Czy trzeba wszelkiego ryzyka polisę ubezpieczeniową?

Home » Insurance » Czy trzeba wszelkiego ryzyka polisę ubezpieczeniową?

Czy trzeba wszelkiego ryzyka polisę ubezpieczeniową?

Jedną z opcji może być oferowane w momencie zakupu ubezpieczenie domu, ubezpieczenie condo lub lokator ubezpieczenia jest to, czy chcesz politykę wszelkiego ryzyka.

All-Risk ubezpieczenia może być również określane jako „wszechstronny” lub „Open Perypetie”

Co jest All-Risk Insurance Policy?

Umowa ubezpieczenia od wszelkiego ryzyka lub otwartych niebezpieczeństwa polityka oferuje zasięg i ochronę przed wszystkimi zagrożeniami „lub” niebezpieczeństw, które mogłyby uszkodzić domu lub zawartość i własności osobistej, chyba że „zagrożenia” wyłączone są szczegółowo w treści polityki.

Oznacza to, że jeśli chcesz złożyć reklamację z powodu nagłego lub przypadkowego uszkodzenia, można byłoby pokryte z polisy od wszelkiego ryzyka, chyba że zakład ubezpieczeń udowodni, szkoda została spowodowana lub jest wynikiem czegoś, co jest specyficznie wyłączona, wymienione lub ograniczone w brzmieniu.

Jakie są opcje Oprócz wszystkich ubezpiecznie?

Istnieje wiele możliwych opcji przy zakupie ubezpieczenia na domu, oprócz wszelkiego ryzyka, takich jak:

 • opcja polityki nazwane Perypetie
 • polityka, która dostarczy Ci wszystkich ryzyk na swoim budynku, a tylko nazwanych niebezpieczeństwa na swoich osobistych lub treści

Jaka jest różnica między wszystkimi ubezpiecznie i nazwał Perypetie Ubezpieczenia?

All-Risk Insurance obejmuje więcej rzeczy może się zdarzyć, gdyż obejmuje wszystko, co nie jest wykluczone. Jest to droższe typ polityki.

pokrycia nazwane Perypetie obejmuje tylko ryzyko, które są szczegółowo wymienione w polityce, tak, ponieważ obejmuje wiele mniej, jest to mniej kosztowne polityki.

Nazwane Perypetie: Tylko obejmuje co jest wymieniona jako pokryta z polisy. Nazwane Perypetie jest ograniczony zasięg i polityka ma zazwyczaj około tuzina objętych ryzykiem.
All-Risk: Udostępnia pokrycia dla wszystkiego, co mogłoby się zdarzyć, chyba że jest wyraźnie wykluczone.

Przykłady wszelkiego ryzyka Polityka Coverage vs. nazwanych Perypetie

Na przykład, jeśli masz Politykę wszelkiego ryzyka na swoim budynku i treści, a także przyjaciel przychodzi, aby pomóc Ci zainstalować telewizor w swoim gabinecie, a Twój przyjaciel spadnie to i nie tylko łamie telewizję, ale niszczy podłogę, All-Risk polityka pokryje szkody na podłogę i telewizję, ponieważ było nagłe i przypadkowe, tak długo, jak sformułowanie polityki All-Risk nie wymienia sytuację w brzmieniu jako coś, co jest wykluczone.

O nazwie polityki niebezpieczeństw, jeśli mówi, że objęte są tylko dla pożaru, uszkodzenia dymu, błyskawice i zamrożonych rur, wtedy sytuacja omówione powyżej nie zostaną objęte, ponieważ nie ma na liście.

Innym przykładem może być Jeśli masz kanalizacja kopię zapasową, a to nie jest wyraźnie wymienione jako objęte, wtedy będzie pecha. Natomiast na podstawie polisy od wszelkiego ryzyka, byłoby objęte, jeśli nie została wyłączona w sekcji Wykluczenia brzmienia polityki. Kanalizacja back-up mogą być wyłączone, więc dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z wyłączeniami oraz czy można dodać relacje, które są dla Ciebie ważne na podstawie polisy All-ryzyko poprzez zachęty. Adnotacje są kolejnym sposobem na dodanie do zakresu polityki

Czy potrzebny jest polisa od wszelkiego ryzyka?

