Czy samobójstwo pokrywa polisa ubezpieczeniowa na życie?

Home » Insurance » Czy samobójstwo pokrywa polisa ubezpieczeniowa na życie?

Ubezpieczenie na życie może być gromadzone Po samobójstwie?

Czy samobójstwo pokrywa polisa ubezpieczeniowa na życie?

Zależnie od kiedy polisa została zakupiona życie, ubezpieczenia na życie może nadal wypłacać świadczenie z tytułu śmierci po samobójstwie. Jako zasada, jeśli polisa ubezpieczeniowa na życie jest zakupiony w ciągu dwóch lat przed samobójstwem, świadczenie z tytułu śmierci nie może zostać wypłacona. Omówimy wszystko, co trzeba wiedzieć, aby pomóc Ci zrozumieć, jeśli towarzystwo ubezpieczeń na życie będzie nadal płacić świadczenie z tytułu śmierci, gdy przyczyną śmierci jest samobójstwo.

Szacuje się, że 250.000 osób rocznie w Stanach Zjednoczonych stać przeżyli samobójstwo, jeden z najbardziej bolesnych sytuacjach do czynienia. Utrata kogoś kochasz, i wszystkie pytania, które pochodzą z tej straty są niezwykle trudne w twarz. Mając do czynienia z odmowy roszczenia ubezpieczeniowego w obliczu takiej tragedii jest dodatkową dewastacja nadzieję, że jeden nie do czynienia.

Czynniki, które należy rozważyć w zrozumieniu jak działa Życie Polisa na Suicide Śmierci zastrzeżenia

Firma ubezpieczeniowa może lub nie może zapłacić beneficjenta polisy ubezpieczeniowej w przypadku samobójstwa, zależnie od okoliczności, głównym czynnikiem jest istnienie znalezione w polisę ubezpieczeniową na życie dwóch punktach:  Przepis Suicide i klauzuli Niepodważalność .

Beneficjenci będą życiowe polisy ubezpieczeniowej otrzymania płatności, jeżeli śmierć spowodowana samobójstwo?

Samobójstwo może być objęte ubezpieczeniem na życie w wielu przypadkach, jednak klauzule w polisie na życie ma na celu powstrzymać ludzi od kupowania tylko politykę, ponieważ chcą zostawić pieniądze do swojej rodziny po samobójstwie.

Aby uniknąć osoby używające tego jako strategii zostawić pieniądze z ubezpieczenia na życie ich beneficjenta po zaplanowanej śmierci, istnieją pewne podstawowe zasady w miejscu.

Samobójstwo i ubezpieczenia na życie

Według najnowszych dostępnych danych na temat samobójstwa przez CDC w USA w 2014 roku było ponad 40.000 zgonów samobójcze .

Samobójstwo jest szokujące i często nieprzewidzianych przez ludzi pozostawionych. Jest to katastrofalne tragedia. Oczywiście, byłoby to sprawiedliwe, że członkowie rodziny pozostawione przez akt samobójstwa powinny móc korzystać z ubezpieczenia na życie, jednak w tym celu, pewne warunki muszą być spełnione, aby umożliwić wypłatę od umowy. Niestety, w ciągu pierwszych dwóch lat od każdej polisy na życie, istnieje klauzula znany jako bezsporny klauzuli , w wyniku tej klauzuli, firma ubezpieczeniowa może zakwestionować i odmówić roszczeń z kilku powodów, jednym z nich jest samobójstwo.

Podważalną Okres w ubezpieczeniach na życie i jak wpływa na roszczenia Suicide

Bezsporny klauzula ubezpieczenia na życie jest kluczowym powodem, że roszczenie zostanie odrzucone przez towarzystwa ubezpieczeń na życie w pierwszych dwóch latach polityki będącej w życie. Według Narodowego Stowarzyszenia Komisarzy Ubezpieczeniowych (NAIC), może to obejmować po śmierci przez samobójstwo. Bezsporny klauzula pozwala towarzystwo ubezpieczeń na życie zaprzeczyć roszczenia w okresie warunków konkurencyjności. Kontestowalne okres opisane w klauzuli jest zazwyczaj na okres dwóch lat od daty początkowej zasięg polisa zaczynałem.

