Dobrý dluhu vs. Bad dluhu – Který Dluh dlužím?

Home » Uncategorized » Dobrý dluhu vs. Bad dluhu – Který Dluh dlužím?

Dobrý dluhu vs. Bad dluhu - Který Dluh dlužím?

Když se podíváte na vaše účty za každý měsíc, můžete cítit zavaleni množstvím peněz, které trávíte na dluh. Někdy se dluh by se mohlo zdát jako past, kterou chcete probojovat ven jediný, ale ne všichni dluh je špatný.

Když věřitel se dívá na vaší kreditní zprávy vidět, jaké druhy účtů máte, budou se dívat na některé dluhy příznivěji než ostatní. Pokud jste se zaměřením na dostat z dluhů, musíte nejprve pochopit, které dluhy jsou považovány za špatné a které jsou považovány za dobré.

Tímto způsobem můžete upřednostnit své dluhy, takže zbavit těch špatných první.

Který dluhu je dobrý dluh?

Některé ze svých dluhů by mohla být považována za investici. Vy jste asi myslel, „Jak může něco tak zlé, jak dluhu považovat za investici!“ Když vezmete v dluh koupit něco, co zvýší hodnoty a může přispět ke své celkové finanční zdraví, pak je velmi pravděpodobné, že dluh je dobrý.

Například domů nákup lze považovat za dobrý dluh. Vzhledem k tomu, domy obvykle zhodnocovat, hypoteční úvěr budete mít z platit za domov je investice. Dalším příkladem dobrého dluhu je studentský úvěr vyřazeno na financování vysokoškolské vzdělání. Vydělávat vysokoškolské vzdělání obvykle znamená, že budete dělat více peněz v průběhu svého života.

A Který dluhu je špatné dluhu?

Použijete-li dluh financovat věci, které mohou být spotřebovány, berete na nedobytné pohledávky. To je druh dluhu, který vytváří nezdravý finanční situaci.

pohledávky z kreditních karet je často považován za špatný dluh vzhledem k povaze položek, které kreditní karty se používají k nákupu. Nikdy byste neměli používat dluh k nákupu každodenní potřeby, jako je oblečení nebo jídlo. Používáte-li kreditní kartu pro tyto typy nákupů by mělo být úmyslné, například pro lepší hospodaření nebo k získání odměny, a vy byste měli zaplatit zůstatek v plné výši každý měsíc.

Dokonce dluh použit na financování dovolenou je špatný dluh. I přesto, že vám mohou pomoci cítit se lépe a být více produktivní, jakmile se vrátí, dovolená nebude zhodnocovat. Nepoužívají dluh zaplatit za dovolenou a hlavně nepoužívejte jej zaplatit za dovolenou nemůžete dovolit.

Zdárně rozhodovat o váš dluh

Dobrý dluh se získává dělat moudrá rozhodnutí o své budoucnosti, a to za jediným účelem, že bude dobrý dluh. Například, můžete učinit rozhodnutí, aby získal svého magisterský titul zvýšit svůj potenciál výdělku. Vyjmutí studentskou půjčku, máte-li žádný jiný způsob, jak financovat své vzdělání, je důvodem k převzetí dalšího dluhu.

Řekněme, že jste analyzovat vaše finanční obrázek, snažil se rozhodnout, jak splatit své dluhy. Je to obvykle dobrý nápad zaměřit se na první splácí své špatné dluhy. Vzhledem k tomu, že neposkytují žádnou hodnotu, jsou dražší než vaše dobré dluhy. Ty by měly splatit kreditní karty a půjčky na nákup vozu, než řešení hypotéky nebo půjčky.

Někteří lidé považují za použití dobrého dluh splatit dluh špatné, jak se dostat hypotéku na 110.000 $ namísto $ 100,000 a pomocí extra splatit zůstatky kreditní karty. To není dobrý nápad z několika důvodů.

Za prvé, splacení dluhu se dluh není nikdy dobrý nápad. Za druhé, to skončí trvá déle splácet hypotéku, než by musel jinak. Za třetí, vyšší hypoteční zvyšuje své měsíční platby a čas potřebný k vybudování vlastního kapitálu ve vaší domácnosti. Použít peníze na splacení dluhů, ne větší dluh.

Musíte být stále opatrní, že nemusíte brát na sebe příliš mnoho dluhů, i když je to dobrý dluh. Pokud jste zahlceni dluhu, pak nezáleží na tom, zda je dluh je dobré nebo špatné, to ještě bolí své finanční zdraví.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.