonomickém prostředí, hospodářské soutěže a jejich touze vzít z vkladů. Pokud ceny rostou, váš účet úspory by mohly platit více za měsíc, než se nyní platí (ačkoli banky se pomalu zvyšovat sazby). Ale pokud se ceny prudce padají, banky obvykle reagují tím, že zaplatí méně, zatímco příjmy by se nezmění, pokud jste byli na CD.

Všechny nebo Žádné?

Naštěstí nemusíte volit mezi CD vs. spořících účtů. Můžete použít oba, a další alternativy mohou vyhovovat vašim potřebám.

  • Udržovat dostatek peněz na spořící účet, aby splňoval všechny nejbližší době potřeby. Budete mít snadný přístup k těmto hotovosti, a nebudete čelit sankcím, pokud budete potřebovat k výběru peněz příležitostně.
  • Zvážit použití CD pro některé své přebytečné hotovosti, pokud máte dostatek hotovosti na úspory, se vám líbí úrokové sazby CD, a nejste obavy o ceny rostou.
  • Podívejte se na jiné alternativy, pokud CD jsou příliš omezující pro vaše chuťové, ale spořicích účtech nejsou dost zaplatit. Peněžního trhu účty mají vlastnosti obou CD a spořící účty: Umožňují omezené výběry, ale často platit o něco více než u standardních spořicích účtů. Účty pro správu hotovosti, může také přinést vyšší zisky. Jen být jisti, že vaše finanční prostředky jsou FDIC pojištěné, pokud bezpečnost je pro vás důležité (NCUSIF pojištění u družstevních záložen je stejně bezpečné).

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.