Dôchodku Stratégia pre vlastníkov malých podnikov

Home » Retirement » Dôchodku Stratégia pre vlastníkov malých podnikov

Dôchodku Stratégia pre vlastníkov malých podnikov

Ako majiteľ malej firmy, ste úplne zodpovedný za svoje vlastné plánovanie dôchodku. Ak máte zamestnanca, môže sa cítiť zodpovedný za im pomáha plán pre úspešné odchodu do dôchodku. Úvahy a dôchodkové sporenie, ktoré vás pracujú, ako majiteľ malého podniku, by malo byť prvoradé pri plánovaní pre svoje vlastné odchod do dôchodku, a že z vašich zamestnancov.

Zvoliť tradičný dôchodcov stratégiu

Tam sú niektoré iné než pomocou malej firmy financovať svoj odchod do dôchodku tradičné možnosti, napríklad IRAS a 401 (k) y, ktoré fungujú ako ďalšie zdroje príjmov pre odchod do dôchodku okrem likvidácie vašej malej firmy.

Zriadiť SIMPLE IRA:  sporenie motivačný zápas plán pre zamestnancov, alebo jednoduché IRA, je jedným dôchodkovým plánom k dispozícii pre malé a stredné podniky. V roku 2018 zamestnanci môžu odložiť až do výšky $ 12,500 zo svojho platu, pred zdanením, a tí, ktorí sú 50 alebo starší, môže odložiť až do výšky $ 15.500 využitím príspevku na $ 3,000 catch-up. Avšak, zamestnanci, ktorí sa podieľajú na iných plánov zamestnávateľom sponzorované môže prispieť viac ako 18.000 $ do všetkých plánov zamestnávateľom sponzorované dohromady.

Zamestnávatelia môžu odpovedať príspevky zamestnancov na jednoduchý IRA až 3% kompenzácie zamestnancov. Naopak zamestnávatelia môžu prispieť 2% náhrady každý oprávnený zamestnanca až do výšky $ 270,000 v roku 2018. príspevky zamestnávateľa sú daňovo uznateľné.

Zriadiť SEP IRA:  Zjednodušený zamestnanec dôchodok (SEP) je iný typ individuálneho dôchodkového účtu (IRA), ku ktorému môže malých podnikateľov a ich zamestnanci prispievajú. V roku 2018 to umožňuje zamestnancom, aby pred zdanením príspevky až do výšky 25% z príjmov alebo 55.000 $, podľa toho, čo je menšie. Rovnako ako jednoduchý plán, SEP umožňuje malých podnikateľov prispievať daňovo odpočítateľné mene oprávnených zamestnancov, a zamestnanci nebudú platiť dane zo sumy, zamestnávateľ prispieva na ich účet, kým berú distribúcie z plánu pri odchode do dôchodku.

Takmer každý malý podnik môže vytvoriť SEP. Nezáleží na tom, ako málo zamestnanci máte, alebo či sa vaša firma štruktúrovaná ako podniku jednotlivca, partnerstvo, korporácie alebo neziskové organizácie. Každý rok sa môžete rozhodnúť, koľko prispieť mene svojich zamestnancov, takže nie je uzamknutý v na to, že príspevok, ak vaša firma má zlý rok. Majitelia firmy sú tiež považované za zamestnancov, a môžu prispievať zamestnancov na ich vlastný účet.

Celkovo možno povedať, že plán september je lepšou voľbou pre mnoho malých podnikov, pretože umožňuje väčšiu príspevky a väčšiu flexibilitu.

IRAS a Solo 401 (k) y: Ak ste v konkurenčnom poli a chcú prilákať tie najlepšie talenty, možno budete musieť ponúknuť penzijný plán, ako dva vyššie popísaného. Avšak, zamestnávatelia nie sú povinní ponúkať dôchodkových dávok svojim zamestnancom. Ak tak neurobíte, jedným zo spôsobov, môžete ušetriť za svoj vlastný dôchodok bez účasti svojich zamestnancov je cez Roth alebo tradičné IRA, ktorý niekto s príjmu zo zamestnania môže prispieť k.

Tiež môžete prispieť k IRA v zastúpení svojho manžela. Roth IRAS umožňujú prispievať po zdanení dolárov a trvať bezcolnými rozdelenie do dôchodku; Tradičné IRAS umožňujú prispievať pred zdanením dolárov, ale budete platiť daň z distribúcií. Najviac môžete prispieť k IRA v roku 2018 je 5,500 $ (6500 $, ak ste 50 alebo starší).

A napokon, ak váš malý podnik nemá iné než svojho manžela oprávnených zamestnancov, môžete prispieť k Solo 401 (k).

Vyvinúť ústupovú stratégiu pre vaše podnikanie

Mohlo by sa zdať čudné, že rozvoj ústupovú stratégiu podnikania by mal byť jeden z vašich prvých úvah pri plánovaní pre odchod do dôchodku. Ale za to: malé firmy budete tráviť svoj život budovanie môže stať váš najväčší aktívum. Ak chcete financovať svoj odchod do dôchodku – a prestane fungovať – ​​budete musieť likvidovať svoje investície. Na prípravu predať vaše malé firmy jedného dňa, to musí byť schopný pracovať bez teba. Je to nikdy príliš skoro začať premýšľať o tom, ako dosiahnuť tento cieľ, a o tom, ako nájsť najlepšie kupca pre malé firmy.

Podmienky na trhu bude mať vplyv na vašu schopnosť predávať svoje podnikanie. Možno budete chcieť vytvoriť flexibilitu do svojho odchodu do dôchodku plánu, takže môžete predať svoj podiel v silnom trhu, alebo pracovať dlhšie, ak recesia zasiahne. Budete určite chcieť, aby sa zabránilo predaju núdzový: Jedným z problémov, s ktorými sa stretnete, ak budete čakať, až na poslednú chvíľu ukončiť vaša firma je, že blížiaci sa odchod do dôchodku bude vytvárať dojem predaja tiesne medzi potenciálnymi kupcami a nebudete môcť predať firmu na prémie.

Spodný riadok

Viac ako tretina vlastníkov malých podnikov opýtaných v roku 2014 tým, že nechceli odísť, štvrtina z nich ho nemajú v pláne odísť do dôchodku, viac ako tretina z nich však v pláne rozdeliť svoj čas pre odchod do dôchodku medzi prácu a voľný čas, a ďalšie ako polovica povedal, že by sa len ťažko úplne odísť. Dokonca aj keď ste jedným z mnohých malých podnikateľov, ktorí plánujú pokračovať v práci, ktorou sa ustanovujú odchod do dôchodku plán pre malé firmy Je to dobrý nápad, pretože vám dáva možnosti – a s možnosťou znamená, že budete cítiť spokojní s tým, čo cestu si zvolíte ,

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.