Gdy termin na niepodważalnych klauzuli minęło, to roszczenie ubezpieczenie na życie staje się „bezsporny” z wyjątkiem bardzo poważnych problemów, takich jak oszustwa lub nieprawdziwych. Należy skontaktować się z przedstawicielem ubezpieczenia na życie, aby dowiedzieć się dokładne szczegóły dotyczące polityki i określenie klauzuli w danej sytuacji.

Będzie a Life Insurance Company Deny roszczenie Jeśli śmierć jest spowodowana samobójstwo?

Jeśli zasada obowiązuje mniej niż dwa lata, podczas podważalną okresu ubezpieczenia na życie, to firma ubezpieczeniowa może zbadać wniosek i następnie odrzucić wniosek o ubezpieczenie na życie, jeżeli samobójstwo jest przyczyną zgonu według NAIC. Oprócz niepodważalnych klauzuli, polisa ubezpieczeniowa na życie może mieć również przepis samobójstwo lub klauzuli. Przepis samobójstwo rozwiązuje warunki wypłaty lub wykluczenia z powodu samobójstwa konkretnie.

Często jest również wyposażony w dwuletnim terminie do wykluczenia wypłaty należnego do samobójstwa. Jeśli polityka zawiera klauzulę samobójstwo, to roszczenie może zostać odrzucone na warunkach klauzuli, która zwykle stanowi, że świadczenie z tytułu śmierci nie zostanie wypłacone, jeżeli ubezpieczony popełnia samobójstwo czy samobójstwo jest przyczyną śmierci.

W momencie zakupu polisy ubezpieczeniowej, przedstawiciel ubezpieczeniowy ma obowiązek wyjaśnienia wszystkich tych klauzul i warunków politycznych do ciebie, jak również inne wyłączenia w swojej polisy ubezpieczeniowej na życie jako część procesu zakupowego.

Czy świadczenie Suicide i klauzula Niepodważalność samo?

Nie, klauzula samobójstwo i klauzula Niepodważalność nie to samo. Klauzula Niepodważalność jest szerszy i dotyczy zdolności ubezpieczycieli do zakwestionowania lub odrzucić roszczenia ubezpieczenie na życie w okresie warunków konkurencyjności. Inne powody oprócz samobójstwa również są adresowane, takie jak śmierć podczas czynu zabronionego lub nieprawdziwych informacji, a także potencjał dla „nadużywanie narkotyków i alkoholu” klauzuli. Jest bardzo ważne, aby dokładnie specyfikę ubezpieczenia na życie zakupionego przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia na życie tak, że nie kończy się z niespodziankami, lub roszczenie zaprzeczyć.

Kiedy a Life Insurance Policy wypłacić na samobójstwo

Po okresie rezerwy samobójstwa lub okresu podważalną się skończy, który jest zazwyczaj dwa lata od daty zakupu nowej polityki, to polisa ubezpieczeniowa na życie może zapłacić roszczenia o samobójstwie. Polityka powinna wypłacać świadczenie z tytułu śmierci na rzecz beneficjentów. Aby zrozumieć swoje warunki polityczne, można również sprawdzić sekcji Wykluczenia tej polityki, ponieważ przepis samobójstwo może być różny dla każdej polisy.

Przykład Gdy Życie Polisa ubezpieczeniowa wypłaci roszczenia Kiedy przyczyna śmierci jest samobójstwo

Jeśli nie ma wykluczenie lub klauzuli obowiązującej w chwili śmierci, która wyklucza samobójstwo.

