Dijital Reklamcılığın Farklı Formlar

Home » Online Business » Dijital Reklamcılığın Farklı Formlar

 Dijital Reklamcılığın Farklı Formlar

Yirmi yıl önce, dijital reklam web sitelerinde belirgin yerleştirilen afiş sadece bir grup oldu. Onlar her 100’de birini tıkladığı ve onlar kurban giden, rahatsız edici “afiş körlük.” çevrimiçi reklamların birçok farklı türde hedef kitle, web sitesi içeriğine göre üretilmiş ve eylem çağrısı edilir Bugün, dijital reklam, geniş. Ama maliyetler ve değişen formları dalmadan önce, dijital reklamcılığın temel tanımı (aka online reklam) bir göz atalım.

Temel Tanım

internette bir reklam görürseniz, o zaman dijital reklamcılık olarak sınıflandırılır. Aslında, bu çok sayfadaki reklamlar ve bunlar internet şirketleri için birincil gelir sürücü olduğu gibi, ziyaret diğer birçok web sitesi bulunmaktadır.

afiş (zengin medya şeritler dahil) reklamlar Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), sosyal ağ, e-posta pazarlama, online sınıflandırılmış reklamlar, site devirlerinden ve hatta SPAM itibaren online reklam bir kitleye ulaşmak için en hızlı büyüyen yollarından biridir.

Akıllı telefonlarda hazır şimdi web’de ile dijital reklam mobil platforma yayıldı. Firmalar hoş olmayan veya yıkıcı bir deneyim yaratmadan telefonlarda tanıtımı için bir yol bulmaya çalışırken milyonlarca dolar harcıyorlar. Şimdiye kadar, bunu yapmak için en popüler yolu yerleşik reklamcılık yöntemlerle olmuştur.

Dijital Reklamcılığın ile İlişkili Maliyetler

Orada farklı reklam modelleri yüzlerce online, ama çoğu aşağıdaki üç kategoriden birine giren.

Şüphesiz, bugün çevrimiçi gördük her reklamın bu yöntemlerden biriyle ödendi:

 • EBM (Eylem Başına Maliyet) – Bu modelde, tüm risk reklamın yayıncı düşer. Tıkladığında VE bir işlemi tamamlarsa reklamveren yalnızca yayıncı öder.
 • PPC (Tıklama Başına Ödeme) – online reklamcılık en yaygın biçimi her iki tarafları behooves olarak. Birisi reklamı tıkladığında reklamverenin ödediği, ancak yayıncı ödeme almak için bir satın alma işlemini tamamlamak gerekmez. Bu modelde, hedef anahtar kelimeler son derece önemlidir.
 • CPM (Mille Başına Maliyet) – Daha yaygın CPT (Per Thousand Maliyet) olarak bilinen, reklamveren bir reklamı web sitesine ziyaretçi ve gözlerde dayalı pozlama öder. Bir web sitesi günde iki milyon ziyaretçi alır ve reklam bu sayfaların% 50 görülür, o zaman 2 $ bir CPM 2000 $ eşit olacaktır.

Dijital Reklamcılığın Türleri

Burada sonsuza alacağını hepsini liste, bunlarla reklamverenlerin bir online buy ile tüketicilere alıyorsanız ana yollarından bazıları şunlardır:

 • Afişler reklamlar (Bu gökdelenler, tam afişler, kare ve düğmeler içerir.)
 • Adsense (Bunlar reklamlar herhangi sayfadaki bilgilerin alakalı reklamlar göstererek, Google üzerinden tüketicilere hizmet etti.)
 • E-posta reklam (ve SPAM)
 • Yerli Reklamcılık (Bu büyümeye ve çevrimiçi reklam alanı domine etmeye devam ediyor.)
 • Facebook Reklamları
 • YouTube Reklam
 • Sponsorlu Tweetler
 • Web sitesi Takeovers
 • Zengin Medya Reklamları
 • Pop Up Reklamlar (ve pop-under)
 • Ön video reklamları
 • bloglama

Dijital Reklamcılıkta Başarı İçin İpuçları

Dijital reklamcılık artık bir şaka. kullanılan Banner reklamlar gülünmesi için, ve e-postaların anlamsız ve rahatsız edici olarak kabul edildi. Herkesin akıllı telefon veya dijital cihaz emilir ile Ama şimdi, reklam burada yapılmalıdır. Ve bu o doymuş olduğu için, iyi yapılması gerektiği anlamına gelir.

