Doğru Değildir Kredi Raporu Mitler

Home » Credit and Debt » Doğru Değildir Kredi Raporu Mitler

Doğru Değildir Kredi Raporu Mitler

Eğer sürücü ne yaşamak ve çalışmak bile nerede yerden kredi raporu etkileri her şeyde bilgiler. Ne yazık ki, pek çok kişi kendi kredi raporları ve içerdiği bilgilerin yanlış anlar. Burada kredi raporları ve her ardındaki gerçeği ilgili en yaygın mitler bazılarıdır.

1. Kredi başvurusu sürece kredi raporunu kontrol etmek gerekmez.

Eğer onaylanmış alma şansınızı artırabilir büyük bir kredi için uygulamadan önce kredi raporu kontrol ediliyor. Bir uygulama size inkar alabilir hataları ve diğer olumsuz bilgileri temizlemek için fırsat verir yapmadan önce kredi raporu gözden.

Eğer kredi raporu kontrol etmek büyük bir uygulama için hazırlanıyorlar kadar beklemeniz gerekir. Bu kimlik hırsızlığı veya dolandırıcılık belirtilerini aramak için yılda en az bir kez kredi raporunu kontrol etmek de önemlidir. Proaktif kredi raporu inceledikten sen yakalamak ve onu kötüleşmeden kimlik hırsızlığı başa sağlayacaktır.

Eğer bir iş arıyorsanız veya bir promosyon için yukarı iseniz kredi raporu kontrol etmelisiniz. Birçok işveren kredi raporları (değil kredi skorları) görüntüleyebilir ve onlar bulabilir ne için hazırlıklı olmak istiyorum. Eğer bir finansal durum veya yüksek düzey yönetici pozisyonu için uyguluyorsanız bu özellikle önemlidir. Şu anda işsiz konum ve önümüzdeki 60 gün içinde iş aramaya planlıyorsanız ücretsiz bir kredi raporu hakkına sahiptir.

Ve, ne zaman kredi kartı, kredi veya çünkü kredi raporunda bilgilerin başka bir hizmet için reddedildi çalışın, bilgilerin doğruluğunu teyit etmek bu karara kullanılan kredi raporun kopyasını kontrol etmelidir. Bu durumda bir ücretsiz kredi raporunun hakkına sahip olacak. kredi raporu hataları engellenmesiyle senin yol açtı varsa, kredi bürosunda ile bu hataların itiraz ve başvurunuzu yeniden alacaklıya sorabilirsiniz.

2. kredi raporu denetleme kredi zarar verir.

Muhtemelen kredi raporu içine sorular olumsuz kredi etkileyebilir duydum ama bu senin kredi içine kendi soruşturma içermez. Kredi soruşturma iki türü vardır. Kredi kartı veya kredi bazlı ürün veya hizmet için bir uygulama yaptığınızda Sert sorular yapılır. Bu sorular kredi puanı zarar yoktur. Eğer kredi veya bir iş çeki, kredi ürün veya hizmet için sizi prescreen için kredi kontrol ederken Yumuşak sorular yapılır. Bunlar yumuşak sorular kredi puanı zarar vermez.

Bir borç veren geçiyor kredi zarar verir işaretli kredi olması. Kredi etkilenen önlemek için, kredi üç büyük kredi büroları birine doğrudan giderek kendini rapor kontrol etmelidir. Eğer Adil Kredi Raporlama Yasası uyarınca bir ücretsiz kredi raporu için hak sürece kredi büroları kredi raporu sipariş ederken bir ücret söz konusu olabilir. Tek bir ücretsiz kredi raporu AnnualCreditReport.com aracılığıyla her yıl, federal yasa tarafından verilen ücretsiz kredi raporu sipariş için siteyi sipariş edebilirsiniz.

Kendi kredi çekleri kredi zarar vermez iyi bir haber. Yani bu size zarar edeceği korkusu olmadan gerek duyduğunuz sıklıkta kredi kontrol anlamına gelir.

3. Kredi raporundan kaldırılmasına neden olur bir vadesi geçmiş hesap amorti.

ödenmemiş bir denge amorti uzun vadede kredi için daha iyidir. Ne yazık ki, bu ödeme hesabı veya kredi raporundan ödeme geçmişi ayrıntılarını silmek olmaz. Bütün geçmiş olumsuz ödemeler kredi raporlama süre boyunca kredi raporda kalacak ancak hesabınız vadesi geçmiş dengesini yetiştik göstermek için güncellenir. Hesabınız hala açık ve aktif ise, gelecekteki zamanında ödemeleri Tamam olarak rapor edilecektir.

