Czy muszę mieć oszczędności w banku, jeśli mam inwestycje?

Home » Investing » Czy muszę mieć oszczędności w banku, jeśli mam inwestycje?

Czy muszę mieć oszczędności w banku, jeśli mam inwestycje?

Życie ma sposób na rzucanie drogie zaskakuje naszą drogę, czy to dotyczy pojazdów uszkodzi lub nieprawidłowe działanie klimatyzatorów w domu. Kiedy te nieplanowane rachunki pop-up, znaczenie oszczędności staje się oczywiste. Dlatego to zasadnicze znaczenie mieć fundusz awaryjny dla tych nieprzewidzianych wydatków.

Idealnie, że fundusz awaryjny powinien zawierać wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie wszędzie od wartości trzech do sześciu miesięcy od kosztów utrzymania. Niektórzy ludzie nawet iść tak daleko, aby skarpety z dala roczną wartość bonów. Tak czy inaczej, chodzi o to, aby mieć źródło bezpośrednio dostępnych środków pieniężnych tak, że gdy nieprzewidziane strajki, nie jesteś zmuszony uciekać się do długu w celu pokrycia tych nagłych wydatków.

Problem z utrzymaniem pieniądze zamknięci w rachunku oszczędnościowego jest jednak to, że robi tak z pewnością zahamować jej wzrost. Te dni, będziesz mieć szczęście, aby zdobyć 1% roczną stopę procentową na tradycyjnym rachunku oszczędnościowym, a jeśli były, aby zainwestować pieniądze na giełdzie, łatwo może zobaczyć średni roczny zwrot 7% ​​lub więcej.

W perspektywie krótkoterminowej, że różnica nie ma znaczenia. Ale wyobraźmy sobie, że jesteś w stanie zaoszczędzić nawet 20.000 $ i przechowywać je w banku na okres 30 lat, cały czas zarabiać 1% odsetek od tej sumy. Po trzech dekadach, że $ 20.000 wzrośnie do około $ 27000. Teraz, zamiast trzymać tę gotówkę w banku, powiedzmy, zainwestować i szkopuł, że 7% średnioroczny zwrot po prostu rozmawialiśmy. Po 30 latach, można siedzieć na $ 152.000 – całkiem różnicę.

Oczywiste jest dużo do stracenia, trzymając pieniądze w banku. To dlatego nasuwa się pytanie: Czy naprawdę potrzebujesz tego funduszu awaryjnego, jeśli masz portfel inwestycyjny, by wykorzystać?

Ochrona kapitału

Istnieją dwa powody, dla których jest to mądry, aby zachować swoje oszczędności w sytuacjach awaryjnych w banku. Po pierwsze, rachunki oszczędnościowe są łatwo dostępne. Nie trzeba czekać do upłynnienia aktywów, aby uzyskać gotówkę, lecz można ogólnie chwycić swoje pieniądze na miejscu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Inną zaletą utrzymanie funduszu kryzysowego w banku jest, aby nie ryzykować utraty kapitału – o ile nie jesteś przekroczenia limitu FDIC. Innymi słowy, jeśli trzymać 20000 $ w banku, że suma nie może iść w dół – może tylko wzrosnąć.

Kiedy inwestować, z drugiej strony, zawsze istnieje ryzyko, że stracisz na jakiejś głównej. Ale jeszcze większym ryzykiem konieczności podjęcia wypłaty w czasie, gdy rynek jest w dół.

Wyobraź sobie, że zdarzy się spotkać sytuację, naprawy w domu w ciągu tygodnia, gdy na rynku trwa poważny upadek. Jeśli trzeba zapłacić wykonawcy od razu i jesteś zmuszony do sprzedaży inwestycji ze stratą, aby natychmiast otrzymać tę gotówkę, to pieniądze będziesz pocałować na pożegnanie.

Można argumentować, że biorąc sporadyczne utraty warto ze względu na możliwość większych zysków. A w niektórych scenariuszach, może mieć rację. Ale czy to naprawdę ryzyko jesteś gotów podjąć?

Powiedział, że ma solidne rachunek inwestycyjny i nie fundusz awaryjny nie jest najgorsza sytuacja może postawić się w. Wyobraź sobie wydać $ 5,000 miesiąc, w którym to przypadku funduszu awaryjnego powinna spaść gdzieś w $ 15000 30000 $ zakresu. Jeśli masz $ 5.000 banku ale $ 80,000 inwestycji, nie oszukujmy się – jesteś jeszcze w całkiem dobrym stanie. A jeśli nie skończyć biorąc straty, nie tylko masz ładne poduszki, ale prawdopodobnie będziesz odzyskać w pewnym momencie. Ale jeśli siedzi na $ 15,000 sumie , jesteś lepiej mając te pieniądze w banku, a następnie oddanie wszelkie dodatkowe fundusze gromadzić na rachunku inwestycyjnym.

Wreszcie, podczas gdy dobrze jest mieć dedykowany fundusz awaryjny, nie chcesz iść za burtę, albo. Nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele pieniędzy w gotówce, więc skoro masz, że zabezpieczenie ustanowione, należy zacząć inwestować resztę oszczędności lepszych długoterminowych zysków.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.