Čo robiť, keď nie ste pripravení na odchod do dôchodku

Home » Retirement » Čo robiť, keď nie ste pripravení na odchod do dôchodku

Porozumenie preddôchodkovom Možnosti pripravenosti

Čo robiť, keď nie ste pripravení na odchod do dôchodku

Ak chcete získať skutočný o odchode do dôchodku, je tu jednoduchý prvý krok. Skúste jeden alebo viac z týchto penzijných pripravenosti kalkulačiek, ktoré ukazujú, ako ste pripravení žiť po dobu 20, 30 alebo viac rokov na svojich súčasných penzijných úspor.

Bol som príjemne prekvapený skúsenosti Johna Schwartz, spisovateľa nedávneho článku v  The New York Times , Retirement realita doháňa With Me . Schwartz sa snažil prísť na to, ako sa pripraviť na odchod do dôchodku on a jeho manželka boli, s použitím nástrojov z SSA.gov a Vanguard. Prekvapujúce bolo, že bol, ako radostný kus bol. Priznal, že to nenapadlo poskytnutý dostatok myšlienku do dôchodku, ale bol to dobrý šetrič. Veľký objav, že bol na správnej ceste. Dalo by sa cítiť úľavu. Nie všetci z nás bude mať také šťastie.

V roku 2014 do dôchodku Confidence Survey zo strany zamestnanca Benefit Research Institute, iba 18 percent pracovníkov hlásených pocit “veľmi istí”, že bude mať dostatok peňazí na pohodlný život v dôchodku. Ak ste v druhom 82 percent, tam sú veci, ktoré môžete urobiť. To je dôvod, prečo je dôležité používať kalkulačku, ktorá vám umožní vidieť, čo sa stane, keď budete vykonávať úpravy času, miera úspor, rast investícií a ťažobného výkonu. Použil som a ocenili jednoduchosť Fidelity je MyPlan snímku , ktorý môže ktokoľvek prístup. Vaše vlastné správca 401k plán môže mať niečo podobné. Dôležitou vecou je schopnosť vykonávať zmeny, pretože ak nie ste pripravení na odchod do dôchodku, riešenie bude zahŕňať zmenu jednej alebo viacerých z týchto prvkov vášho dôchodkového plánu, zatiaľ čo vy sa stále pracuje.

1. sporiť a investovať viac

Jeden zrejmý spôsob, ako posilniť svoje budúce úspory je odložiť väčšiu časť svojho platu pre odchod do dôchodku.

Časť problému môže byť v správ. Odborníci (vrátane Vy naozaj) často odporúčajú šetriť aspoň 6 percent svojho platu, pretože to je zvyčajne okolo sumy zamestnávateľ bude zodpovedať. Jasnejšie odporúčanie je začať na 6 percent s cieľom zvýšiť ju každý rok. One Center pre odchod do dôchodku Research krátky zistené, že priemerný činná, ktorá začne ukladať na 35 rokov a do dôchodku v 67 potreby ušetriť 18 percent za rok, za predpokladu, že návratnosť 4 percentá. Je pravda, že to je veľa. Ale úspora 10 percent, alebo dokonca 12 percent svojho platu pred zdanením by mal byť rozumný cieľ.

2. Zvýšiť svoj investičné riziko

Prchavá alebo nadol-Smerovanie trhov môžu škodiť na portfólio, ale nie nevyhnutne preto, že hodnota vašej investície klesá. Čo môže byť škodlivejšie je obava, že dôjde počas týchto trhových smien, ktoré môžu spôsobiť investori brať zbytočné alebo zle načasované akcie. Pohybujúce sa okolo peňazí v reakcii na posun na trhu môže stať investorom peniaze.

Je obzvlášť nákladné, ak sa niekto stane tak averziu voči riziku, že sa pohybuje všetko z trhu alebo do hotovosti ako investície. Ak chcete mať istotu, že je veľké riziko v tom to (inflačné riziko, úrokové riziko, riziko dlhovekosti), koľko investuje do horúcich zásob. Mnoho investorov má príliš veľa tohto druhu rizika a nie dosť riziko rastu vlastného kapitálu vo svojich portfóliách.

To však neznamená, že horúce zásoby by mali dominovať investičného portfólia. Pamätajte si, že je to všetko o nájdenie správnej rovnováhy a udržať túto rovnováhu bez ohľadu na trhových pohybov. Ak ste sa odchýlili od svojho pôvodného plánu, je čas na obnovenie rovnováhy.

3. Práca Dlhšie

Môže sa to zdať paradoxné, že jedným zo spôsobov, aby sa odchod do dôchodku jednoduchšie je pokračovať v práci tak dlho, ako je to možné, ale je to istá stávka pre ustaraných pre-dôchodcov. Dokonca aj keď sa rozhodnete pracovať menej hodín, alebo presunúť do iného kariéry, pracovať dlhšie skráti dobu, po ktorú očakávate žiť z vašich investícií do odchodu do dôchodku, a to vám umožní aj naďalej prispievať na investície odchodu do dôchodku na niekoľko ďalších rokov.

Čím dlhšie budete odkladať prácu, tým väčšie vaše potenciálne príjmy sociálneho zabezpečenia, rovnako. Jedinci, ktorí čakať až do veku 70 nároku môžu získať maximálny prínos pre ktorú kvalifikujú. Pary tiež mali koordinovať, keď každý člen manželstva začne vyhlasovať sociálneho zabezpečenia.

4. zníženie výdavkov v dôchodku

Ak by ste mali žiť na polovicu svojho súčasného platu, si to mohol urobiť? To je ten druh otázok pre-dôchodcov by mal byť pýtať sami seba: Čo je minimálna mesačná čiastka potrebná k životu?

Potom čo určíte číslo, skúsiť to vidieť v prípade, že číslo je realistický. To nepomôže stanoviť ciele príjmov, ktoré nemožno udržať v priebehu času.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.