Aşağıda reklam kampanyası iyi bir yatırım getirisi ulaştırmak için bazı ipuçları.

 1. Kampanyalarınız paylaşılır hale
  sen, onu gören kişiler üzerinde yapacağı etkiyi düşünmek yaparsanız yapın. Onlar da onlar “pay” düğmesine basın ve sizin için yaymak o kadar çok sevecek misin? Onların arkadaşları ve yakınları onu görmek istiyorum mı? O “viral?” Will İyi bir dijital kampanya etkileyici bir yatırım getirisi sağlamak olarak paylaşım ihtiyacı vardır. Paylaşım olmadan, tıklama ve dönüşüm almak için çok çalışıyoruz.
 2. Dijital kutunun içini düşünmeyin
  bir dijital kampanya tam olarak bu; Dijital dünyada yaşayan bir kampanya. AMA, hepsi dijital olmak zorunda değildir. Sen videoları veya film stunts oluşturmak ve sonra bunları çevrimiçi koyabilirsiniz. Sen açık, gerilla ve telefonu kullanan kampanyanız olabilir. Kampanya dijital ile birbirine bağlı olduğu sürece, bu yollardan herhangi sayıda oluşturulabilir.
 3. Analitik anahtarıdır
  yakından dijital kampanyaları izleyebilir ve bir an fark bu bilgilere ve tabii-doğru üzerine harekete geçmeye hazır olmak gerekir. Hedef kitlenizin bazı kısımları sadece yanıt değilseniz, iyi yapıyorsun alanlara kampanya para kanalize. Eğer olumsuz tepkileri görmek ve tıklama azaltırsanız, gitmek için bir planı hazır olduğundan emin olun.

SPAM İle İlgili Problemler

Sen, hiç şüphesiz, terim tanımak ve hatta daha tanıdık gerçek ürün ile vardır. SPAM küçük bir kafede menüsünde her şey Spam oluşuyordu hangi klasik Monty Python taslak türetilmiştir. Spam ile bu bombardıman istenmeyen e-postalar tüketicilerin gelen kutularını bombardımanına yolu ile eşanlamlı hale geldi.

E-posta pazarlama nispeten yeni iken, SPAM boğulmuş. Ancak, anti-spam yasaları cezası ve diğer cezalarla bu çok fazla trafik aşağı kestik suçlu taraflara bombeli. Bu Spam gönderenler daha sofistike hale geliyor ve aynı zamanda anti-spam filtreleri geçmiş yollarını bulmakla olsa da, tümüyle durmadı. Bu dijital dünyanın önemsiz posta olduğunu.

SPAM başka bir formu kısır 419 sahtekarlık içeren phishing vardır. Ancak, bu reklam alemlerine ötesinde ve hem yüksek kaçak ve potansiyel olarak yaşamı tahrip olan şey girer.

Aboneliği iptal etmek müşterilerine kolay yolu ver

SPAM konusunda yaparken, müşterilerinizin size hızlı bir şekilde e-posta listesinden çıkmak için yapmak için her şeyi yapmak. o karşı sezgisel görünse de, negatif bir deneyim yaratmak istemiyoruz. Sizden olumlu bir izlenim müşteri bırakacaktır çıkma kolaylaştırarak. Onlar da onlar e-posta almak olmasa bile, sizden satın almaya devam edebilir. Yasal kopyanın bir demet ortasında 6PT tip abonelikten düğmesine koyun ve onları liste bırakmak için çemberler üzerinden atlamak yaparsanız Öte yandan, iyi için müşteriyi kaybedersiniz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.