Čo If You nebudeme mať konkrétny cieľ sporenia?

Home » Budgeting » Čo If You nebudeme mať konkrétny cieľ sporenia?

Čo If You nebudeme mať konkrétny cieľ sporenia?

Čitateľ mi položil veľkú otázku:

“Ako by som mal ušetriť, ak nemám konkrétny cieľ na mysli?”

“Váš budgeting šablóna odporúča prísť na to, aké sú vaše ciele a založiť svoj rozpočet okolo neho.”

“Ale ja nemám žiadne konkrétne ciele – nič som sporenia. Tak ako mám zachrániť? “

Veľká otázka. Po prvé, niektoré zázemie pre ostatných čitateľov:

Základným stavebným kameňom rozpočtu sa prísť na to, aké sú vaše ciele, prísť na to, aké sú vaše časový rámec na dosiahnutie týchto cieľov sú, a pracujú spätne odtiaľ.

Ak chcete hodiť $ 10,000 svadbu za 20 mesiacov, budete musieť ušetriť $ 500 za mesiac.

Ak chcete prispieť $ 30,000 k vzdelaniu vášho dieťaťa, a vaše dieťa pôjde na vysokú školu za 10 rokov, je potrebné, aby rozpočet $ 3,000 za rok, alebo $ 250 za mesiac.

Ale čo sa stane, keď nemáte žiadne ciele?

# 1: Uložiť núdzový fond.

To je hotovosť – v sporiaci účet -, ktoré možno využiť v prípade, že sa stane niečo neočakávané – ako by ste prísť o svoju prácu. Alebo si zlomiť nohu a skončiť s obrovským nemocničnou ko-pay.

Ak nemáte nejaké rodinných príslušníkov, váš núdzový fond by mal byť 3-6 mesiacov životné náklady. Ak máte rodinní príslušníci, alebo ak pracujete v nestabilnom priemysle, rozšíriť, že do 6-12 mesiacov.

# 2: predpokladáte, že váš budúce náklady.

Nakoniec, vaše auto sa pokazí. Bude potrebovať opravu a jedného dňa bude musieť byť nahradený. To by nemalo pochádzať z fondu na mimoriadne udalosti; to by malo pochádzať z osobitného fondu, ktoré ste zrušil na auto opravy a výmeny.

Iste, chcete stlačiť každú poslednú míľu zo svojho auta. Ak ho chcete riadiť až tachometer vrcholy 300,000 mil. Ale nakoniec, budete potrebovať nový – takže začať robiť mesačné platby auto pre seba.

Aplikovať tú istú disciplínu pri všetkých objektov, ktoré je potrebné nahradiť: počítači, strechu, koberce, váš ohrievač vody.

# 3: Invest pre odchod do dôchodku

To sú dva najdôležitejšie fakty na zapamätanie o odchod do dôchodku:

Mladší ste, tým väčšia výhoda dostanete z každej koruny investovať do dôchodkového účtu.

-and-

Už nikdy byť mladšie, než ste dnes.

Dosť bolo povedané.

# 4: Myslite Short-Term, Mid-Term a Long-Term

Tie by mali smerovať peniaze podľa toho, či ste sporenie na krátkodobé, v polovici obdobia alebo dlhodobý cieľ.

Cieľ krátkodobé úspory (niečo, čo sa bude diať v najbližších 1-5 rokov) by mal byť uvedený do sporiaci účet, laddered vkladových certifikátov alebo fondu peňažného trhu.

Strednodobým cieľom (5-10 rokov), môže byť dosiahnutá v obligácií alebo konzervatívnych podielových fondov.

Dlhodobým cieľom (10-15 rokov a viac), môžu mať väčšiu expozíciu na trhu cenných papierov.

Ak nechcete mať konkrétny cieľ úspor na pamäti, skúste rozdelením svoje úspory rovnomerne medzi všetky tri časových rámcoch.

Ale len to potom, čo ste dokončili vyššie uvedené tri kroky: budovanie svoje havarijný fond, predvídať svoje budúce náklady a maximalizovať svoje dôchodkové účty.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.