Čo je Zúfalý dlhu Investície a ako to funguje?

Home » Investing » Čo je Zúfalý dlhu Investície a ako to funguje?

Čo je Zúfalý dlhu Investície a ako to funguje?

Ak sú firmy vo finančných ťažkostiach, často počúvame o investori odchádzal tučné sumy peňazí. To sa zdá neintuitívne, ale to vyplýva zo skutočnosti, že investori si zakúpili dlh spoločnosti, skôr než jeho doručenia.

To je často označovaný ako núdzi dlhu investovania, a to je bežná prax u hedžových fondov a mnoho inštitucionálnych investorov.

S zúfalý dlh investovať, investor vedome nakupuje dlh problémové spoločnosti, často so zľavou-a usiluje o zisk, ak spoločnosť otočí.

V mnohých prípadoch, investori stále odísť s platbami, aj keď firma zbankrotuje, a v niektorých prípadoch, problémových dlhov investori skutočne skončí ako vlastníkmi problémové firmy.

Získanie dlhu k Lacný

Neexistuje žiadna striktné pravidlá, keď ku kategorizácii dlh ako “zúfalý”, ale to zvyčajne znamená, že dlh je obchodovanie s výraznou zľavou na jej nominálnej hodnoty. Tak napríklad, budete môcť kúpiť $ 500 dlhopis za 200 $. V tomto prípade sa zľavou prichádza preto, že dlžník je v nebezpečenstve omeškania. A skutočne, môžu investori prísť o peniaze v prípade, že firma skrachuje. Ale ak investori veria, že môže byť obrat a nakoniec za pravdu, môžu vidieť hodnota dlhu ísť hore dramaticky.

Investor, ktorý kúpi kmeňové akcie podniku namiesto dlhu mohol zarobiť viac peňazí, než dlhovej investormi v prípade, že firma otočí sa okolo. Ale akcie mohol stratiť celú svoju hodnotu v prípade, že firma skrachuje.

Dlh, na druhú stranu, stále si zachováva určitú hodnotu, aj keď k obratu nestane.

ovládnutie

V prípade, že investor nakupuje zúfalý dlh danej spoločnosti, sú nielen pri nákupe, ale často končí s nejakým riadením podniku. Subjekty, ako sú hedžové fondy, ktoré nakupujú veľké množstvo problémových dlhov často vyjednať podmienky, ktoré im umožnia hrať aktívnu úlohu s problémové spoločnosti.

Navyše, problémových dlhov investori môžu získať štatút prioritného byť vrátené v prípade, že firma skrachuje.

Keď spoločnosť deklaruje Kapitola 11 bankrot, bude súd obvykle určí poradie priorít veriteľov, ktorí dlhuje peniaze. Ktoré sú zapojené do problémových dlhov sú často jedny z prvých ľudí platených späť, pred akcionárov a dokonca aj zamestnanci. Niekedy to môže mať za následok, že veritelia skutočne prevzatia vlastníctva spoločnosti. Keď sa to stane, problémových dlhov investori môžu zarobiť imanie v prípade, že sú úspešné v odbočke spoločnosť okolo.

Riadenie rizík

Kedykoľvek investor nakupuje dlh, napríklad vo forme vlády alebo podnikových dlhopisov, ktoré riskujú, že dlžník nesplní. To je dôvod, prečo sa väčšina investorov vyzval k štúdiu bonitu dlžníka určiť pravdepodobnosť získania svoje peniaze späť. Riziko zlyhania je tiež dôvod, prečo dlh z menej bonitný organizácií bude generovať vyššiu návratnosť investícií pre investorov.

S zúfalý dlh investovania, existuje veľmi reálne riziko investora odchádzať s prázdnou, ak firma skrachuje.

Investori, ktorí sú zapojení do problémových dlhov investovania, najmä väčšie hedžové fondy, ktoré často fungujú veľmi rozsiahlych analýz rizika s využitím pokročilých modelov a testovacie scenáre.

Okrem toho tieto prostriedky sú často veľmi zručný na rozloženie rizika a, pokiaľ je to možné, partnerstvo s ďalšími firmami, takže nie sú preexponované ak investičné hodnoty.

A čo je najdôležitejšie, skúsení manažéri hedge fondov pochopiť hodnotu diverzifikáciu investícií. Je nepravdepodobné, že zúfalý dlh bude zahŕňať významné percento plnej portfólio hedge fondu.

Zúfalý dlhu pre investorov Priemerné

Všeobecne možno povedať, že priemerné Joe sa nebude podieľať na núdzi dlhu investovania. Väčšina ľudí sú na tom lepšie investovať do akcií a štandardných obligácií, pretože je jednoducho a oveľa menej riskantné. Ale je možné, aby individuálny prístup k tomuto trhu, ak sa tak rozhodnú. Niektoré spoločnosti ponúkajú podielové fondy, ktoré investujú do problémových dlhov, alebo obsahujú zúfalý dlh ako súčasť portfólia.

The Franklin Mutual Quest fond Franklin Templeton Investments [NYSE: MQIFX], napríklad, zahŕňa zúfalý dlh vo svojich podnikoch spolu s podhodnotených spoločností a hotovosť. Oaktree Capital je ďalší firma ponúkať individuálny investori prístup k problémových dlhov prostredníctvom súkromných vozidiel.

Je to užitočné pre investorov pochopiť možnosti, ktoré problémových dlhov ponúk, ale málokedy zmysel v typickej pre odchod do dôchodku portfólia. Držať sa akcií, podielových fondov a dlhopisov investičného stupňa je bezpečnejšie a rozumnejšie cesta k bohatstvu pre väčšinu ľudí.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.