Co dělat, když je vaše hypotéka vyprodáno

Home » Banking and Loans » Co dělat, když je vaše hypotéka vyprodáno

 Co dělat, když je vaše hypotéka vyprodáno

Když jste se chystá koupit domů, budete trávit hodně času při pohledu na hypotéky, ceny, náklady na zavírání, a pro stanovení, kolik vše bude nakonec stát. Jste výzkum hypoteční společnosti, zjistit jejich pověst, a typicky usadit se na ten, který má nejvýhodnější podmínky, nejnižší úroky, a silné finanční zázemí.

A pak, někdy poté, co doma a prodej prošel, si všimnete, že název věřitele je úplně jiná, než společnost, která jste zvolili.

Po tom všem, že výzkum a rozvahou, vaše hypoteční bylo prodáno.

To může být skličující, a trochu skličující. Zde je to, co můžete očekávat.

Tři díly k hypotéce

Když budete žádat o hypotéku, existují tři aspekty této hypotéky.

  • Úvěr Původce
  • Společnost poskytující úvěr
  • Údržbu Company

Osoba, kterou se bude zabývat osobně, je půjčka, která je původcem: Dělají všechno papírování, a pomáhají vám požádat o půjčku. Původce odešle žádost společnosti poskytující úvěr. Pokud splňujete jejich pokyny, které schválí úvěr a nyní máte peníze na koupi domu. Společnost poskytující úvěr může působit jako servisní společnost stejně, ale více než pravděpodobné, že se bude prodávat na jinou společnost. Údržbu společnost, která vám napsat svůj měsíční šek, aby se vyplatí do domu.

Proč vaše hypotéka bude prodána

Váš úvěr původce dostane zaplaceno provizi za každou hypotéku, že on nebo ona místa.

 Věřitel a servisní technik, nicméně, muset své peníze zpět pomaleji, obvykle v průběhu 15 až 30 let.

V případě, že společnost poskytující úvěr obsluhovány každý úvěr, který by financoval, budou mít mnoho miliard dolarů po ruce, aby bylo zajištěno, že měli k dispozici hotovost, aby poskytování těchto úvěrů.

Většina bank a institucí by být rychle chybí hotovost, pokud opravit každý úvěr. Místo toho se budou seskupit (obvykle spoustu úvěrů s podobnými úrovněmi rizika), a prodávají investorům (často vládních agentur, jako je Fannie Mae a Freddie Mac). Tyto investiční společnosti prodat jako dluhopisy (ty mohou mít dokonce některé z vašeho portfolia investovaných do nich). Tím, že prodává off úvěr, společnost poskytující úvěr má nyní peníze, které mohou půjčit jinému kupci.

Co můžete očekávat se svým novým servisní firmy

Je to běžná praxe pro věřitele prodat hypotéku, a to je zcela legální pro ně, jak to udělat bez vašeho souhlasu. To, co musí udělat, je však poskytnout vám s varováním, že váš úvěr bude obsluhované jinou společnost.

Jak starý majitel úvěr a nový majitel úvěru musí odeslat vám oznámení o nic méně než 15 dnů před přemístěním. Nový věřitel musí poskytnout kontaktní údaje do 30 dnů po dokončení převodu, takže víte, kam poslat platbu, a jak se dostat do kontaktu, pokud budete potřebovat pomoc. A nebojte se, pokud budete posílat platby na staré věřitele! Dostanete 60 denní bezúročné období, takže váš úvěr nebude pachatel, pokud uděláte chybu s tím nejprve zkontrolujte jít do nové společnosti.

Co podrobnosti o hypotéku? Vaše platba zůstane stejný (pokud máte ARM úvěru, přičemž v tomto případě úrok by mohl upravit). Váš úvěr bude i nadále fungovat stejně jako tomu bylo u starých věřiteli, takže pokud jste měl 19 let opustil, dokud se vyplatilo, stále máte vlevo 19 let. Jediný rozdíl bude název společnosti, která vám psát na šeku (a adresu, kde jste jej odeslat).

Jedna věc, která může mít velký vliv na vaše finance jsou podmínky pro úvěr modifikace. Existují dostupné programy, které vám umožní pracovat s věřiteli, aby změny všechny podmínky vašeho úvěru, takže je pro vás jednodušší platit své účty (úroková sazba může být snížena, délka úvěru může být prodloužena, nebo úvěr může být vytvořeno ze proměnné pevné zájmu).

Pokud je váš úvěr prodán během doby, kdy budete prostřednictvím procesu modifikace, budete pravděpodobně muset začít znovu.

Jak se vyhnout s vaší hypotéky vyprodáno

Ale po vší té práci najít tu správnou společnost, která chcete obchodovat s, je tu něco, co můžete dělat? Jaké jsou vaše práva jako dlužníka, pokud jde o které mají svůj úvěr prodal?

Když se podepsat smlouvu o vašeho úvěru, je klauzule ve většině z nich, která tvrdí, že mají právo prodat hypotéku na jiné servisní společnosti. Pokud jste dostat oznámení, že váš úvěr se prodává, máte v podstatě dvě možnosti: jít spolu s ním, nebo refinancovat u jiné společnosti.

Máte-li ještě podepsat papíry, existují způsoby, které můžete zaručit, že váš úvěr bude vlastnit a obsluhovány původu společnosti. Jediné, co musíte udělat, je požádat. Často velké hypotečních úvěrů, stejně jako celostátní bank, nebude tento slib. Ale menší a místní věřitelé, jako družstevních záložen, bude. Chcete-li zabránit tomu, aby vaše hypotéka prodána, začněte s hledáním s místními bankami a družstevními záložnami.

Hypotéky se prodávají každý den

Pointa je, že vaše hypotéka je pravděpodobné, že bude prodána. Pomáhá udržovat úrokové sazby konkurenceschopné, že podněcuje ekonomiku, a ve všech skutečnosti, že to není moc pravděpodobné, že vidět žádné negativní účinky při prodeji. Ale mějte na paměti, že chyby se stávají. Tento proces je obvykle bezproblémové, ale dojít k chybám. Pokud zjistíte, že vaše platba změnila, podmínky se změnily, nebo něco, co prostě nezdá správné, začít tím, že volá nový úvěr servisní firmu. Pokud to nebude fungovat, aby se věci do pořádku, můžete podat stížnost prostřednictvím Úřadu pro finanční ochranu spotřebitelů.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.