Doğru varan yedi yıl boyunca kredi raporda kalabilir olumsuz bilgiler bildirdi. Bu süre geçtikten sonra, negatif ayrıntıları otomatik olarak kredi raporundan silinmelidir.

4. Bir borç ödeme kredi raporlama zaman sınırı uzatacaktır.

Bazı insanlar bu ödeme yedi yıl daha kendi kredi raporu hesabı tutarak kredi raporlama zaman saati yeniden başlayacaktır inandıkları için eski bir hesabı ödemek için tereddüt. Neyse ki, bu durum böyle değil.

kredi raporlama zaman sınırı negatif eylem beri geçirilen süre dayanmaktadır. Bir hesap ödemeleri yapma o süreyi yeniden olmayacaktır. Eğer Aralık 2010’da bir kredi kartı 30 gün geç olsaydı Örneğin, Ocak 2011’de tekrar yakalanmış ve o zamandan beri Zamanında ödeme, geç ödemeler Aralık 2017 yılında hesap geçmişine geri kalanını kredi raporu kapalı düşecek bu noktadan ileriye kredi raporda kalacaktır.

5. Kredi raporundan kaldırılmasına neden olur bir hesap kapatılıyor.

Başka bir ortak yanlış kanı basitçe bir hesap kapatma kredi raporu da silinecektir olmasıdır. Ancak, bu durumda değil. Bir hesap kapattığınızda, kredi raporunda ile ilgili olarak gerçekleşir tek şey kapalı olarak hesap durumu rapor olmasıdır. hesap kapatma suçlandı eğer, örneğin, kötü durumda kapatıldı eğer hesap kredi raporlama süre kalan kısmı için kredi raporda kalacaktır. kapatıldığı hesabı iyi durumda olsaydı, bu özellik olumlu bildirdikleri için kredi büroları yönergelere göre kredi raporda kalacak hesaplarını kapattı.

6. eşinizin ile kredi raporu birleştirir Evlilik.

Eğer evlenmek zaman, size soyadını değiştirmek bile, eşinizden ayrı kredi raporu korumaya devam edeceğiz. Bazı ortak hesapları, yetkili kullanıcı hesaplarını ve eş-imzalı hesapları hem eşlerin kredi raporları üzerinde görünebilir, ancak bireysel hesaplar her ilgili kişinin kredi raporda listelenen devam edilecektir.

7. Sadece kredi kartları ve krediler kredi raporda gösterilir.

Kredi raporu yoluyla okuduğunuzda ortaya hesapların her türlü sürpriz olabilir. Tıbbi faturaları, borç koleksiyonları ve iflas veya vergi rehin gibi kamu kayıtları, kredi kartları ve kredilerin yanı sıra kredi raporda listelenir.

onlar kredi hesapları olmadığı için, cep telefonu ödemeleri veya fatura ödeme gibi faturaları düzenli kredi bürolarına bildirilmez. bu hesaplar ciddi suçlu haline varsa, bunlar bir koleksiyon hesabı olarak kredi raporuna eklenebilir.

8. İstihdam geçmişi ve gelir kredi raporda yer alır.

Bir de 2015 Transunion çalışmada , ediyorum kişilerin yüzde 55’i yakın zamanda kredi raporu tam istihdam geçmişi raporlarında çıktı inanıyordu kontrol etti. Ve yüzde 41’i gelir kredi raporlarının listelenir düşündük. Geçerli işveren kredi raporda listelenen, ama o kadar olabilir. Kredi raporu önceki işverenlerin listesini tutmaz ve onu gelir listelemiyor. Kredi ve kredi başvuruları, ancak, istihdam ve başvurunuzu onaylaması gelir bilgi isteyecektir.

9. Araba geçmişi kredi raporda listelenir.

TransUnion çalışmada, mükemmel kredi ile insanların yüzde 49’u kira ödemeleri kredi raporları dahil edilir inanıyordu. Araba hesapları genellikle kredi raporda görünmüyor, ancak bazı istisnalar olabilir. Experian RentBureau rapor daireler için yapılan kira ödemeleri, Experian kredi raporuna dahil edilecektir. Kredi büroları genellikle bilgi paylaşımı yok, bu yüzden bu kira ödemeleri diğer kredi raporları üzerinde görünmez.

10. Hesaplar sadece kredi raporda görünmez cosigned ettik.

Bir kredi kartı veya kredi kefil zaman, sadece sadece tüm diğer hesaplarınız gibi diğer bilgileri gibi kredi raporda görünür. Hesabın kullanım ve ödeme işlemlerini hesaptan kullanan veya yararları bir olmasa bile, kredi raporda görünür ve kredi etkileyecektir. Adın izniniz olmadan cosigned edildi sürece, kredi raporundan cosigned hesabı kaldırmak mümkün olmayacaktır.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.