Co je Zoufalý dluhu Investice a jak to funguje?

Home » Investing » Co je Zoufalý dluhu Investice a jak to funguje?

Co je Zoufalý dluhu Investice a jak to funguje?

Pokud jsou firmy ve finančních potížích, často slýcháme o investoři odcházel tučné sumy peněz. To se zdá neintuitivní, ale to vyplývá ze skutečnosti, že investoři si zakoupili dluh společnosti, spíše než jeho doručení.

To je často označován jako nouzi dluhu investování, a to je běžná praxe u zajišťovacích fondů a mnoho institucionálních investorů.

S zoufalý dluh investovat, investor vědomě nakupuje dluh problémové společnosti, často se slevou-a usiluje o zisk, pokud společnost otočí.

V mnoha případech, investoři stále odejít s platbami, i když firma zbankrotuje, a v některých případech, problémových dluhů investoři skutečně skončí jako vlastníky problémové firmy.

Získání dluhu k Levný

Neexistuje žádná striktní pravidla, když ke kategorizaci dluh jako „zoufalý“, ale to obvykle znamená, že dluh je obchodování s výraznou slevou na její nominální hodnoty. Tak například, budete moci koupit $ 500 dluhopis za 200 $. V tomto případě se slevou přichází proto, že dlužník je v nebezpečí prodlení. A skutečně, mohou investoři přijít o peníze v případě, že firma zkrachuje. Ale pokud investoři věří, že může být obrat a nakonec za pravdu, mohou vidět hodnota dluhu jít nahoru dramaticky.

Investor, který koupí kmenové akcie podniku namísto dluhu mohl vydělat více peněz, než dluhové investory v případě, že firma otočí se kolem. Ale akcie mohl ztratit celou svou hodnotu v případě, že firma zkrachuje.

Dluh, na druhou stranu, stále si zachovává určitou hodnotu, i když k obratu nestane.

ovládnutí

V případě, že investor nakupuje zoufalý dluh dané společnosti, jsou nejen při nákupu, ale často končí s nějakým řízením podniku. Subjekty, jako jsou hedgeové fondy, které nakupují velké množství problémových dluhů často vyjednat podmínky, které jim umožní hrát aktivní roli s problémové společnosti.

Navíc, problémových dluhů investoři mohou získat status prioritního být vráceny v případě, že firma zkrachuje.

Když společnost deklaruje Kapitola 11 bankrot, bude soud obvykle určí pořadí priorit věřitelů, kteří dluží peníze. Které jsou zapojeny do problémových dluhů jsou často jedny z prvních lidí placených zpět, před akcionářů a dokonce i zaměstnanci. Někdy to může mít za následek, že věřitelé skutečně převzetí vlastnictví společnosti. Když se to stane, problémových dluhů investoři mohou vydělat jmění v případě, že jsou úspěšné v odbočce společnost kolem.

řízení rizik

Kdykoliv investor nakupuje dluh, například ve formě vlády nebo podnikových dluhopisů, které riskují, že dlužník nesplní. To je důvod, proč se většina investorů vyzval ke studiu bonitu dlužníka určit pravděpodobnost získání své peníze zpět. Riziko selhání je také důvod, proč dluh z méně bonitní organizací bude generovat vyšší návratnost investic pro investory.

S zoufalý dluh investování, existuje velmi reálné riziko investora odcházet s prázdnou, pokud firma zkrachuje.

Investoři, kteří jsou zapojeni do problémových dluhů investování, zejména větší hedgeové fondy, které často fungují velmi rozsáhlých analýz rizik s využitím pokročilých modelů a testovací scénáře.

Kromě toho tyto prostředky jsou často velmi zručný na rozložení rizika a, pokud je to možné, partnerství s dalšími firmami, takže nejsou přeexponované pokud investiční hodnoty.

A co je nejdůležitější, zkušení manažeři hedge fondů pochopit hodnotu diverzifikaci investic. Je nepravděpodobné, že zoufalý dluh bude zahrnovat významné procento plné portfolio hedge fondu.

Zoufalý dluhu pro investory Průměrné

Obecně lze říci, že průměrné Joe se nebude podílet na nouzi dluhu investování. Většina lidí jsou na tom lépe investovat do akcií a standardních obligací, protože je jednoduše a mnohem méně riskantní. Ale je možné, aby individuální přístup k tomuto trhu, pokud se tak rozhodnou. Některé společnosti nabízejí podílové fondy, které investují do problémových dluhů, nebo obsahují zoufalý dluh jako součást portfolia.

The Franklin Mutual Quest fond Franklin Templeton Investments [NYSE: MQIFX], například, zahrnuje zoufalý dluh ve svých podnicích spolu s podhodnocených společností a hotovost. Oaktree Capital je další firma nabízet individuální investoři přístup k problémových dluhů prostřednictvím soukromých vozidel.

Je to užitečné pro investory pochopit možnosti, které problémových dluhů nabídek, ale málokdy smysl v typické pro odchod do důchodu portfolia. Držet se akcií, podílových fondů a dluhopisů investičního stupně je bezpečnější a rozumnější cesta k bohatství pro většinu lidí.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.