Jesteś najlepszą osobą, aby ustalić, czy trzeba polisę od wszelkiego ryzyka, ponieważ jest naprawdę twój wybór, co chcesz być ubezpieczone.

Najlepszym sposobem, aby podjąć decyzję, jest ustalenie, jakiego rodzaju pozycji można byłoby się jeśli coś ci się stało w domu i okazało się, że nie były ubezpieczone przez niego.

Zawsze poprosić firmę ubezpieczeniową lub przedstawicielem jaka jest różnica w cenie między polityką wszelkiego ryzyka i Named polityki niebezpieczeństw. Czasami różnica w cenie jest tylko kilka dolarów miesięcznie.

Ważne jest, aby zawsze uzyskać obie opcje cenowe zamiast zakładać All-Risk będzie zbyt kosztowne.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, należy rozważyć zwiększenie odliczeniu, aby zaoszczędzić pieniądze na składki i uzyskać lepszy zasięg.

Statystyki na temat Home Insurance Claims i Zagrożeń

Według statystyk ISO na straty właścicieli, oraz najnowszych danych Instytutu Informacji Ubezpieczeniowego , 5,9 procent ubezpieczonych domów miał roszczeń.

Dane z 2015 roku pokazują, że spośród wszystkich roszczeń ubezpieczeniowych domu, około 97 procent były roszczenia uszkodzenia mienia. Były to najlepsze ryzyka, które spowodowały roszczeń:

 • 23,8 procent pochodziło z ognia i błyskawic
 • 20,3 procent przed wiatrem i grad
 • 45,1 procent przed zalaniem i zamrażania
 • 1,8 procent przed kradzieżą
 • 6,1 procent od „wszystkich innych szkód rzeczowych”, który obejmuje wandalizmu i szkodliwy zgorszenie

Co warte są zazwyczaj wykluczone w Polityce All-Risk?

Każda firma ubezpieczeniowa może zdecydować się na to większej uwagi na ich politykę wszelkiego ryzyka poprzez ograniczenie wykluczenia jako profitu wartości dodanej, jednak daje ogólne pojęcie oto kilka przykładów rzeczy, które zazwyczaj są wyłączone na wszystkich ryzyk polityki :

 • Szkody spowodowane przez gryzonie i szkodniki
 • Niektóre rodzaje uszkodzenia wody, na przykład, Sewer Back Up, mogą zostać wyłączone. Jest to ważna część twojego ubezpieczenia do zrozumienia. Zawsze zapytać , jakiego rodzaju zalania są włączane lub wyłączane w swojej polityce.  
 • ruch ziemi
 • Powódź
 • wypadków jądrowych
 • Akty terroryzmu
 • Stłuczenie delikatnych przedmiotów
 • awaria mechaniczna
 • Zanieczyszczenie
 • Zużycie
 • Ukrytych lub utajone defekty
 • stopniowe uszkodzenie

Są to tylko przykłady, istnieje wiele więcej rzeczy wyłączone lub konkretnie wymienione na podstawie polisy od wszelkiego ryzyka, ważne jest, aby zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej lub przedstawicielem dokładnie, jakie są, ponieważ każda firma ubezpieczeniowa jest inna i relacje różnią.

Polisa ubezpieczenia od wszelkiego ryzyka może kosztować trochę więcej, ale z powodu tych wszystkich różnych rzeczy może obejmować, to zwykle warto politykę wszystkie ryzyka, gdy wybór jest dostępny dla Ciebie.

Jest to droga lepsza strategia zapłacić trochę więcej na odliczeniu i mają pokrycie wszelkiego ryzyka niż zapłacić kilka dolarów mniej w ubezpieczeniach, a nie roszczenie objęte w ogóle.

Nigdy nie wiadomo, co może się nie udać, lub jakiego rodzaju wypadku może się zdarzyć, polityka ta daje znacznie lepszą ochronę, dzięki czemu nie trzeba się martwić, jak wiele w sytuacji reklamacji.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.