Dodając pozytywnej historii kredytowej na raporcie kredytowym

Home » Credit and Debt » Dodając pozytywnej historii kredytowej na raporcie kredytowym

Dodając pozytywnej historii kredytowej na raporcie kredytowym

Pozytywna historia kredytowa jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Trzeba mieć dobry kredyt, aby uzyskać kredyt, wynająć mieszkanie, kupić samochód, uzyskać dobrą stawkę ubezpieczeniową, a czasem nawet dostać pracę. Więcej firm będzie prawdopodobnie uczynić argument, że trzeba sprawdzić swoją historię kredytową przed robi interesy z tobą.

Jeśli masz złych kredytów lub nie kredytu, twoim celem jest niewątpliwie budować pozytywną historię kredytową.

To nie magia. Nie można bezpośrednio dodawać rzeczy do raportu kredytowego. Zamiast tego należy zależy od wierzycieli i kredytodawców, aby wysyłać aktualizacje do biur kredytowych opartych na historii konta.

Istnieją trzy główne biura kredytowe: Equifax, Experian i TransUnion. Wierzyciele robisz interesy mogą zgłaszać tylko swoją historię kredytową do jednego z biur w oparciu o ich istniejących relacji z tego biura. Biurka nie dzielić się informacjami ze sobą w normalnych okolicznościach, więc istnieje szansa, niektóre z kont może pojawić się tylko na jednym raporcie kredytowym.

Jak pozytywnej historii kredytowej jest wbudowany

Co miesiąc lub tak twoi emitentów kart kredytowych i kredytodawców wysłać aktualizację statusu konta. Mówią biura kredytowe aktualne saldo, historię płatności i inne szczegóły dotyczące kont. I to jest ta informacja, która pomaga budować pozytywną historię kredytową, zakładając, że dane Twojego konta są pozytywne.

Oznacza to, że terminowe płatności i salda karty kredytowej zdrowych.

Potrzeba czasu, aby dodać pozytywnych informacji do raportu kredytowego, więc nie spodziewaj się, że stało z dnia na dzień, a nawet w ciągu kilku tygodni. Możesz wspomóc proces jest cierpliwy i odpowiedzialny finansowo.

Co jeśli nie masz Konta?

W przeglądarce musi być otwarte, aktywne, pozytywne kont budować pozytywną historię kredytową.

Jeżeli nie masz jeszcze konta otwarte, można spróbować zastosowanie do rodzajów kart kredytowych lub pożyczek dla osób bez kredytu lub złych kredytów, jak zabezpieczonej karty kredytowej lub sklepu detalicznego karty kredytowej. A jeśli nie można uzyskać zezwolenie na własną rękę, krewny lub przyjaciel może być skłonny do współpracy znak dla ciebie lub sprawi, że autoryzowanego użytkownika na jednym z ich kart kredytowych.

Użyj swojego konta właściwy sposób

Podczas gdy starasz się budować pozytywną historię kredytową, chcesz uniknąć rzeczy, które zaszkodzi kredytu. Obejmuje zaległych płatności, wysokie limity kredytowe i zbyt wielu aplikacji karty kredytowej.

Start małe. Spodziewać się tylko małe limity kredytowe oraz kredyty, na początku, czyli mniej niż 1000 $. Wierzycieli i kredytodawców będzie skłonny przedłużyć więcej punktów do ciebie raz już pokazał, że można być odpowiedzialny z odrobiną. Nie używaj zbyt dużo dostępnego kredytu i spłacić co pożyczyć na czas każdego miesiąca.

Konta, które zostały nieodpowiednio przedstawione

Jeśli raport kredytowy zawiera negatywne kont, które powinny być pozytywne, można użyć procesu sporów raportu kredytowego, aby mieć informacje skorygowany. Na przykład raportu kredytowego może pokazać, że byliśmy późno na płatności, że jesteś pewny, że wypłacane na czas.

Aby skorygować błędy w raporcie kredytowym, trzeba wysłać list sporu do biur kredytowych powołując się na błąd i dostarczenie kopii jakiegokolwiek dowodu, który pokazuje informacje są rzeczywiście nieprawidłowe.

Biuro zbada i przeglądu raportu kredytowego, jeśli dochodzenie wspiera roszczenia. Jeśli nie, można śledzić z sporu bezpośrednio z działalności, które zgłosił błąd.

Niektóre Rachunki Nie Pomóż kredyt

Nie wszystkie rachunki płaci się co miesiąc zgłaszać do biura kredytowe regularnie. Na przykład telefon komórkowy, kabel, i płatności z tytułu ubezpieczenia auto nie pomagają budować pozytywną historię kredytową, nawet jeśli płacą na czas. Jednakże, jeśli za zwłokę od tych płatności (stając kilka miesięcy przestępca), późne płatności można dodać do raportu kredytowego i boli swoje postępy w kierunku budowania dobrą ocenę kredytową.

Uważaj na oszustwa kredytowej naprawy i ploys o poprawie swój wynik kredytowej. firmy kredytowej naprawy nie mają żadnych przywilejów z historii kredytowej, które nie mają również.

Budowanie pozytywnej historii kredytowej nie jest tak trudne, jak się wydaje. Otwórz konto i płacić rachunki na czas, co miesiąc, a ty budowanie pozytywnej historii kredytowej. Daj mu trochę czasu, a wraz z upływem czasu, będziesz mógł sobie pozwolić na większe limity na kartach kredytowych i kredytów.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.