Czy jesteś gotowy na zakup domu?

Home » Finance » Czy jesteś gotowy na zakup domu?

Czy jesteś gotowy na zakup domu?

Ten weekend wyzwaniem jest przygotowanie się na zakup domu. Istnieje wiele powodów, dla których może nie być gotowy na zakup domu w tym roku, ale ważne jest, aby rozważyć opcję, i podjąć kroki, aby przygotować się na zakup domu. Nigdy nie powinien czuć się zmuszony do zakupu domu, a nie trzeba czekać, aż będą gotowe. Planowanie i zapisywanie teraz będzie łatwiej, aby kupić dom, gdy nadejdzie czas.

1. Czy jesteś gotowy?

Najpierw trzeba ustalić, czy jesteś gotowy na zakup domu. To może być trudne do ustalenia, czy należy wynająć lub kupić. Generalnie nie powinno się kupić dom, chyba że masz zamiar być w okolicy od co najmniej trzech kolejnych lat. Jeśli nie weźmiesz większy hit niż gdybyś wynajem. Kolejną rzeczą wymagającą rozważenia jest, czy jesteś gotowy finansowo na zakup domu. Nie tylko przyjmować płatności hipotecznych lub domu, kiedy kupić dom, ale także stać się odpowiedzialny za wszystkie naprawy, które muszą być wykonane w domu. naprawy domowe i konserwacja mogą być bardzo drogie i trzeba mieć dobrej wielkości funduszu kryzysowego przed zakupem domu. Plan dla niespodziewanych kosztów i przygotować budżet i trzymać się go, więc nie wychylaj i zmierzyć się z możliwością utraty domu.

2. Jaki rodzaj domu należy kupić?

Gdy jesteś gotowy do zakupu, może mieć kilka różnych opcji. Jeśli jesteś osobą samotną, może to więcej sensu, aby kupić mieszkanie lub dom miasteczku, które ma mniej konserwacji lub może chcesz miejsce, gdzie można mieć współlokatorów. Jeśli masz małą rodzinę może być patrząc w domu rozrusznika, ale należy również wziąć pod uwagę takie rzeczy jak szkoły w okolicy. Możesz być również być brane pod uwagę starszego domu, że masz zamiar wyremontować. Możesz wybrać opcję, która pozwala rosnąć trochę jak rodzina. Na pewno chcesz wybrać obszar, który można byłoby wygodne życie, jeśli w końcu miał dzieci, nawet jeśli jesteś singlem.

3. Jaki rodzaj kredytu hipotecznego jest właśnie dla Ciebie?

Po trzecie należy wziąć pod uwagę różne rodzaje kredytów hipotecznych, które są dostępne. Należy wybrać stałej stawki kredytów hipotecznych, a nie regulowane stawki kredytów hipotecznych. Oznacza to płatność dom pozostanie taka sama. Dodatkowo należy udać się z jak najkrótszym okresie czasu, który można sobie pozwolić. Piętnaście kredytów rocznie zaoszczędzić pieniądze na odsetki i płatności nie są o wiele bardziej niż na kredyt trzydzieści lat.

4. W jaki sposób mogę przygotować na zakup domu?

Po czwarte, jeśli nie jesteś gotowy na zakup domu w tym roku, to co trzeba zrobić, aby się tam dostać? Stworzyć plan, który przygotuje Cię na zakup domu. Plan powinien zawierać wychodzenia z długu, które masz, oszczędzając fundusz awaryjny w przypadku gdy masz trudny czas dokonywania płatności i zaliczki dla Twojego domu. Często ludzie popełniają błąd zakup domu, zanim będą gotowe. Zaliczki uniemożliwi dzieje pod wodą na kredyt hipoteczny, jeśli wartość domu zmniejsza się w przyszłości. W najgorszym przypadku można stracić dom lub może zacząć go żal, ponieważ ogranicza to, co można zrobić. Upewnij się, przeglądu tych powodów, aby kupić lub czekać na zakup domu, zanim podejmiesz decyzję.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.