Čo robiť, keď je vaša hypotéka vypredané

Home » Banking and Loans » Čo robiť, keď je vaša hypotéka vypredané

 Čo robiť, keď je vaša hypotéka vypredané

Keď ste sa chystá kúpiť domov, budete tráviť veľa času pri pohľade na hypotéky, ceny, náklady na zatváranie, a na stanovenie, koľko všetko bude nakoniec stáť. Ste výskum hypotekárne spoločnosti, zistiť ich povesť, a typicky usadiť sa na ten, ktorý má najvýhodnejšie podmienky, najnižšie úroky, a silné finančné zázemie.

A potom, niekedy potom, čo doma a predaj prešiel, si všimnete, že názov veriteľa je úplne iná, než spoločnosť, ktorá ste zvolili.

Po tom všetkom, že výskum a rozvahou, vaša hypotekárne bolo predaných.

To môže byť skľučujúca, a trochu skľučujúca. Tu je to, čo môžete očakávať.

Tri diely k hypotéke

Keď budete žiadať o hypotéku, existujú tri aspekty tejto hypotéky.

  • úver Pôvodca
  • Spoločnosť poskytujúca úver
  • údržbu Company

Osoba, ktorú sa bude zaoberať osobne, je pôžička, ktorá je pôvodcom: Robia všetko papierovanie, a pomáhajú vám požiadať o pôžičku. Pôvodca odošle žiadosť spoločnosti poskytujúcej úver. Ak spĺňate ich pokyny, ktoré schváli úver a teraz máte peniaze na kúpu domu. Spoločnosť poskytujúca úver môže pôsobiť ako servisná spoločnosť rovnako, ale viac než pravdepodobné, že sa bude predávať na inú spoločnosť. Údržbu spoločnosť, ktorá vám napísať svoj mesačný šek, aby sa oplatí do domu.

Prečo vaša hypotéka bude predaná

Váš úver pôvodcu dostane zaplatené províziu za každú hypotéku, že on alebo ona miesta.

 Veriteľ a servisný technik, však, musieť svoje peniaze späť pomalšie, zvyčajne v priebehu 15 až 30 rokov.

V prípade, že spoločnosť poskytujúca úver obsluhované každý úver, ktorý by financoval, budú mať mnoho miliárd dolárov po ruke, aby sa zabezpečilo, že mali k dispozícii hotovosť, aby poskytovanie týchto úverov.

Väčšina bánk a inštitúcií by byť rýchlo chýba hotovosť, ak opraviť každý úver. Namiesto toho sa budú zoskupiť (zvyčajne veľa úverov s podobnými úrovňami rizika), a predávajú investorom (často vládnych agentúr, ako je Fannie Mae a Freddie Mac). Tieto investičné spoločnosti predať ako dlhopisy (tie môžu mať dokonca niektoré z vášho portfólia investovaných do nich). Tým, že predáva off úver, spoločnosť veriteľ má teraz peniaze, ktoré môžu požičať inému kupci.

Čo môžete očakávať so svojím novým servisné firmy

Je to bežná prax pre veriteľa predať hypotéku, a to je úplne legálna pre nich, ako to urobiť bez vášho súhlasu. To, čo musí urobiť, je však poskytnúť vám s varovaním, že váš úver bude obsluhované inú spoločnosť.

Ako starý majiteľ úver a nový majiteľ úveru musí odoslať vám oznámenie o nič menej ako 15 dní pred premiestnením. Nový veriteľ musí poskytnúť kontaktné údaje do 30 dní po dokončení prevodu, takže viete, kam poslať platbu, a ako sa dostať do kontaktu, ak budete potrebovať pomoc. A nebojte sa, ak budete posielať platby na staré veriteľa! Dostanete 60 denné bezúročné obdobie, takže váš úver nebude páchateľ, ak urobíte chybu s tým najprv skontrolujte ísť do novej spoločnosti.

Čo podrobnosti o hypotéku? Vaša platba zostane rovnaký (ak máte ARM úveru, pričom v tomto prípade úrok by mohol upraviť). Váš úver bude aj naďalej fungovať rovnako ako tomu bolo u starých veriteľmi, takže ak ste mali 19 rokov opustil, kým sa vyplatilo, stále máte vľavo 19 rokov. Jediný rozdiel bude názov spoločnosti, ktorá vám písať na šeku (a adresu, kde ste ho odoslať).

Jedna vec, ktorá môže mať veľký vplyv na vaše financie sú podmienky pre úver modifikácie. Existujú dostupné programy, ktoré vám umožní pracovať s veriteľmi, aby zmeny všetky podmienky vášho úveru, takže je pre vás jednoduchšie platiť svoje účty (úroková sadzba môže byť znížená, dĺžka úveru môže byť predĺžená, alebo úver môže byť vytvorené zo premenné pevné záujmu).

Ak je váš úver predaný počas doby, kedy budete prostredníctvom procesu modifikácie, budete pravdepodobne musieť začať znovu.

Ako sa vyhnúť s vašej hypotéky vypredané

Ale po všetkej tej práci nájsť tú správnu spoločnosť, ktorá chcete obchodovať s, je tu niečo, čo môžete robiť? Aké sú vaše práva ako dlžníka, pokiaľ ide o ktoré majú svoj úver predal?

Keď sa podpísať zmluvu o vášho úveru, je klauzula vo väčšine z nich, ktorá tvrdí, že majú právo predať hypotéku na iné servisné spoločnosti. Ak ste dostať oznámenie, že váš úver sa predáva, máte v podstate dve možnosti: ísť spolu s ním, alebo refinancovať u inej spoločnosti.

Ak máte ešte podpísať papiere, existujú spôsoby, ktoré môžete zaručiť, že váš úver bude vlastniť a obsluhované pôvodu spoločnosti. Jediné, čo musíte urobiť, je požiadať. Často veľké hypotekárnych úverov, rovnako ako celoštátne bánk, nebude tento sľub. Ale menšie a miestne veritelia, ako družstevných bánk, bude. Ak chcete zabrániť tomu, aby vaše hypotéka predaná, začnite s hľadaním s miestnymi bankami a družstevnými záložňami.

Hypotéky sa predávajú každý deň

Pointa je, že vaša hypotéka je pravdepodobné, že bude predaná. Pomáha udržiavať úrokové sadzby konkurencieschopné, že podnecuje ekonomiku, a vo všetkých skutočnosti, že to nie je moc pravdepodobné, že vidieť žiadne negatívne účinky pri predaji. Ale majte na pamäti, že chyby sa stávajú. Tento proces je zvyčajne bezproblémové, ale dôjsť k chybám. Ak zistíte, že vaša platba zmenila, podmienky sa zmenili, alebo niečo, čo jednoducho nezdá správne, začať tým, že volá nový úver servisnú firmu. Ak to nebude fungovať, aby sa veci do poriadku, môžete podať sťažnosť prostredníctvom Úradu pre finančnú ochranu spotrebiteľov.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.