John i Mary zakupiono 10-letni okres ubezpieczenia na życie, gdy się pobrali, oni płacili składki i zachował tę samą politykę w życie. 5 lat później, Mary zdiagnozowano depresję, chociaż była w leczeniu i robił dobrze, pewnego dnia, ku szoku rodziny, odkryli, że popełnił samobójstwo. John został zdewastowany, członkowie rodziny pomógł mu dostać się sprawami wszystkich Mariackiej w porządku i odkrył swoją polisę na życie. Chociaż pieniądze nie pomogło jego wyniszczającej utraty rodzina była zaskoczona i zapewnił, kiedy okazało się, że firma ubezpieczeniowa zapłaci roszczenia, choć przyczyną śmierci było samobójstwo z powodu, ponieważ przepis samobójstwo nie jest już stosowana.

Przykład Ubezpieczyciela odrzucenia roszczenia z powodu samobójstwo

Jeff trzymał polisę na życie w ciągu ostatnich 20 lat, kiedy przyszedł czas, aby odnowić swoją politykę, postanowił, że skoro to było 20 lat, to samo towarzystwo ubezpieczeń na życie może teraz zaoferować lepszej polityki, tak zrobił kilka badań i przełączany do innego rodzaju polityki z tej samej firmy ubezpieczeniowej. Rok później popełnił samobójstwo, nie zdawał sobie sprawy, że dlatego, że włącza polisę na życie termin odwołania się już zresetowany, a przepis samobójstwo stosowane obecnie. Jego rodzina została odrzucona roszczenia.

Przykład przypadek ubezpieczeniowa spółka Oznakowania samobójstwo Śmierć i odrzucenia roszczenia

To jest prawdziwa natura przykładem sytuacji, w której zakład ubezpieczeń ocenianego śmierć jako samobójstwo, ale to było później ustaliła, że ​​przyczyną śmierci było przypadkowe. Todd Pierce zdiagnozowano raka skóry w roku 1999. Dziesięć lat później, Todd był na drodze podróży i był zaangażowany w wypadku samochodowym. Firma ubezpieczeniowa oznaczony jako wypadek samobójstwa i chciał zaprzeczyć roszczenia. Żona Todda Jane nie mógł uwierzyć, że były one nazywając jego śmierci było samobójstwo. Postanowiła uzyskać pomoc prawnika, iw rezultacie, firma ubezpieczeniowa skończyło się na ustawienie z nią, a nie idzie do sądu. Większość ludzi nie ma dostępu do adwokata w rozsądnej cenie, oprócz wyniszczających okoliczności samobójstwa, często zrezygnować i nie muszą starać i walczyć odmowę roszczenia ubezpieczenia na życie z powodu samobójstwa. W tym przypadku, pani Pierce był dzielny i walczył o jej rozliczenia. Jest to rzadki wyjątek, większość roszczeń ubezpieczeniowych na życie są płacone bez problemu, jednak jest dobrym przykładem sytuacji, gdy roszczenie mogło zostać odrzucone z powodu sformułowania polityki, postanowień i wyłączeń. Na szczęście beneficjent był w stanie dostać się z prawnikiem.

Martwi się o ubezpieczenia na życie samobójstwo?

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz cierpi z powodu depresji lub choroby psychicznej, albo po prostu hard time, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to pomoc dla siebie i je tak, że nie musisz się martwić o ubezpieczenie na życie i jeśli będzie wypłacić w przypadku samobójstwa.

Jeżeli jesteś przeżył samobójstwo, jesteś wśród ćwierć miliona osób w Stanach Zjednoczonych, nie bój się dotrzeć do wielu organizacji. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł wyjaśnić wpływ samobójstwa w płatnościach ubezpieczenia na życie, ale bardziej więc zachęcamy, aby dotrzeć i uzyskać pomoc w jakikolwiek stronie tej kwestii się znajdujesz. Wszyscy są dotykane przez samobójstw, depresji i chorób psychicznych oraz dotarcia i pracują razem, nie może być pomocą,

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.